lek. dent. Aneta Furtak

lek. dent.

Aneta Furtak

PERIODONTOLOG

WYKSZTAŁCENIE

DZIAŁALNOŚĆ

Ukończyłam kierunek lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2013 roku rozpoczęłam studia doktoranckie w Zakładzie Profilaktyki i Stomatologii Eksperymentalnej, UJ w Krakowie. W trakcie swojej pracy w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej uczyłam kolejne pokolenia przyszłych lekarzy dentystów w ramach zajęć z Clinical and Experimental Dentistry. Odbyłam staż oraz zakwalifikowałam się na stypendium zagraniczne na Uniwersytecie w Glasgow oraz w Mater Dei Hospital na Malcie.

Jestem autorem i współautorem publikacji naukowych, rozdziałów w książkach oraz wystąpień konferencyjnych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego oraz European Federation of Periodontology.

Przeszłam 4 letnie szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Periodontologii, w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Medident, pod okiem doktora Wojciecha Bednarza. W październiku 2018 zdałam państwowy egzamin specjalizacyjny, który był zwieńczeniem mojej 4 letniej dodatkowej edukacji.

Specjalizuję się w wąskiej dziedzinie stomatologii, to znaczy w leczeniu choroby przyzębia (parodontozy), czyli zaburzeniami w tkankach otaczających ząb – dziąsłach i kości. Wszystkie zabiegi wykonuję w powiększeniu (lupy stomatologiczne 5x). Na pierwszej wizycie diagnostycznej wykonywane jest specjalistyczne badanie periodontologiczne z oznaczeniem wskaźników oraz stanu początkowego, z jakim stawia się pacjent. Na podstawie szczegółowego badania przygotowuję plan leczenia, obejmujący postępowanie niechirurgiczne lub chirurgiczne i regeneracyjne. Zajmuję się również zarządzaniem tkankami miękkimi wokół zębów (recesje dziąsłowe, cienkie dziąsło), opieką periodontologiczną przed i w trakcie leczenia ortodontycznego, oraz zabiegami na tkankach miękkich wokół implantów.