wybielanie-zebow-zywych-ikonka

Wybielanie zębów żywych

Wybielanie zębów jest obecnie powszechnie stosowanym i bezpiecznym zabiegiem. Polega na utlenianiu barwników obecnych w kanalikach zębiny, dzięki czemu zęby stają się jaśniejsze. Nie powoduje uszkodzenia ani osłabienia struktury szkliwa.

Istnieją dwie różne metody wybielania zębów. Pierwsza to profesjonalny zabieg w gabinecie z wykorzystaniem żelu do wybielania i naświetlającej go lampy. Drugi sposób polega na aplikacji żelu wybielającego do indywidualnie wykonanych szyn silikonowych, które pacjent nakłada na zęby samodzielnie w domu.

Proces wybielania domowego trwa około trzy tygodnie. Szyny z żelem nakłada się na zęby dwa razy dzienni na 30 minut lub na noc. Dobór środka wybielającego zależny jest od preferencji pacjenta.

Na podstawie naszych doświadczeń w klinice Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach stworzyliśmy autorską formę wybielania łączącą obie te metody. Po profesjonalnym wybielaniu w gabinecie pacjent otrzymuje nakładki silikonowe i żel wybielający, który stosuje jeszcze dodatkowo samodzielnie w domu przez ok. tydzień. Dzięki temu efekt wybielania utrzymuje się znacznie dłużej, a sam proces przebiega szybciej i jest dla pacjenta bardziej komfortowy.

Przed zabiegiem wybielania zęby muszą być wyczyszczone i wypiaskowane. Jest to konieczne, gdyż żel musi być w bezpośrednim kontakcie z powierzchnią zęba, a uniemożliwi to zalegająca płytka lub osad.

W katowickiej klinice Śmigiel Implant Master Clinic profesjonalny zabieg wybielania jest przeprowadzany z wykorzystaniem systemu Prevdent. Na zęby nakładany jest żel na bazie nadtlenku wodoru, który następnie naświetlamy jest w trakcie pięciu dwunastominutowych sesji. Światło lampy ma za zadanie podniesienie temperatury żelu o ok. trzy stopnie, dzięki czemu zwiększa się jego skuteczność. Oczy pacjenta w trakcie trwania zabiegu są chronione przez okulary z filtrem UV. Osłonięte są także tkanki miękkie jamy ustnej i wargi. Przed zabiegiem i po nim odcień zębów jest oceniany i zapisywany. Wykonywana jest także dokumentacja fotograficzna. Następnie pacjenci otrzymują indywidualnie wykonane nakładki na zęby, żel wybielający oraz pisemną instrukcję stosowania.

Nakładki do wybielania mogą być używane wielokrotnie, dlatego pacjenci w dowolnym momencie mogą rozjaśnić kolor swoich zębów przez jednorazową aplikację żelu bez potrzeby powtarzania całego zabiegu.

W naszym cenniku wybielanie zębów podzielone jest na: wybielanie domowe, którego koszt wynosi 1360 zł oraz wybielanie gabinetowe połączone z domowym – 1860 zł.

efekty leczenia

Przypadek 1

białe zęby po wybielaniu w gabiniecie stomatologa

Przypadek 2

po_wybielaniu_1

Przypadek 3

po_wybielaniu_2

powiązane artykuły

holywood

ROZJAŚNIANIE ZĘBÓW, CZYLI UŚMIECH JAK Z HOLLYWOOD

Szał wybielania zębów rozpoczął się w stanach zjednoczonych w latach 80. ubiegłego wieku. Trwa do dziś i nic nie wskazuje na to, że się coś zmieni.

Czytaj dalej