Jaki jest Twój uśmiech? Śnieżnobiały, olśniewający czy…

kob50

Uśmiech jest nieodłączną częścią naszego życia i chcąc nie chcąc, często wygląd decyduje o naszej pewności siebie i samopoczuciu. Współczesna stomatologia ma odpowiedź na wszystkie problemy z zębami i może znacznie skrócić czas oczekiwania na pożądane efekty. Równe zęby? Piękny, śnieżnobiały uśmiech, bez szpar i przebarwień? Tak, to jak najbardziej możliwe!

Wprowadzenie licówek porcelanowych to absolutny przełom w stomatologii. Dają bowiem potężne narzędzie zmieniające estetykę uśmiechu. Dzięki nim możemy modyfikować kształt i kolor zębów, sprawiając, że nawet najbardziej wymagający pacjenci będą usatysfakcjonowani. Są one doskonałym rozwiązaniem w przypadku zębów przebarwionych, odpornych na wybielanie (np. przebarwienia po antybiotykach), wrodzonych defektach szkliwa, zębach startych, mocno zniszczonych i wymagających korekty kształtu.

Licówki: co to takiego?

Licówka to nic innego jak cienka „łuska” wykonana z samej porcelany, którą przykleja się do delikatnie opracowanego szkliwa zęba. Dzięki nowoczesnym materiałom i specjalnej technice cementowania wiązanie jest tak mocne, że nie ma możliwości, aby porcelana odpadła. Ale leczenie za pomocą licówek to nie tylko idealna estetyka. Preparacja zębów jest dużo mniej inwazyjna niż w przypadku tradycyjnych koron. Umożliwia zachowanie większej ilości zdrowych tkanek zęba, szczególnie powierzchni podniebiennych, których nie da się oszczędzić, szlifując zęby pod korony. Daje to większą szansę na utrzymanie żywotności miazgi. Czymś zupełnie unikatowym jest możliwość odtworzenia startych czy zniszczonych zębów.

Jak to robimy w Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach? 

Nim przystąpimy do ostatecznego wykonania licówek na podstawie modeli gipsowych zębów i zdjęć, wspólnie z pacjentem, analizujemy sytuację i omawiamy leczenie. Przygotowujemy próbny model przyszłego uśmiechu, dzięki czemu pacjenci mogą przygotować się do zmiany swojego wizerunku, mają czynny udział w jego planowaniu i kreowaniu. Dzięki zastosowaniu licówek możemy rozjaśnić, poszerzyć, wydłużyć ząb, a nawet zlikwidować nieestetyczne szpary międzyzębowe.

Każdy przypadek jest inny. Dla każdego znajdziemy indywidualne rozwiązanie.
Już dziś zgłoś się na konsultację: