KOMPLEKSOWE LECZENIE
KOMPLEKSÓW

Każdy z nas je ma – spędzają sen z powiek i uprzykrzają życie. Kompleksy. Niektóre z nich udaje nam się ukryć pod ubraniem, te związane z zębami, mimo usilnych starań, najczęściej rzucają się w oczy jako pierwsze. Nerwowo szukamy przypadkowych rozwiązań lub odkładamy leczenie na wieczne nigdy, bojąc się porażki. W Śmigiel Implant Master Clinic leczymy kompleksy uśmiechów od ponad 20 lat.

smigiel

Zęby to drobny element większej układanki – mówi dr Tomasz Śmigiel. – Kto tego nie zrozumie, nigdy nie będzie leczył z sukcesem – podkreśla. Droga do metamorfozy uśmiechu w klinice Śmigiel Implant Master Clinic wiedzie przez kompleksową diagnostykę i holistyczne podejście do zdrowia człowieka.

- Nie wyobrażam sobie, by lecząc próchnicę u pacjenta i widząc, że to nie jest jego jedyny problem, że przyczyna leży głębiej, tak po prostu zakończyć leczenie – mówi dr Barbara Urbanowicz-Śmigiel. – Oczywiście nic na siłę, uważam, że kluczem jest rozmowa, ponieważ pacjent musi zrozumieć, dlaczego jego problem jest tak poważny, a leczenie konieczne. Konieczne jest spojrzenie na człowieka globalnie. Nie boimy się konsultować naszych pacjentów z innymi lekarzami, jak osteopatą czy laryngologiem, bo wiemy, że przynosi to wymierne korzyści.

W naszej klinice czas płynie trochę inaczej, a głównym przesłaniem jest leczenie przyczyny problemu, a nie wyłącznie jej objawu. Aby jednak to się powiodło, niezbędny jest plan będący drogowskazem do metamorfozy uśmiechu.

- Każdy pacjent, który zgłasza się do naszej kliniki i chciałby „wyleczyć” swój uśmiech spotyka się z nami na konsultacji – mówi dr Tomasz Śmigiel. – To odpowiedni czas na omówienie wszystkich problemów, z którymi dana osoba się zmaga i porozmawianie o możliwych wariantach leczenia, a także skutkach jego zaniechania.

Do dwóch tygodni od wizyty konsultacyjnej pacjent otrzymuje szczegółowy plan leczenia wraz z kosztorysem. Przez cały proces podejmowania decyzji wszelką pomocą służą pracownicy i lekarze kliniki, a także dedykowany opiekun, który prowadzi pacjenta przez wszystkie etapy leczenia. Pacjent w dogodnym dla siebie momencie, będąc pod kontrolą lekarza, decyduje o przejściu do kolejnego etapu leczenia.

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie opiekuna dla pacjenta, ponieważ prowadzone przez nas leczenie jest wieloetapowe, niektóre zabiegi wykluczają przeprowadzenie innych i rozumiemy, że dla pacjenta może być to skomplikowane – podkreśla dr Barbara Urbanowicz-Śmigiel.

Nieodłączonym elementem leczenia w Śmigiel Implant Master Clinic jest również… fotografia. I ta diagnostyczna, i artystyczna. Każdy pacjent przed rozpoczęciem leczenia ma wykonywaną dokumentację fotograficzną, której zadaniem jest zaplanowanie indywidualnej metamorfozy uśmiechu. Na koniec w profesjonalnym studio należącym do kliniki powstaje wyjątkowy portret.

- Nasi pacjenci nie kupują kota w worku, ponieważ jeszcze przed rozpoczęciem leczenia mogą zobaczyć, jak ich uśmiech będzie wyglądał po jego zakończeniu. Pozwala nam na to nasze doświadczenie wsparte najnowocześniejszym sprzętem, z którego korzystamy, na przykład metoda Digital Smile Design – tłumaczy dr Tomasz Śmigiel.

W nowoczesnym, zagonionym świecie wszyscy narzekają na brak czasu. A właśnie ten czas to coś, co pacjenci w Śmigiel Implant Master Clinic otrzymują w nadmiarze. Nie tylko ten w kontakcie z lekarzem, ten na spokojne podjęcie decyzji, ale także ten ujęty w dobrze zaplanowanym leczeniu, które pozwala oszczędzić wiele cennych minut w przyszłości, unikając kolejnych wizyt u stomatologa.