Digital Smile Design

Zaprojektuj uśmiech skrojony na miarę

O tym, jak postrzegają nas inni, w olbrzymim stopniu decyduje to, co sami myślimy na swój temat i czy dobrze czujemy się w swoim ciele. Nie dziwi więc popularność upiększających zabiegów, które pomagają nam polubić siebie jeszcze bardziej. Wiele z nich wiąże się jednak pewną niewiadomą: decydując się na przykład na makijaż permanentny brwi, można obawiać się przerysowanego efektu, który doda spojrzeniu lat i surowego wyrazu. Rozważając powiększenie ust istnieje ryzyko, że zamiast wyglądać piękniej, twarz nabierze karykaturalnych proporcji. 

Na szczęście istnieją zabiegi, dzięki którym w sposób w pełni kontrolowany i przewidywalny poprawimy nie tylko swoją prezencję, ale i pewność siebie. Nie jest przecież tajemnicą, że piękny uśmiech to nasza najlepsza ozdoba!

Kobieta używa iPada do przeglądania cyfrowego projektu uśmiechu swoich zębów.
Kobieta używa iPada do przeglądania cyfrowego projektu uśmiechu swoich zębów.

Digital Smile Design, czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu, to innowacyjna metoda, pozwalająca w kilku krokach zafundować sobie uśmiech swoich marzeń – doskonale dopasowany do osobowości, wyglądu i indywidualnych cech pacjenta. Piękny uśmiech to “kropka nad i” spójnego i wyrazistego wizerunku, obok którego nie sposób przejść obojętnie.

– Dzisiaj techniki wirtualne wkraczają coraz mocniej także w stomatologię. Nasza klinika wyposażona jest w najnowsze zdobycze techniki dentystycznej, dzięki którym jeszcze przed rozpoczęciem leczenia możemy „przymierzyć” nasz nowy uśmiech, sprawdzić jak będziemy wyglądać po metamorfozie. Temu służy m.in. zaaranżowanie profesjonalnego studia fotograficznego, które konsultowaliśmy z zawodowcem. Pozwala nam ono leczyć jeszcze skuteczniej, przy najmniej inwazyjnych procedurach – mówi dr Tomasz Śmigiel, twórca kliniki Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach, pionier wirtualnej stomatologii w Polsce. Redaktor Naczelny „INTERNATIONAL MAGAZINE OF DIGITAL DENTISTRY”.

na czym polega digital smile design

Twórcą metody Digital Smile Design (w skrócie DSD) jest brazylijski dentysta Christian Coachman. Pozwala ona na niezwykle precyzyjne zaplanowanie całego procesu leczenia oraz uniknięcie sytuacji, w której pacjenci wyobrażali sobie inaczej końcowy rezultat, jakim jest nowy, zdrowy, ale i piękny uśmiech. 

Projektowanie swojego uśmiechu może być ekscytującą przygodą. W drodze do lepszej wersji siebie sztab specjalistów prowadzi pacjenta przez kilka etapów są to: 

 • Konsultacja pierwszorazowa
 • Wizyta diagnostyczna (sesja fotograficzna, skan zębów w 3d, tomografia komputerowa)
 • Analiza uśmiechu i przygotowanie planu leczenia
 • Prezentacja nowego uśmiechu
 • Przedstawienie kompleksowego planu leczenia

etapy projektowania uśmiechu dsd

Cyfrowy diagram przedstawiający etapy projektu Digital Smile Design.
Cyfrowy diagram przedstawiający etapy projektu Digital Smile Design.

Najpierw szczegółowy wywiad

Pierwszym z kroków jest konsultacja, w jej trakcie lekarz poddaje wnikliwej analizie twarz pacjenta. Uśmiech to przecież nie tylko zęby, ale i usta, dynamika twarzy, jej rysy i mimika. Do zaprojektowania idealnego uśmiechu niezbędne jest więc dostrzeżenie nawet najdrobniejszych zależności pomiędzy nimi. Lekarz przeprowadza także wywiad, zbiera informacje o oczekiwaniach pacjenta. Dialog i precyzyjne określenie swojej wizji pozwala specjalistom odpowiedzieć na wszystkie potrzeby pacjenta.

Para korzystająca z technologii Digital Smile Design, siedząc razem.
Para korzystająca z technologii Digital Smile Design, siedząc razem.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  uśmiech pod lupą

  Kolejne spotkanie to diagnostyka, która jest podstawą do przygotowania kompleksowego planu leczenia. Najpierw pacjent trafia do gabinetu 3dTOMO, gdzie wykonywane jest zdjęcie pantomograficzne, czyli panorama naszego uśmiechu, a także tomografię komputerową. Badania te realizowane są przy wykorzystaniu najnowocześniejszego i najbardziej wszechstronnego systemu obrazowania radiologicznego Kodak CS9300, w który wyposażony jest nasza klinika

  Na uśmiech składają się nie tylko widoczne w ustach korony zębów. Profesjonalna diagnostyka pozwala przyjrzeć się budowie żuchwy, szczęki a także stawów skroniowo-żuchwowych. Na podstawie badań możliwa jest ocena struktur przyzębia oraz kości szczęki.

  Z kolei dzięki wykorzystaniu nowoczesnych skanerów wewnątrzustnych powstaje cyfrowy model uśmiechu. Skan uśmiechu to odpowiednik tzw. wycisków, których nikt nie lubił. W klinice stawiamy na najnowocześniejsze rozwiązania, zapewniające najwyższy komfort leczenia.

  w świetle fleszy

  Kolejnym etapem przygotowania do leczenia w systemie Digital Smile Design jest profesjonalna sesja fotograficzna. Podczas spotkania wykonujemy ok. 20 zdjęć. Rejestrujemy to, w jaki sposób pacjent uśmiecha się i mówi, jak jego twarz wyraża emocje. Uważne prześledzenie cech pozwala z największą starannością stworzyć nowy uśmiech, maksymalnie spersonalizowany i indywidualny.

  Mężczyzna wykorzystuje Digital Smile Design do zrobienia selfie aparatem.
  Mężczyzna wykorzystuje Digital Smile Design do zrobienia selfie aparatem.

  zajrzyj w przyszłość, zanim zdecydujesz

  Z zebranych w ten sposób materiałów, przy stałej współpracy z ekspertami Śmigiel Implant Master Clinic, specjaliści światowego centrum Digital Smile Design w Madrycie tworzą kompleksowy plan leczenia. Dzięki niemu krok po kroku przedstawiane są etapy procesu leczenia. Pacjent może zobaczyć, jak będzie zmieniać się jego uśmiech podczas metamorfozy.

  W centrum DSD powstaje także trójwymiarowy model nowego uśmiechu. Po założeniu go na zęby pacjenta odbywa się kolejna sesja zdjęciowa, tym razem prezentująca efekt finalny przemiany.

  Mężczyzna i kobieta siedzą w gabinecie dentystycznym w trakcie cyfrowego projektowania uśmiechu.
  Mężczyzna i kobieta siedzą w gabinecie dentystycznym w trakcie cyfrowego projektowania uśmiechu.

  Zobaczenie obok siebie zdjęć “przed” i “po” robi piorunujące wrażenie. W tak ważnej kwestii nie ma miejsca na przypadek ani niepełną satysfakcję. Dzięki wszystkim etapom metody DSD pacjent może mieć pewność, że po zakończeniu terapii stomatologicznej będzie wyglądał dokładnie tak, jak oczekiwał.

  Co istotne, swój nowy, ulepszony wizerunek pacjent poznaje jeszcze przed podjęciem decyzji o leczeniu. Jeśli zdecyduje się z niego skorzystać, ustalony zostanie dokładny plan metamorfozy, w trakcie której pacjent odda się w ręce sztabu wykwalifikowanych stomatologów.

  To technologiczna pieśń przyszłości – wirtualne przymierzalnie zamiast ubrań kurzących się na sklepowych wieszakach, hologramy w studiach fryzur, projekcje makijaży w salonach piękności. W kwestii uśmiechu nie musisz jednak na nic czekać, w Śmigiel Implant Master Clinic przyszłość już nadeszła. Tutaj zaprojektujesz uśmiech skrojony na miarę. Nową, doskonalszą wersję siebie.

  znajdziemy dogodny termin

  umów się na konsultację

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.