Bezbolesna stomatologia

Bezbolesne usuwanie zębów, bezbolesne leczenie kanałowe – leczenie zębów bez bólu to standard w naszej klinice. We współczesnej stomatologii nie ma miejsca na ból. Jesteśmy wierni tej zasadzie i nieustannie, każdego dnia stosujemy ją w praktyce. Wizyty adaptacyjne, nowoczesne znieczulenie bez standardowej igły i strzykawki czy wreszcie gaz rozweselający – to nasza broń do skutecznej walki ze strachem przed wizytą u stomatologa.

Kobieta jest badana przez dentystę pod kątem bezbolesnej stomatologii w gabinecie dentystycznym.
Zabieg stomatologiczny z wykorzystaniem sedacji (gazu rozweselającego) w katowickiej klinice Śmigiel Implant Master Clinic

O zęby trzeba dbać! Mówią nam to od dziecka, ale łatwiej mówić, niż faktycznie zrobić. Czy jakikolwiek lekarz w gabinecie dentystycznym zapytał Cię kiedykolwiek, czego tak naprawdę się boisz? No właśnie…

Pozwól, że przedstawimy Ci wszystkie rozwiązania bezbolesnej stomatologii, które proponujemy naszym pacjentom, by wizyta, bez względu na zakres prac, który planujemy wykonać, przebiegła sprawnie i bez żadnego dyskomfortu. Wybierz interesującą Cię metodę i zapoznaj się ze szczegółami – pamiętaj, że decydując się na wizytę w naszej klinice, możesz skorzystać z jednego z poniższych rozwiązań lub wszystkich, jeśli czujesz taką potrzebę.

wizyty adaptacyjne

To swego rodzaju niezobowiązujące odwiedziny, na które chcielibyśmy zaprosić zarówno małych, jak i dużych pacjentów. Dla tych pierwszych będzie to doskonała okazja, by zapoznać się z gabinetem dentystycznym i stomatologiem, dotknąć wszystkich narzędzi, usiąść na fotelu i obejrzeć bajkę. Te pierwsze wizyty dla maluchów są najważniejsze, dlatego przykładamy do nich bardzo dużą wagę.

Wizyta adaptacyjna będzie również dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy mają obawy przed wizytą u stomatologa – boją się bólu lub wiele lat nie byli u dentysty. Dzięki temu rozwiązaniu jest szansa na poznanie swojego lekarza jeszcze przed rozpoczęciem zasadniczych wizyt, omówienie problemu, zapoznanie się z nowoczesnym sprzętem czy metodami leczenia.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  nowoczesne znieczulenie

  W naszej klinice stosujemy nowoczesny system znieczuleń miejscowych The Wand (czyt. łond). Jego najważniejsze zalety? – jest skuteczny i bezbolesny. A to wszystko dlatego, że to komputer (a nie lekarz na oko) decyduje o tym, ile znieczulenia i jak szybko należy podać, by zapewnić pacjentowi pełen komfort leczenia bez najmniejszych dolegliwości bólowych. Możesz więc zapomnieć o igle i strzykawce. Dodatkowo, przed zastosowaniem znieczulenia, dziąsło pokrywamy specjalnym przeciwbólowym żelem, który sprawia, że pacjent jest w pełni zabezpieczony. Nowoczesne znieczulenie The Wand oferujemy naszym pacjentom bezpłatnie.

  prf - zmniejsza obrzęk i dolegliwości

  Jedną z innowacyjnych i skutecznych dróg, dostępnych wśród usług Śmigiel Implant Master Clinic, jest zastosowanie preparatu PRF – fibryny bogatopłytkowej (czytaj więcej o tej metodzie) Sekret efektywności tej metody tkwi w pochodzeniu leczniczego produktu z krwi własnej pacjenta.

  gaz rozweselający

  Chcielibyśmy Cię przekonać, że na fotelu dentystycznym możesz czuć się naprawdę dobrze. Zapewne słyszałeś o zastosowaniu gazu rozweselającego (podtlenku azotu) podczas porodu – swoje zadanie bardzo dobrze spełnia również w naszych gabinetach.

  Leczenie zębów z gazem rozweselającym to rewelacyjne rozwiązanie zarówno dla dzieci, które dopiero rozpoczęły swój kontakt z gabinetem dentystycznym, ale także dla osób dorosłych odczuwających lęk przez wizytą u stomatologa.

  Jak to działa? Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek działania otrzymujesz miękką, gumową maseczkę, którą umieszczamy Ci na nosie. Twoim zadaniem od tego momentu będzie tylko oddychanie przez nos. Po kilku chwilach odczujesz bardzo przyjemne rozluźnienie, lekkie rozkojarzenie – będziesz po prostu w dobrym nastroju. Jeśli ten stan nie będzie dla Ciebie wystarczający, byś poczuł się w pełni komfortowo podczas leczenia, możemy zwiększyć stężenie podtlenku azotu, a wtedy poczujesz się jeszcze lepiej.

  Nasi mali pacjenci doceniają to, że gaz może pachnieć jak ich ulubione owoce. Nigdy jednak nie odpuszczą sobie najlepszej bajki – ten zgrany duet, gaz rozweselający i bajka, zapewniają najmłodszym przyjemne leczenie nieobarczone żadną traumą, a nam, lekarzom, dają możliwość skutecznego działania. Leczenie zębów u dzieci z gazem rozweselającym daje także znacznie większe możliwości co do zakresu leczenia.

  Gaz rozweselający to rozwiązanie prawie idealne – może być stosowany u pacjentów obciążonych nadciśnieniem, chorobami serca, padaczką czy astmą. Nie uczula, nie podrażnia i po kilkudziesięciu minutach od ostatniego wziewu nie ma po nim śladu. A dlaczego prawie idealny? Bo jak wszystko musi zostać dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

  znajdziemy dogodny termin

  umów się na konsultację

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.