Czy Tobie też wypadną zęby?

Pomyślisz, że to przecież niemożliwe, że Ciebie nie dotyczy, bo dbasz o swoje zęby, myjesz je przynajmniej dwa razy dziennie, bywasz u dentysty. Tak pomyślałeś? No właśnie. A może Twoje dziąsła już krwawią podczas szczotkowania lub co gorsza rusza Ci się ząb? Jeśli nie zauważyłeś u siebie tych objawów i sądzisz, że Twoje zęby są bezpieczne, to nawet nie wiesz, jak bardzo możesz się mylić, a ja zaraz Ci to udowodnię.
Dentysta prezentuje model zęba.
Natalia Szeląg - dyplomowana higienistka Śmigiel Implant Master Clinic

mycie zębów nie wystarczy

Nazywam się Natalia Szeląg, jestem dyplomowaną higienistką i pracuję w klinice Śmigiel Implant Master Clinic. Na co dzień spotykam mnóstwo osób takich jak Ty, które uważają, że dbają o swój uśmiech w wystarczający sposób, a nie zdają sobie sprawy, że mogą być narażone na poważne niebezpieczeństwo – utratę swoich zębów. W gabinecie spotykamy się dopiero wtedy, kiedy zęby zaczynają się ruszać, a wtedy nie zawsze możemy pomóc.

Myjesz zęby przynajmniej dwa razy dziennie? Świetnie! Nitkujesz? Z tym już trochę gorzej, prawda? Na pewno zauważyłeś, że na Twoich zębach zbierają się różne osady, widoczne są one zwłaszcza na wewnętrznej stronie zębów. Mimo, że myjesz one nie znikają. A teraz wyobraź sobie, że ten osad, kamień i bakterie gromadzą się również w miejscach, których nie widzisz, czyli pod dziąsłami. Złogi te mogą być ogromne, jeśli nie nitkujesz zębów lub robisz to niewłaściwie. Co dzieje się dalej? Dziąsło, nie chcąc mieć kontaktu z bakteriami, odsuwa się od zęba, ząb traci cenne oparcie i zaczyna się ruszać. To proces, który może trwać latami i uśpić Twoją czujność.

Sprawa mocno komplikuje się u palaczy, ponieważ ukrwienie dziąseł jest u nich tak słabe, że mimo toczącego się procesu zapalnego organizm nie reaguje – nie występuje nawet krwawienie.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  nie ufaj reklamom

  Ach i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa – krwawienie dziąseł. Nie jest to naturalnym zjawiskiem – nie wierz w reklamy, które sugerują, że pasta do zębów pomoże rozwiązać Ci ten problem. Krwawienie to najczęściej objaw zapalenia, czyli sytuacji, która powinna być dla Ciebie sygnałem ostrzegawczym, który skieruje Twoje kroki prosto do gabinetu stomatologicznego.

  Paradontoza, bo to o tej chorobie mówię, to podstępny wróg, z którym trzeba walczyć. Podstępny, ponieważ nie odczuwasz żadnych dolegliwości bólowych, a opisane wyżej objawy często są ignorowane. Sprawa mocno komplikuje się u palaczy, ponieważ ukrwienie dziąseł jest u nich tak słabe, że mimo toczącego się procesu zapalnego organizm nie reaguje – nie występuje nawet krwawienie. Dlatego tak ważne jest, by regularnie czyścić swoje zęby w gabinetach, które są do tego przygotowane i w których personel zna się na rzeczy. W klinice Śmigiel Implant Master Clinic współpracuję z periodontologiem, lekarzem specjalizującym się w chorobach przyzębia.

  Kobieta siedzi na fotelu dentystycznym i martwi się, że wypadną jej zęby.
  Instrukcja higieny stomatologicznej to jeden z elementów wizyty higienizacyjnej

  na początek wizyta

  Pewnie jesteś teraz ciekawy jak wygląda taka wizyta. W pierwszej kolejności zaproszę Ci do mojego gabinetu, w którym pokażę Ci, gdzie jest problem, na czym on polega i jak go wyeliminujemy. Kolejno przejdziemy do czyszczenia każdego zęba odrębnie – usunę złogi kamienia ze strefy nad- i poddziąsłowej. Wspominałam wyżej jakie to ważne. Pracuję na szwajcarskim urządzeniu, będącym obecnie najlepszym na rynku. Czyszczenie nie jest bolesne, woda, która dostaje się do jamy ustnej jest ciepła, a specjalistyczny piasek, który używam pozwala nam skrócić ten zabieg do minimum. Na koniec pokażę Ci jak wyglądają Twoje zęby i dziąsła po czyszczeniu i zaprezentuję, jak prawidłowo myć i nitkować zęby. Taka wizyta nie powinna trwać dłużej niż półtorej godziny. Jeżeli stwierdzę u Ciebie zaawansowany stan chorobowy zaproszę Cię do naszego periodontologa – dr Aneta Furtak profesjonalnie przeprowadzi Cię przez całą wizytę. Jeżeli stan Twoich zębów nie będzie wymagał częstszych wizyt, to zobaczymy się dopiero za pół roku. Czy to aż tak wiele, by zapewnić sobie spokój i gwarancję, że z powodu podstępnej choroby nie wypadną Ci zęby?

  Efekty takiej wizyty dostrzeżesz natychmiast – Twoje dziąsła przestaną być krwisto czerwone, zaczną się również obkurczać i mogą ustabilizować Twoje zęby.

  Teraz masz dwa wyjścia – zostawić wszystko tak jak jest i tkwić w złudnej nadziei, że ten problem Cię nie dotyczy, że na pewno dobrze nitkujesz i nic Ci nie grozi. Możesz również sięgnąć po gotowe i sprawdzone rozwiązanie, które da Ci pewność, że wszystko jest w porządku, a nie tylko wątpliwe przypuszczenia. Sam będziesz decydował i sam będziesz ponosił konsekwencje swoich decyzji.

  znajdziemy dogodny termin

  umów się na konsultację

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

   EKSPERCI ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC

   HIGIENIŚCI W KATOWICACH

   DYPLOMOWANA HIGIENISTKA