Implanty ratują… rzucie

wąsacz mały

 

Życie z protezą, która nie ma oparcia na zębach, jest frustrujące - to częsty problem zwłaszcza wśród osób po sześćdziesiątce, ale nie tylko. Tymczasem wystarczą dwie godziny, by odzyskać pełne i sprawne uzębienie. A to wszystko dzięki koncepcji SynCon – jak wygląda taki zabieg przy użyciu implantów zębowych krok po kroku?

W Polsce tracimy zęby dość szybko. Zazwyczaj na skutek parodontozy, zanikania kości, dziąseł, urazów lub zaniedbań higienicznych. To częsty problem zwłaszcza wśród osób po sześćdziesiątce.

Często najpierw do naszej kliniki trafiają dzieci pacjentów, którzy stracili zęby. Obserwują, jak rodzice męczą się ze zwykłą protezą i biorą sprawy we własne ręce. Szukają rozwiązań i tak trafiają do nas. Potencjał, jaki dają im implanty, przywraca entuzjazm – wyjaśnia dr Tomasz Śmigiel, jeden z pierwszych w Polsce stomatologów, którzy uzyskali tytuł Master of Science in Oral Implantology na Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem.

IMPLANTY ZĘBÓW – JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Podczas standardowej procedury zamyka się implant pod poziomem dziąsła i czeka na jego pełną integrację z kością. Po kilku miesiącach można rozpocząć odbudowę zęba. Implant w tym czasie jest schowany, następuje jego zrost z kością - nie należy go wówczas używać, by nie zaburzyć procesu integracji.

Alternatywnym rozwiązaniem, które znacznie skraca czas całego procesu i pozwala cieszyć się efektami już po dwóch godzinach, jest koncepcja wprowadzona przez firmę Dentsply w systemie SynCone.

Zabieg jest bezpieczny, nie wchodzimy w żadne miejsca zagrożone powikłaniami. W przypadku zakładania implantów zębów nie ma też mowy o bólu – pełny zakres prac wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.

W ramach pracy w naukowej grupie Ankylos SynCone Scientific Group od 2005 roku wykonaliśmy kilkadziesiąt takich zabiegów. Te prace funkcjonują do dziś.
Jeżeli niezbędna jest na przykład kompletna odbudowa uzębienia żuchwy, wprowadzamy cztery implanty, na które nakłada się protezę teleskopową. Dzięki nim proteza zyskuje absolutną stabilność. Pacjent już po jednym zabiegu może opuścić klinikę z nowymi zębami, bo w systemie SynCone nie musimy pobierać wycisków do pracy protetycznej po zabiegu. Pracujemy na prefabrykatach, pomijamy pracę technika i zyskujemy czas – tłumaczy dr Śmigiel. - Podczas jednego zabiegu umieszczamy cztery implanty w żuchwie lub sześć implantów w szczęce. Wszystkie prefabrykaty i inne elementy niezbędne do zabiegu kompletujemy wcześniej. Łączniki i korony teleskopowe, czyli fabryczne półprodukty, pozwalają na zachowanie ogromniej precyzji.

 

IMPLANTY ZĘBÓW – DLACZEGO WARTO?

Proteza wykonana według koncepcji SynCon to rewolucyjne rozwiązanie, które przywraca radość z życia. Jego nieodzowną częścią jest jedzenie, a tutaj możemy być pewni, że proteza nie poruszy się nawet, gdy wrócimy do zapomnianych przysmaków.

Implanty Ankylos, które stosujemy w naszej klinice, mają jeszcze jedną ważną zaletę. Nie zachodzi w nich zjawisko tak zwanego podsysania śliny pod łącznik. To znaczy, że po latach używania implantów zębowych nie zaniknie kość, w którą zostały wprowadzone.

 

Zalety implantów zębów:

  1. krótki czas leczenia;
  2. stabilna proteza w 2h;
  3. uproszczona procedura;
  4. skuteczność potwierdzona klinicznie.

 

Po zabiegu

  • Po 1 tyg. – ściągamy protezę i usuwamy szwy;
  • Do 2 tyg. – dieta płynna (zupy, kremy, puree z ziemniaków);
  • Po 3 tyg. – wzbogacamy dietę o chleb bez skórki, ziemniaki, dieta półpłynna;
  • Po 4 tyg. – zapominamy o diecie, ale jeszcze przez miesiąc nie jemy steków i orzechów).

 

IMPLANTY ZĘBÓW – ILE TO KOSZTUJE?

- To zrozumiałe, że przed zabiegiem, każdy pacjent ma mnóstwo pytań o jego przebieg. Pierwsze dwa pytania, które najczęściej słyszymy przed rozpoczęciem leczenia to, czy zakładanie implantów zębowych boli i ile to kosztuje? – mówi dr Tomasz Śmigiel. – I o ile odpowiedź na pierwsze pytanie jest prosta – leczymy bez bólu, stosujemy nowoczesne komputerowe znieczulenia, to na drugie już niekoniecznie.

Aby dokładnie ocenić, jakie prace należy wykonać u konkretnego pacjenta, musimy go w pierwszej kolejności zobaczyć, zbadać. Dlatego leczenie zawsze rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej, na której omawiane są wszystkie aspekty leczenia i w drugiej kolejności układany jest szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem. Kiedy pacjent go otrzyma, to jest wówczas właściwy czas na spokojne podjęcie decyzji o leczeniu. To podobnie jak wizytą u lekarza internisty czy mechanika samochodowego – żaden z nich nie ustali planu działania i kosztorysu, jeśli nie zobaczy swojego pacjenta.

Jeśli masz podobny problem, straciłeś zęby i odczuwasz duży dyskomfort podczas jedzenie, skontaktuj się z nami i uzyskaj informację, jak możemy Ci pomóc.

Skorzystaj z formularza kontaktowego poniżej, zadzwoń lub odwiedź naszą klinikę.