korony-porcelanowe-ikonka-1

Korony porcelanowe

Wskazaniem do wykonania korony zębowej jest znaczne zniszczenie zęba, zarówno martwego jak i żywego. Korona będzie pełniła wówczas funkcję ochronną, zapobiegając złamaniu zęba. W Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach rozwiązanie to proponujemy pacjentom, którzy mają zniszczone zęby, a marzą o pięknych, białych i równych, jakie mogliby swobodnie pokazać w uśmiechu.

Korona zębowa to swego rodzaju kieszonka wykonana z porcelany, którą lekarz protetyk mocuje do zęba lub implantu. Dzięki temu rozwiązaniu uszkodzony, mało estetyczny ząb zostaje przykryty i dodatkowo wzmocniony. Zanim jednak nasi lekarze protetycy przystąpią do prac zasadniczych wraz z pacjentem przygotowujemy szczegółowy plan leczenia. Nieodzownym jego elementem jest wykorzystanie nowoczesnych technologii, do których nasza klinika w Katowicach ma pełen dostęp. To między innymi nowatorski skaner 3Shape TRIOS, który pozwala zaprojektować nam nowy uśmiech w technice 3D, zapewniając doskonałą precyzję pracy.

Po zakończonym planowaniu i przygotowaniu pacjenta do leczenia protetycznego rozpoczynamy od oszlifowania zęba, na którym znajdować się będzie korona zębowa. Objętość zęba zmniejszamy w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu czynność ta jest zupełnie bezbolesna dla pacjenta. Z tak przygotowanej korony pobieramy wycisk, czyli odwzorowujemy jej kształt i przekazujemy go do laboratorium techniki dentystycznej, gdzie protetycy z największą precyzją odzwierciedlają naturalną budowę zęba i jego kolor, tworząc koronę. W tym okresie oszlifowany ząb chroniony jest przez koronę tymczasową. Jeżeli po przymierzeniu korona porcelanowa nie wymaga prac dodatkowych, wówczas cementowana jest na stałe.

W zależności od sytuacji naszym pacjentom rekomendujemy korony na podbudowie złotej lub korony pełnoceramiczne (Cercon lub Press). Pierwsze z rozwiązań cechuje połączenie estetycznego materiału, jakim jest porcelana z niezwykle trwałym metalem. Korony na podbudowie złotej doskonale sprawdzą się u pacjentów uczulonych na metale nieszlachetne. Korony pełnoceramiczne Cercon oraz korony pełnoceramiczne Press wykonujemy u najbardziej wymagających klientów, zapewniając najwyższy poziom estetyki oraz niezwykłą trwałość i biokompatybilność. Jednak bez względu na wybór rodzaju korony zębowej ich największą zaletą jest stały, niezmieniający się przez lata piękny wygląd.

efekty leczenia

Przypadek 1

po wstawieniu koron w gabiniecie dr Śmigla

Przypadek 2

pacjent po wstawieniu koron protetycznych