Technika flow Injection – szybka i bezbolesna odbudowa zębów

Nieustający postęp i rozwój technik stomatologicznych daje pacjentom możliwość skorzystania z szerokiej gamy metod w przypadku, kiedy chcą spełnić marzenie o pięknym uśmiechu. Dla tych, którzy cenią swój czas i lubią szybkie rozwiązania, ciekawą propozycją są licówki kompozytowe wykonane w metodzie flow injection.

Jest to szybki sposób na nieinwazyjną odbudowę poszczególnych zębów w nowym kształcie, odświeżonym kolorze czy skorygowanym ustawieniu, przy użyciu płynnego materiału kompozytowego. Technika ta sprawdzi się u osób, które chcą zamaskować nieestetyczne szpary, przebarwienia, nierówności na powierzchni zębów lub widoczne pęknięcia.

Stomatolog w Katowicach bada kompozytowe licówki pacjenta.
Specjalistka od stomatologii estetycznej dr Barbara Urbanowicz-Śmigiel podczas korekty uśmiechu materiałem kompozytowym

Flow injection to sposób na spektakularną metamorfozę uśmiechu w kilku krokach. Jak przebiega? Na początku tworzony jest model zębów metodą tradycyjną lub cyfrową, na podstawie którego technik wykonuje projekt i szyny silikonowe. Na następnej wizycie powierzchnia zębów jest w odpowiedni sposób przygotowywane w celu uzyskania silnego połączenia z materiałem odbudowującym. Kolejnym krokiem jest nastrzykiwanie płynnego kompozytu przy wykorzystywaniu wcześniej przygotowanych szyn i utwardzaniu go  przy użyciu lampy do polimeryzacji.

Zakładanie licówek flow injection w gabinecie stomatologicznym kończy polerowanie zębów, dzięki któremu opuszczając klinikę pacjent może cieszyć się lśniącym i pięknie odbijającym światło uśmiechem, wykonanym na najwyższym poziomie.

Dla kogo licówki flow injection?

Metoda ta sprawdzi się nie tylko u tych, którzy pragną bardzo estetycznego, wizualnego efektu, ale też w przypadku pacjentów po leczeniu ortodontycznym. Technika Flow Injection pozwoli odbudować zęby i uzupełnić brakujące przestrzenie, wyrównać i ustabilizować zgryz. To rozwiązanie bardzo elastyczne, które można dopasować do potrzeb pacjenta, ponieważ może być zastosowane z powodzeniem zarówno na całą szczękę, jej część czy poszczególne zęby.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  Licówki kompozytowe - ile trwa zakładanie?

  Dużą zaletą tego sposobu jest realizacja usługi w krótkim czasie. Dzięki flow injection nowy uśmiech może powstać nawet w ciągu jednej wizyty. Odpada więc planowanie w napiętym terminarzu kolejnych spotkań z protetykiem, omijany jest też etap tymczasowych rozwiązań pomiędzy wizytami.

  Zamiast tygodni oczekiwań na efekt końcowy, w ciągu zaledwie kilku godzin zęby przechodzą całkowitą przemianę. Czas leczenia zależy od tego, na ilu zębach mają znaleźć się licówki kompozytowe. Na pewno jest to jednak zabieg szybszy, niż w przypadku licówek ceramicznych. Więcej czasu wymagają także licówki porcelanowe. Marzenie o pięknym uśmiechu dzięki flow injection może ziścić się na prawdę szybko.

  Flow injection Katowice - ile to kosztuje?

  Wybierając odpowiednią dla siebie metodę pacjent często zastanawia się, ile to kosztuje? Odbudowa kompozytowa zębów to rozwiązanie estetyczne, mogące sprawdzić się u osób z ubytkami czy wadami uśmiechu o różnym nasileniu. Cena, jaką musimy zapłacić za licówki flow injection, ściśle zależy więc od zakresu leczenia i jest kwestią indywidualną. Naprawa pojedynczych zębów wiąże się z innym kosztem, niż komplet licówek w jamie ustnej – opłaty wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dokładne ceny tej usługi znajdziesz w zakładce Cennik.

