NOWY UŚMIECH, NOWE ŻYCIE


Zęby od zawsze były moim kompleksem, więc spełniło się moje marzenie. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak wiele może zmienić zdrowy i piękny uśmiech. Teraz chyba nie będę przestawać się śmiać – te słowa nie są w stanie oddać w pełni ogromnej radości, jaka towarzyszyła Pani Bożenie Michalskiej, gdy pierwszy raz spojrzała w lustro i zobaczyła efekt metamorfozy, którą przeszła w klinice Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach. Placówka prowadzona przez doktorów Barbarę i Tomasza Śmigiel jest oficjalnym partnerem ogólnopolskiej akcji Metamorfoz z magazynem Claudia.


Katowice dentystyczną stolicą Polski!

Nasza klinika została oficjalnym partnerem ogólnopolskiej akcji METAMORFOZY magazynu Claudia. To dla nas ogromne wyróżnienie, a zarazem wielkie wyzwanie!

Metamorfozy z Claudią to cykliczna akcja, która odbywa się na łamach ogólnopolskiego magazynu. W drodze internetowego konkursu organizatorzy wybrali na początku roku około 30 kandydatek, spośród których branżowi specjaliści wybrali 6 pań. Na przestrzeni kolejnych miesięcy zostaną poddane specjalistycznym zabiegom mającym na celu poprawić ich wizerunek. Wśród ekspertów znaleźli się fryzjerzy, wizażyści, styliści oraz… dentyści, bo przecież atrakcyjny wygląd zaczyna się od zdrowego i pięknego uśmiechu. – Dla naszej kliniki udział w akcji Metamorfoz to ogromne wyróżnienie i docenienie naszych osiągnięć. Ponieważ lubimy wyzwania chętnie się w nią zaangażowaliśmy. Z naszego doświadczenie wiemy, jak diametralnie może zmienić się życie pacjentów w chwili otrzymania zdrowego i ładnego uzębienia, czego najlepszym przykładem jest Pani Bożena – mówi Barbara Urbanowicz- Śmigiel, kierownik projektu z ramienia ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC.

Indywidualne podejście i nowoczesne technologie

Na początku roku finalistki akcji przyjechały do Katowic. Każda z nich została poddana tej samej procedurze, co pacjenci kliniki Śmigiel Implant Master Clinic. – Indywidualne podejście na każdym etapie, pogłębiony wywiad i precyzyjna diagnostyka z użyciem nowoczesnego sprzętu, takiego jak tomograf komputerowy czy wewnątrzustny skaner 3D, pozwoliły nam precyzyjnie zaplanować leczenie. Dzięki protokołowi Digital Smile Design i wykonanej profesjonalnej sesji zdjęciowej dobraliśmy uśmiechy „szyte na miarę” – relacjonuje dr Tomasz Śmigiel, współwłaściciel ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC.


Jak to działa?

Twórcą metody Digital Smile Design (w skrócie DSD) jest brazylijski dentysta Christian Coachman. Pozwala ona na niezwykle precyzyjne zaplanowanie całego procesu leczenia oraz uniknięcie sytuacji, w której pacjenci wyobrażali sobie inaczej końcowy rezultat, jakim jest nowy, zdrowy, ale i piękny uśmiech.

– Podczas wizyty pacjenta w klinice zapraszamy go na sesję zdjęciową. Przez chwilę stajemy się zawodowymi fotografami, ale także… psychologami. W trakcie sesji widzimy bowiem, jak dana osoba się uśmiecha, jakie przyjmuje pozy, a dzięki pogłębionemu wywiadowi poznajemy jego osobowość. Następnie zdjęcia trafiają do specjalnego programu, w którym „projektujemy” nowy uśmiech – tłumaczy dr Jacek Szybalski z kliniki Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach.

Następnie specjaliści z katowickiej kliniki analizują wszelkie relacje między zębami, ustami, uśmiechem, a rysami twarzy oraz mimiką wyrażającą emocje danego pacjenta. Dzięki temu, że widzi on na ekranie komputera swój nowy idealnie dopasowany uśmiech, może na każdym etapie skonsultować „projekt”. Nowy rewelacyjny uśmiech pani Michalskiej został przez nas osiągnięty dzięki zastosowaniu metody planowania DSD. Jak widać zmiana uśmiechu może motywować do całkowitej zmiany wizerunku.

– Przygotowany wirtualny projekt trafia do pracowni protetycznej, gdzie powstaje wzór uśmiechu, który można wręcz „przymierzyć” jak nowe spodnie czy buty i sprawdzić, jak w nim będziemy wyglądać. Jeśli pacjent go zaakceptuje, tworzymy kompleksowy plan leczenia – podsumowuje dr Marek Adwent, uznany chirurg szczękowy współpracujący z kliniką Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach.

 

Każdy przypadek jest inny. Dla każdego znajdujemy indywidualne rozwiązania. 
Już dziś zgłoś się na konsultację: