Wybielanie zębów Katowice

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym - na czym polega?

Wybielanie zębów jest obecnie powszechnie stosowanym i bezpiecznym zabiegiem. Polega na utlenianiu barwników obecnych w kanalikach zębiny, dzięki czemu zęby stają się jaśniejsze. Nie powoduje uszkodzenia ani osłabienia struktury szkliwa.

Wybielanie zębów metodą gabinetową

Metody wybielania zębów u stomatologa - profesjonalny zabieg wykorzystujący żel oraz lampę lub aplikacja żelu wybielającego do indywidualnie wykonanych szyn silikonowych

Istnieją dwie różne metody wybielania zębów. Pierwsza to profesjonalny zabieg w gabinecie z wykorzystaniem żelu do wybielania i naświetlającej go lampy. Drugi sposób polega na aplikacji żelu wybielającego do indywidualnie wykonanych szyn silikonowych, które pacjent nakłada na zęby samodzielnie w domu.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej przeprowadzamy dokładne i obszerne badania oraz analizę stanu zdrowia. Diagnoza stawiana jest przez zespół specjalistów, aby mieć pewność, że ujęte zostały wszystkie aspekty oraz aby osiągnąć całościową ocenę.

Zastanawiasz się kiedy jest widoczny efekt wybielenia zębów?

Proces wybielania domowego trwa około trzy tygodnie. Szyny z żelem nakłada się na zęby dwa razy dzienni na 30 minut lub na noc. Dobór środka wybielającego zależny jest od preferencji pacjenta.

Odpowiadamy na nurtujące Cię pytanie - czy warto zdecydować się na zabieg wybielania zębów?

Na podstawie naszych doświadczeń w klinice Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach stworzyliśmy autorską formę wybielania łączącą obie te metody. Po profesjonalnym wybielaniu w gabinecie pacjent otrzymuje nakładki silikonowe i żel wybielający, który stosuje jeszcze dodatkowo samodzielnie w domu przez ok. tydzień. Dzięki temu efekt wybielania utrzymuje się znacznie dłużej, a sam proces przebiega szybciej i jest dla pacjenta bardziej komfortowy.

Zabieg z zakresu stomatologii estetycznej: wybielanie zębów

Przed zabiegiem wybielania zęby muszą być wyczyszczone i wypiaskowane. Jest to konieczne, gdyż żel musi być w bezpośrednim kontakcie z powierzchnią zęba, a uniemożliwi to zalegająca płytka lub osad.

Specjalistyczne wybielanie zębów - stomatolog w Katowicach

W katowickiej klinice Śmigiel Implant Master Clinic profesjonalny zabieg wybielania jest przeprowadzany z wykorzystaniem systemu Prevdent. Na zęby nakładany jest żel na bazie nadtlenku wodoru, który następnie naświetlamy jest w trakcie pięciu dwunastominutowych sesji.

Światło lampy ma za zadanie podniesienie temperatury żelu o ok. trzy stopnie, dzięki czemu zwiększa się jego skuteczność. Oczy pacjenta w trakcie trwania zabiegu są chronione przez okulary z filtrem UV. Osłonięte są także tkanki miękkie jamy ustnej i wargi. Przed zabiegiem i po nim odcień zębów jest oceniany i zapisywany.

Wykonywana jest także dokumentacja fotograficzna. Następnie pacjenci otrzymują indywidualnie wykonane nakładki na zęby, żel wybielający oraz pisemną instrukcję stosowania. Nakładki do wybielania mogą być używane wielokrotnie, dlatego pacjenci w dowolnym momencie mogą rozjaśnić kolor swoich zębów przez jednorazową aplikację żelu bez potrzeby powtarzania całego zabiegu.

W naszym cenniku wybielanie zębów podzielone jest na: wybielanie domowe, którego koszt wynosi 1360 zł oraz wybielanie gabinetowe połączone z domowym – 1860 zł.

efekty leczenia

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej przeprowadzamy dokładne i obszerne badania oraz analizę stanu zdrowia. Diagnoza stawiana jest przez zespół specjalistów, aby mieć pewność, że ujęte zostały wszystkie aspekty oraz aby osiągnąć całościową ocenę.