zabiegi-chirurgiczne-ikonka

Zabiegi chirurgiczne

W klinice Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach oferujemy pacjentom pełny zakres zabiegów chirurgicznych, między innymi ekstrakcje zębów zatrzymanych, resekcje wierzchołków korzeni, przeszczepy kości, augmentację, czyli sterowaną regenerację kości, podniesienie dna zatoki, plastykę dziąseł. Rutynowe uzupełnienie zabiegów chirurgicznych to laseroterpia i ozonoterapia, które znacznie skracają okres gojenia. Wykonujemy je bezpłatnie w ramach zabiegu chirurgicznego. Naszym priorytetem jest skuteczność zabiegów, ale także zapewnienie pacjentowi pełnego komfortu podczas leczenia.

Współczesna chirurgia szczękowa oferująca nowoczesne urządzenia oraz olbrzymią gamę innowacyjnych rozwiązań pozwoliła nam wpłynąć na skuteczność zabiegów chirurgicznych, przyspieszyć gojenie się ran, a także w znacznym stopniu poprawić komfort pacjenta podczas zabiegu oraz w trakcie trwania leczenia. W klinice w Katowicach wykorzystujemy wiele nowoczesnych metod leczenia, dzięki czemu nasi chirurdzy szczękowi są precyzyjni i skuteczni.

Naszym pacjentom zapewniamy bezpłatny dostęp do laseroterapii, dzięki której znacznie przyspieszamy gojenie się rany na przykład po chirurgicznym usunięciu zęba.

Do prostego i bezbolesnego zabiegu jakim jest podcięcie wędzidełka używamy tzw. eletrotomu, nowoczesnego i specjalistycznego noża elektrycznego. Jeśli wędzidełko jest nieprawidłowo przyczepione lub zbyt krótkie może powodować nieprawidłową wymowę, przyczynić się do powstania szpary między zębami czy sprawiać problemy przy dopasowaniu protezy. Zastosowanie elekrotomu powoduje, że zabieg jest krótki i bezbolesny.

Standardem w Śmigiel Implant Master Clinic jest również wykorzystywanie nowoczesnego i bardzo precyzyjnego tomografu komputerowego, który w trójwymiarze obrazuje tkanki pacjenta. Tę procedurę stosujemy przede wszystkim przed zabiegami implantacji, chirurgicznym usunięciem ósemki, podniesieniem zatoki szczękowej (tzw. sinuslift) czy odbudową kości.

W naszej klinice w Katowicach, oprócz wyżej wymienionych zabiegów, wykonujemy również kortykotomię, która stanowi wsparcie dla leczenia ortodontycznego. Dzięki temu zabiegowi umożliwiamy takie ruchy zębów, które wcześniej nie mogły występować lub były bardzo powolne. Kortykotomia polecana jest dla dorosłych pacjentów, u których zastosowanie aparatu ortodontycznego może być niewystarczające.

Chirurgia szczękowa to jedna z najtrudniejszych dziedzin stomatologii, dlatego tak ważne jest, by zabiegi te wykonywane były przez najlepszych specjalistów i najnowocześniejszy sprzęt. Tylko wtedy będziemy mieć pewność powodzenia leczenia i należytej opieki.

W Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach przykładamy ogromną wagę do odpowiedniego przygotowania pacjenta do zabiegu. Przede wszystkim wspólnie opracowujemy plan leczenia, wykonujemy niezbędne badania, korzystamy z nowoczesnego tomografu komputerowego i dbamy o to, by zminimalizować bądź zupełnie wyeliminować ból podczas zabiegu jak i po nim, bo mamy świadomość, że stres pacjenta może mieć wpływ na wyniki leczenia. Podpowiadamy rozwiązania na przyszłość – przygotowujemy kość pod ewentualne zabiegi w późniejszym czasie, stosujemy implantologię, jeśli to konieczne. Dzięki temu pacjent nie jest narażony na dodatkowe koszty w przyszłości i kolejne zabiegi.