korekty-materialem-kompozytowym-ikonka

Korekty estetyczne materiałem kompozytowym

Kiedyś wizyta u stomatologa kojarzyła się wyłącznie z bólem i strachem. Na szczęście to już przeszłość. Teraz pacjenci coraz częściej z niecierpliwieniem wyczekują kolejnych wizyt, ponieważ wiedzą, że nie tylko wyleczą zęby, ale także poprawią estetykę swojego uśmiechu.

Wynalezienie materiałów kompozytowych było przełomem w stomatologii. Produkt ten wprowadzono do gabinetów stomatologicznych w 1978 roku i od tego czasu stale udoskonalano jego właściwości mechaniczne i estetyczne poprzez modyfikację składu. Z biegiem czasu materiały kompozytowe wykorzystywano nie tylko do wypełniania zębów (plomby), lecz także do celów czysto estetycznych. Równoległe pojawienie się systemów wiążących, łączących kompozyt z powierzchnią zęba na zasadzie adhezji (a nie jak wcześniej retencji mechanicznej), umożliwiło doklejanie kompozytu do zęba bez konieczności uszkadzania struktury szkliwa. Dzięki odpowiednim „klejom” pojawiły się nowe pomysły na leczenie, jak na przykład wykorzystanie licówek kompozytowych czy szynowanie zębów taśmami z włókien szklanych. Możemy więc przykleić złamany fragment zęba po urazie i siła tego mocowania będzie ogromna – wypełnienia nie wypadają, leczenie pacjentów jest przewidywalne, a efekty długoterminowe. Pojawiły się materiały kompozytowe, którymi odtwarzamy głębsze warstwy zęba, tzw. kolory zębinowe, jak i zewnętrzne, czyli szkliwne. Wachlarz możliwości jest ogromy. Materiał kompozytowy może służyć do zamknięcia diastemy (szpar między zębami przednimi), wydłużenia zęba lub skorygowania jego kształtu i położenia. Można również poprawić kolor zęba, a także nadać mu naturalnie występujące charakteryzacje jak plamki i przebarwienia. Do tych celów wykorzystujemy farbki i kompozyty w brązowym i białym kolorze. Wszystko po to, aby jak najbardziej upodobnić zęby do naturalnych.

- Możliwości współczesnej stomatologii są ogromne. To chyba jedyna dziedzina medycyny, która nie ma ograniczeń związanych z wiekiem. Możemy przywrócić uśmiech osobie w każdym wieku. Możemy go w znaczący sposób poprawić poprzez zmianę estetyki, a tym samym poprawić naszą samoocenę. Uzupełniając brakujące zęby, poprawiamy także funkcję układu zgryzowego, a zatem i komfort życia. Przeprowadzając pełną rehabilitację uzębienia, zmieniamy znacznie więcej niż tylko zęby - podkreśla doktor Barbara Urbanowicz-Śmigiel.

Nowoczesne materiały kompozytowe, którymi dysponujemy w naszej klinice w Katowicach są idealnym rozwiązaniem dla osób mających niewielkie defekty estetyczne czy uszkodzenia zębów niewymagające wykonania np. licówek lub koron porcelanowych.

Pacjenci często nie zdają sobie sprawy, jak szeroki wachlarz możliwości daje współczesna stomatologia estetyczna. Większość z nich nie wie, że przy okazji leczenia próchnicy można zmienić diametralnie cały uśmiech. Zawsze robię pacjentom zdjęcia przed i po leczeniu. Na ich podstawie mogę im potem wytłumaczyć, co zostało zrobione i jak niewiele trzeba, żeby uzyskać fantastyczny efekt – dodaje doktor Urbanowicz-Śmigiel.

Defekty, które przez lata powodowały kompleksy w Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach możemy skorygować w ciągu jednej wizyty. Ważna jest precyzja, rodzaj użytego materiału oraz niewątpliwie doświadczenie naszych lekarzy.

efekty leczenia

Przypadek 1

po stomatologicznym leczeniu - korekcie uśmiechu

Przypadek 2

wypełnienie materiałem kompozytowym

Przypadek 3

po leczeniu - efekt jaki daja licówki stomatologiczne

Przypadek 4

leczenie ortodontyczne w klinice Śmigiel

Przypadek 5

smigiel-material-kompozytowy-87a

powiązane artykuły

stomatolog w klinice Śmigiel

Korekta uśmiechu i plomba w jednym

Pamiętacie, jak wyglądało plombowanie zęba jeszcze 20 lat temu? Po wypełnieniu ubytku trzeba było obowiązkowo posiedzieć na fotelu dentystycznym kilkanaście minut z otwartymi ...

Czytaj dalej
materiał kompozytowy na zębach

Materiał kompozytowy – kolejna odsłona

Estetyka stała się wiodą-cym hasłem atakującym nas z każdej strony. Czy to dobrze?

Czytaj dalej
materiał kompozytowy odlew

Cudowny świat materiałów kompozytowych

Prezentujemy Państwu pierwszą część cyklu „Praktyczny poradnik stomatologa”.

Czytaj dalej
białe zdrowe zęby

Cudowny świat materiałów kompozytowych – cz. II

Zdrowe, równe i białe zęby są marzeniem każdego z nas, ponieważ kojarzą się z witalnością i sukcesem.

Czytaj dalej
piękne, białe zęby

Cudowny świat materiałów kompozytowych – cz. III

Coraz więcej osób, które nigdy wcześniej nie myślały o jakichkolwiek zmianach estetycznych zębów, prosi stomatologa o ich wybielenie.

Czytaj dalej