Implanty

 

Żadna inna metoda w stomatologii nie umożliwia zastąpienia brakujących zębów w taki sposób, by dać równie naturalny, komfortowy i estetyczny efekt jak implantoprotetyka. Dlatego właśnie ją proponujemy, kiedy pacjenci pytają nas o najlepsze rozwiązanie mające na celu odtworzenie utraconego uzębienia.Implanty dentystyczne stosuje się na świecie już od ponad 40 lat, a najlepszą reklamą tego rozwiązania są miliony zadowolonych pacjentów. Nieustannie stawiamy producentom implantów coraz wyższe wymagania. W naszej praktyce stosujemy implanty Ankylos firmy Dentsply-Friadent. Firma ta, działająca na całym świecie, stworzyła rozbudowany system implantów oraz komponentów, dzięki czemu mamy możliwość indywidualnego ich doboru do potrzeb każdego pacjenta. Dzięki naszemu podejściu do implantoprotetyki możemy dać aż 10 lat gwarancji na leczenie. W praktyce oznacza to, że implanty będą spełniały swoją funkcję jeszcze przez wiele lat po tym terminie.

Wybrany przez nas Ankylos ma ponad 25-letnią historią kliniczną. Należy do systemów implantów z grupy Premium, które przeszły długoletnią obserwację, setki testów klinicznych i badań statystycznych potwierdzających ich wyjątkowość i perfekcyjne dopracowanie elementów. Jest wyjątkowy nawet w grupie Premium, gdyż jako jedyny spełnia wymogi Tissue Care Concept, co oznacza trwałość i bezpieczeństwo.


Dr Tomasz Śmigiel jako jeden z pierwszych w Polsce uzyskał tytuł implantologa oraz tytuł master of science na Uniwersytecie im. J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem.

Czytaj o implantologii.

efekty leczenia

 

Przypadek 1

efekt po wstawieniu implanów stomatologicznych

Przypadek 2

po wstawiebiu implanów stomatologicznych

FAQ

Implanty zębowe są dostępne na rynku od ponad 40 lat. Od tego momentu nie zarejestrowano żadnego przypadku uczulenia na tytanowe implanty. Tytan nie posiada żadnych składników mogących wywołać alergię i jest całkowicie neutralny dla organizmu. Z materiałów używanych na korony i mosty największą zgodność z organizmem wykazują materiały ceramiczne. Ryzyko wystąpienia alergii zmienia się jednak w przypadku metali i plastiku. Pozwól swojemu lekarzowi doradzić Ci, jaki materiał jest dla Ciebie najlepszy.
W pierwszych kilku dniach po zabiegu dziąsła będą prawdopodobnie bardziej wrażliwe, ale nie będą już krwawić. Przez krótki czas nieprzyjemne uczucie może powodować jedynie lekka opuchlizna policzka. Jednak większość pacjentów nie potrzebuje następnego dnia nawet środka przeciwbólowego i może wrócić do normalnego życia.
Większość koron i mostów jest zrobionych z metalu lub stopów metalu i licowanych ceramiką dopasowaną do koloru naturalnych zębów. Alternatywnym rozwiązaniem wysokiej jakości pod względem estetyki jest porcelana. Ze względu na swoją wytrzymałość, szczególnie odpowiedni dla uzupełnień opartych na implantach, jest także tlenek cyrkonu. Można go zastosować dla pojedynczych koron zębowych, jak również dla większych mostów. Jego zaletą jest to, iż odbija światło podobnie jak naturalne szkliwo, a zatem uzupełnienie jest praktycznie identyczne jak naturalne zęby.
Tak, jednak Twoja choroba musi być dokładnie kontrolowana. Niekontrolowana lub nieleczona cukrzyca może z przyczyn metabolicznych niekorzystnie wpływać na proces gojenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości dentysta skonsultuje się z Twoim lekarzem.
To zależy od zakresu i rodzaju leczenia. Na konsultację, podczas której lekarz odpowie na wszystkie Twoje pytania, wystarcza zazwyczaj jedna wizyta. Następne spotkanie zostanie poświęcone wstępnym badaniom i planowaniu, a niedługo potem, również podczas jednej wizyty lekarz przeprowadzi operację wszczepiania nowych korzeni. Podczas zabiegu implantolog robi niewielkie nacięcie w dziąśle, w miejscu, w którym ma zostać umieszczony implant. Po wszczepieniu implantu nacięcie zostaje zaszyte. Jeden lub dwa dni po zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna w celu sprawdzenia czy proces gojenia przebiega prawidłowo, a po dziesięciu dniach szwy zostają zdjęte. Teraz możesz czekać aż kość się zregeneruje w trakcie fazy gojenia bez konieczności dodatkowych zabiegów.