SESJA JAK Z WYBIEGU…-2

Ale u dentysty! Na pozór wygląda jak zwykłe studio fotograficzne: markowy aparat, kilka obiektywów, profesjonalne lampy studyjne, statywy, system zawieszeń umożliwiający zmianę tła. Z jedną ogromną różnicą. W roli fotografów występują tu… dentyści. W Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach zaprojektują Ci uśmiech „szyty na miarę” w trakcie profesjonalnej sesji fotograficznej! Takiej samej, jaką wykonuje się w największych domach mody na całym świecie.


„Przymierz uśmiech”

Wiele osób marzy o pięknym, zdrowym, „hollywoodzkim” wręcz uśmiechu. To atut, dzięki któremu jesteśmy postrzegani jako pewni siebie i atrakcyjni. Często jednak pacjenci nie podejmują leczenia, zwłaszcza w przypadku radykalnych zmian, gdyż obawiają się efektu. W katowickiej klinice pacjenci nie kupują kota w worku. – Dzisiaj techniki wirtualne wkraczają coraz mocniej także w stomatologię. Nasza klinika wyposażona jest w najnowsze zdobycze techniki dentystycznej, dzięki którym jeszcze przed rozpoczęciem leczenia możemy „przymierzyć” nasz nowy uśmiech, sprawdzić jak będziemy wyglądać po metamorfozie. Temu służy m.in. zaaranżowanie profesjonalnego studia fotograficznego, które konsultowaliśmy z zawodowcem. Pozwala nam ono leczyć jeszcze skuteczniej, przy najmniej inwazyjnych procedurach – mówi dr Tomasz Śmigiel, współwłaściciel kliniki Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach, pionier wirtualnej stomatologii w Polsce. Redaktor Naczelny „INTERNATIONAL MAGAZINE OF DIGITAL DENTISTRY”.

Jak działa fotografia stomatologiczna?

Twórcą metody Digital Smile Design (w skrócie DSD) jest brazylijski dentysta Christian Coachman. Pozwala ona na niezwykle precyzyjne zaplanowanie całego procesu leczenia oraz uniknięcie sytuacji, w której pacjenci wyobrażali sobie inaczej końcowy rezultat, jakim jest nowy, zdrowy, ale i piękny uśmiech.

– Podczas wizyty pacjenta w klinice zapraszamy go na sesję zdjęciową. Przez chwilę stajemy się zawodowymi fotografami, ale także… psychologami. W trakcie sesji widzimy bowiem, jak dana osoba się uśmiecha, jakie przyjmuje pozy, a dzięki pogłębionemu wywiadowi poznajemy jego osobowość. Następnie zdjęcia trafiają do specjalnego programu, w którym „projektujemy” nowy uśmiech – tłumaczy dr Jacek Szybalski z kliniki Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach.

 

"Dostęp do nowoczesnych technologii oraz szeroka specjalizacja dentystów pracujących w katowickiej klinice pozwala pacjentowi poddać się nawet najbardziej skomplikowanym przemianom. Mogły się o tym przekonać uczestniczki ogólnopolskiej akcji Metamorfoz z magazynem Claudia, których oficjalnym partnerem jest właśnie klinika Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach."

 
Następnie specjaliści z katowickiej kliniki analizują wszelkie relacje między zębami, ustami, uśmiechem, a rysami twarzy oraz mimiką wyrażającą emocje danego pacjenta. Dzięki temu, że widzi on na ekranie komputera swój nowy idealnie dopasowany uśmiech, może na każdym etapie skonsultować „projekt”. Ale to nie wszystkie zalety protokołu DSD.

– Przygotowany wirtualny projekt trafia do pracowni protetycznej, gdzie powstaje wzór uśmiechu, który można wręcz „przymierzyć” jak nowe spodnie czy buty i sprawdzić, jak w nim będziemy wyglądać. Jeśli pacjent go zaakceptuje, tworzymy kompleksowy plan leczenia – podsumowuje dr Marek Adwent, uznany chirurg szczękowy współpracujący z kliniką Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach.

Nowy rewelacyjny uśmiech pani Michalskiej został przez nas osiągnięty dzięki zastosowaniu metody planowania DSD. Jak widać zmiana uśmiechu może motywować do całkowitej zmiany wizerunku. Zdjęcie wykonane podczas sesji przez Bartosza Kozłowskiego.

Galeria

Każdy przypadek jest inny. Dla każdego znajdujemy indywidualne rozwiązania. 
Już dziś zgłoś się na konsultację: