IMPLANTY

O IMPLANTACH WIEMY WSZYSTKO

Ta niewielka, bo kilkumilimetrowa śrubka kilkadziesiąt lat temu mocno zrewolucjonizowała świat stomatologii. Dzisiaj implanty zębów stanowią receptę dla każdego, kto odczuwa dyskomfort z powodu brakujących zębów. Jednak sztuka implantologii wymaga ogromnej wiedzy i doświadczenia, by jej efekty służyły pacjentom przez wiele lat.

Długotrwały brak uzębienia niesie za sobą bardzo przykre konsekwencje – zarówno te zdrowotne jak i estetyczne. Zęby przemieszczają się, dążą do kontaktu z tymi, które pozostały, by zachować zdolność gryzienia. W ciągu kolejnych lat zęby przechylają się i wysuwają. To zmusza do poszukiwania rozwiązania.

IMPLANTY W STOMATOLOGII

1219828-ANKYLOS Illustration Implant sliced-GPM-small

IMPLANTY ANKYLOS GRUPA PREMIUM

Producentów implantów stomatologicznych jest wielu, ale tylko kilka systemów implantologicznych należy do klasy Premium. Jednym z nich jest niemiecki Ankylos z ponad 30-letnią historią kliniczną. Należy do systemów implantologicznych, które przeszły długoletnią obserwację, tysiące testów klinicznych i badań statystycznych potwierdzających jego wyjątkowość i perfekcyjne dopracowanie elementów. Implanty Ankylos są wyjątkowe nawet w grupie Premium, gdyż jako jedyne spełniają pięć zasad „tissue care concept”.

1234181-Ankylos primary logotype blue-GMC

Oznacza to między innymi zastosowanie specjalnego połączenia implantu zębowego, które zapobiega namnażaniu się bakterii i tym samym chroni przed jego utratą. Dzięki zastosowaniu najlepszych implantów mamy pewność, że kość będzie stabilna, a dziąsło wokół niego zdrowe, nie wystąpią także tzw. mikroruchy, co powstrzyma zanik kości. Implanty Ankylos zakłada się także głębiej niż inne implanty stomatologiczne, co gwarantuje najlepszą estetykę, o 90% mniejszą konieczność odbudowy kości oraz stabilność bazy kostnej na lata.

SPECJALNY SYSTEM OPIEKI

gwarancja2

Nasza klinika jako pierwsza na Śląsku  wdrożyła unikalny plan opieki dla pacjentów implantologicznych - „Professional Dental Assistance Program”. Dzięki niemu każdy pacjent w razie nagłej konieczności ma prawo do bezpłatnej wizyty w gabinecie dentystycznym poza miejscem zamieszkania. Pacjentów swą opieką obejmują te placówki stomatologiczne, których lekarze dentyści są członkami stowarzyszenia Implant Masters Poland i podobny program opieki nad pacjentem implantologicznym wdrożyli w swoim gabinecie.

MASTERZY IMPLANTOLOGII

O części sukcesu leczenia implantologicznego zdecyduje zastosowany system implantologiczny, ale lwia część należy również do zespołu. Doktorzy Tomasz Śmigiel i Marek Adwent - pierwszy z nich jest w czołówce stomatologów w naszym kraju, współtworzył jeden z pierwszych na świecie branżowych magazynów dotyczących wirtualnej stomatologii. Drugi to niezwykle doświadczony chirurg szczękowy. Obaj są członkami prestiżowego stowarzyszenia Implant Masters Poland i pierwszymi polskimi lekarzami, którzy ukończyli prestiżowe studia podyplomowe na Uniwersytecie im. J.W. Goethego we Frankfurcie. Razem tworzą duet, który dla pacjentów leczących się w naszej klinice stanowi gwarancję sukcesu.

Wiedza, doświadczenie, ustawiczne kształcenie (ponad 100 międzynarodowych kursów i szkoleń), a także dostępność najnowocześniejszego sprzętu (tomograf CBCT, skaner 3D nowej generacji) oraz ścisła specjalizacja w dwóch dziedzinach - protetyce i chirurgii szczękowej - zapewniają pacjentom kliniki implantologicznej najwyższy komfort leczenia.

Tomek i Marek
Tomek i Marek
Tomek i Marek
Tomek i Marek

NOWY UŚMIECH

Drogę do pięknego, zdrowego uśmiechu rozpoczynamy w naszej klinice od szczegółowej konsultacji i omówienia wszystkich wariantów leczenia. Do dwóch tygodni pacjent otrzymuje plan leczenia wraz z kosztorysem. Jest czas na zastanowienie się i podjęcie decyzji. Dalszy przebieg leczenia jest już bardzo indywidualny i dostosowany do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Zwykle podczas jednej wizyty lekarz przeprowadza zabieg wszczepienia implantów zębowych. Za około dwa miesiące implanty są odsłaniane i po kolejnym miesiącu przygotowywany jest materiał do odbudowy zęba. Dla osób, które nie mogą lub nie chcą leczyć się etapowo też mamy rozwiązanie – natychmiastowe funkcjonalne obciążenie implantów w systemie SynCon. Pozwala ono na uzyskanie nowego uśmiechu już w ok. dwie/trzy godziny.

zapytaj!

Nie znalazłaś interesujących Cię informacji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji:

Zadzwoń (+48 32 255 73 06), napisz (biuro@grafpik.pl) lub uzupełnij poniższy formularz kontaktowy.