lek. dent. Tomasz Śmigiel

lek. dent. M.Sc.

Tomasz Śmigiel

PROTETYK

WYKSZTAŁCENIE

DZIAŁALNOŚĆ

Ukończyłem Wydział Stomatologiczny na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w 1997 r. Oprócz stomatologii pasjonują mnie technika i miniaturyzacja. Dlatego też to, co robię na co dzień z zakresu protetyki, implantologii i estetyki, daje mi wiele satysfakcji. Nie wszystko zawsze jest łatwe, ale lubię podejmować wyzwania.

Wiedza i nowoczesna technologia

W mojej pracy zawodowej wyznaczyłem sobie cel: leczyć ludzi bezboleśnie, perfekcyjnie, z zastosowaniem najlepszej wiedzy i technologii. Leczyć tak, aby moi pacjenci już więcej nie musieli się martwić o zęby, lecz by mogli pozytywnie zarażać swoje rodziny i znajomych uśmiechem. Aby to zrealizować, musiałem się wiele nauczyć. Wziąłem udział w ponad 80 kursach i szkoleniach w kraju i za granicą, np. w Bostonie, Seatle, Kopenhadze, Mediolanie, Heidelbergu i Madrycie.

Master of Science in Oral Implantology

Ciągle jednak było mi mało i dlatego w 2010 r. rozpocząłem studia na Uniwersytecie J.W. Goethego w Niemczech, we Frankfurcie nad Menem. Studia trwały trzy lata i zaowocowały uzyskaniem tytułu Master of Science in Oral Implantology. W ramach pracy master thesis „The retentive force evaluation of a novel retainer for removable dentures” przeprowadziłem tam unikatowe badania na temat teleskopów syntetycznych, których jestem współtwórcą od strony klinicznej.

Wyznaczać kierunku rozwoju stomatologii w Polsce

Jestem obecnie członkiem zarządu Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, która wyznacza kierunki w rozwoju i edukacji stomatologicznej w Polsce. W ramach działalności PASE (należącej do IFED – The International Federation of Esthetic Dentistry) organizujemy międzynarodowe kongresy, które przyciągają słuchaczy i wykładowców z całego świata.

Ponieważ jestem fanem nowych technologii i wprowadzam do naszej kliniki wiele nowości, jeżeli chodzi o sprzęt i metody leczenia, w 2014 r. zostałem poproszony o objęcie stanowiska redaktora naczelnego magazynu „International Magazin of Digital Dentistry CAD/CAM” (wydawanego przez DTI – Dental Tribune International). Jest to dla mnie wielki osobisty sukces, gdyż mogę być jeszcze bliżej nowoczesnych metod leczenia, a co ważniejsze, mam możliwość kontaktów z największymi na świecie autorytetami w tej dziedzinie. Warto dodać, że jest to pierwszy i na razie jedyny taki magazyn ukazujący się w Polsce.

OPINIE PACJENTÓW