Implanty ratują żucie

Wystarcza dwie godziny, żeby odzyskać pełne i sprawne uzębienie. Proteza się nie poruszy nawet gdy wrócimy do zapomnianych przysmaków. SynCone to system, który zapewnia rodzicom komfort życia.
Dwóch dentystów w niebieskich fartuchach zapewnia opiekę periodontologiczną pacjentowi w Katowicach.
Chirurg dr Marek Adwent oraz protetyk dr Tomasz Śmigiel podczas zabiegu w katowickiej Śmigiel Implant Master Clinic

W Polsce tracimy zęby dość szybko

Zazwyczaj na skutek parodontozy, zanikania kości, dziąseł, urazów lub zaniedbań higienicznych. To częsty problem zwłaszcza wśród osób po sześćdziesiątce. Życie z protezą, która nie ma oparcia na zębach, jest frustrujące. Nieraz mimo sporej witalności zamiast czerpać przyjemność ze spotkań, posiłków i ogólnie życia, trzeba zmagać się z poczuciem dyskomfortu i wstydu.

– Często najpierw do naszej kliniki trafiają dzieci pacjentów, którzy stracili zęby. Obserwują, jak rodzice męczą się ze zwykłą protezą i biorą sprawy we własne ręce. Szukają rozwiązań i tak trafiają do nas. Potencjał, jaki dają im implanty, przywraca entuzjazm – wyjaśnia dr Tomasz Śmigiel, jeden z pierwszych w Polsce stomatologów, którzy uzyskali tytuł Master of Science in Oral Implantology na Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem.

Ilustracja implantu dentystycznego poprawiającego zdolność żucia.
Proteza na implantach

Standardowo podczas zabiegu zamyka się implant pod poziomem dziąsła i czeka na jego pełną integrację z kością. Po kilku miesiącach można rozpocząć odbudowę zęba. Implant w tym czasie jest schowany. W czasie zrastania implantu z kością nie należy go używać, by nie zaburzyć procesu integracji.

Alternatywne rozwiązanie to system natychmiastowego funkcjonalnego obciążenia implantów wprowadzony przez firmę Dentsply w systemie SynCone. Pozwala on na używanie uzębienia już w dwie godziny po zabiegu.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  ILE KOSZTUJĄ IMPLANTY ZĘBOWE?

  – Jeżeli niezbędna jest na przykład kompletna odbudowa uzębienia żuchwy, wprowadzamy cztery implanty, na które nakłada się protezę teleskopową. Dzięki nim proteza zyskuje absolutną stabilność. Pacjent już po jednym zabiegu może opuścić klinikę z nowymi zębami, bo w systemie SynCone nie musimy pobierać wycisków do pracy protetycznej po zabiegu. Pracujemy na prefabrykatach, pomijamy pracę technika i zyskujemy czas – tłumaczy dr Śmigiel. Podczas jednego zabiegu umieszczamy cztery implanty w żuchwie lub sześć implantów w szczęce. Wszystkie prefabrykaty i inne elementy niezbędne do zabiegu kompletujemy wcześniej. Łączniki i korony teleskopowe, czyli fabryczne półprodukty, pozwalają na zachowanie ogromniej precyzji.

  Implanty Ankylos mają jeszcze jedną ważną zaletę. Nie zachodzi w nich zjawisko tak zwanego podsysania śliny pod łącznik. To znaczy, że po latach używania implantów nie zaniknie kość, w którą zostały wprowadzone.

  zalety systemu syncone

  • krótki czas leczenia;
  • stabilna proteza w 2h;
  • uproszczona procedura;
  • skuteczność potwierdzona klinicznie

  etapy zabiegu syncone

  • Po 1 tyg. – ściągamy protezę i usuwamy szwy;
  • Do 2 tyg. – dieta płynna (zupy, kremy, puree z ziemniaków);
  • Po 3 tyg. – wzbogacamy dietę o chleb bez skórki, ziemniaki, dieta półpłynna;
  • Po 4 tyg. – zapominamy o diecie, ale jeszcze przez miesiąc nie jemy steków i orzechów).

  EKSPERCI ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC

  chirurdzy stomatologiczni W KATOWICACH

  znajdziemy dogodny termin

  umów się na konsultację

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.