  Od czego zależy trwałość licówek kompozytowych?

  By jak najdłużej cieszyć się doskonałym wyglądem swoich zębów, należy odpowiednio je pielęgnować. Trwałość licówek flow injection wynika z ograniczeń, jakie cechują materiał kompozytowy, ale także od indywidualnych predyspozycji pacjenta, takich jak dieta czy tendencja do ścierania się zębów. By jak najdłużej praca stomatologa zachowała swoją świetność i utrzymywała się w dobrej kondycji, należy regularnie stawiać się na wizyty kontrolne, korzystać z higienizacji i używać odpowiednich produktów dbając o zęby w domowym zaciszu.

  Kiedy licówki przestaną spełniać swoją funkcję, a kompozyt ulegnie przebarwieniu lub uszkodzeniu, pacjent może zdecydować się na zastosowanie licówek ceramicznych. Może też zostać wykonana odbudowa. Łatwość naprawy ewentualnych uszkodzeń to kolejny, pozytywny aspekt tego rozwiązania.

  Kompozytowa odbudowa zębów - dla kogo nie?

  Choć technika flow injection to bardzo innowacyjny i estetyczny sposób na poprawę uśmiechu, nie dla każdego będzie to najlepszy wybór. Zrezygnować z niej będą musiały te osoby, które mają znaczne ubytki lub niewystarczającą ilość tkanek własnych. Przeciwskazaniem do zastosowania flow injection jest także nasilone starcie zębów, bruksizm lub znaczna zmiana koloru zębów.

  Na szczęście metod na uzyskanie pięknego uśmiechu jest wiele, a każdy pacjent z powodzeniem wybierze dla siebie którąś z bogatego wachlarza usług katowickiej kliniki Śmigiel Implant Master Clinic

  Co to jest bonding?

  Podobną, równie bezpieczną i szybką metodą na korektę uśmiechu jest bonding. Stosowany jest on do wprowadzania subtelnych zmian w jamie ustnej. Doskonale sprawdza się w przypadku pacjentów dotkniętych diastemą, ale także tych, którzy borykają się z przebarwieniami, pęknięciami czy ukruszonymi koronami zębów. Co istotne, zastosowany materiał doskonale współgra z naturalnym kolorem uzębienia, pozwala więc osiągnąć naturalny efekt poprawy uśmiechu.

  Flow injection a bonding - różnice

  W odróżnieniu od flow injection, podczas bondingu, zamiast uzupełniać szynę silikonową płynnym kompozytem, na oczyszczoną powierzchnię zębów nakłada się specjalną żywicę, która łączy się z materiałem kompozytowym. Kolejnym etapem jest nadanie przez dentystę odpowiedniego kształtu żywicy. W przypadku zastosowania tej metody, nowe zęby mają ten sam kolor, co nasz naturalny uśmiech. Flow injection pozwala natomiast na zmianę barwy uzębienia.

  Podsumowując, obie techniki, w których stosuje się materiał kompozytowy, to rozwiązania, które gwarantują pacjentowi:

  • spektakularny efekt w krótkim czasie
  • elastyczność w dostosowywaniu się do potrzeb pacjenta
  • nieinwazyjność i odwracalność zabiegu
  • bezbolesną metamorfozę

  znajdziemy dogodny termin

  umów się na konsultację

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

   efekty leczenia

   Przed i po wybielaniu zębów licówkami kompozytowymi w Katowicach.
   Licówki kompozytowe Katowice odmieniają zęby pacjenta.
   Licówki kompozytowe przed i po wybielaniu zębów w Katowicach.
   Zdjęcia przed i po przedstawiające przemianę zębów pacjenta poprzez zastosowanie licówek kompozytowych w Katowicach.

   znajdziemy dogodny termin

   umów się na konsultację

   Zadzwonimy do Ciebie

    [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

    Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.