Licówki porcelanowe Katowice

Uśmiech jest nieodłączną częścią naszego życia i chcąc nie chcąc, często wygląd uzębienia decyduje o naszej pewności siebie i samopoczuciu. Współczesna stomatologia estetyczna może stanowić odpowiedź na wszystkie problemy z uzębieniem i znacznie skrócić czas oczekiwania na pożądane efekty. Piękny, biały uśmiech, bez szpar i przebarwień? – zapraszamy do Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach.

Kobieta siedzi w gabinecie dentystycznym i uczy się o periodontologii.
Periodontolog dr Aneta Furtak podczas konsultacji w katowickiej klinice Śmigiel Implant Master Clinic

Piękny uśmiech dzięki licówkom porcelanowym - klinika stomatologiczna Śmigiel

Wprowadzenie licówek porcelanowych to absolutny przełom w stomatologii. Dają bowiem lekarzom potężne narzędzie zmieniające estetykę uśmiechu. Dzięki nim możemy modyfikować kształt i kolor zębów, sprawiając, że nawet najbardziej wymagający pacjenci będą usatysfakcjonowani. Są one doskonałym rozwiązaniem w przypadku zębów przebarwionych, odpornych na wybielania (np. przebarwienia po antybiotykach), wrodzonych defektach szkliwa, zębach startych, mocno zniszczonych i wymagających korekty kształtu.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  Czym są licówki porcelanowe i jak wyglądają?

  Licówka to nic innego jak to cienka „łuska” wykonana z samej porcelany, którą przykleja się do delikatnie opracowanego szkliwa zęba. Po raz pierwszy tymczasowe, cienkie licówki były zastosowane w latach trzydziestych XX wieku w celu poprawy wyglądu aktorów podczas nagrań filmowych. Od tego czasu stopniowo odkrywano ogromny potencjał adhezyjnie cementowanych uzupełnień porcelanowych. Adhezyjnie, czyli w uproszczeniu chemicznie, a nie na zasadzie retencji mechanicznej. Dzięki nowoczesnym materiałom i specjalnej technice cementowania wiązanie na granicy szkliwo-cement-licówka jest tak mocne, że nie ma możliwości, aby porcelana odpadła.

  Zalety licówek porcelanowych - czy warto się na nie zdecydować?

  Ale leczenie za pomocą licówek to nie tylko idealna estetyka. Preparacja zębów jest dużo mniej inwazyjna niż w przypadku tradycyjnych koron. Umożliwia więc zachowanie większej ilości zdrowych tkanek zęba, szczególnie powierzchni podniebiennych, których nie da się oszczędzić, szlifując zęby pod korony. Daje to większą szansę na utrzymanie żywotności miazgi. Czymś zupełnie unikatowym jest możliwość odtworzenia utraconej biomechaniki startych czy zniszczonych zębów. Doskonałe połączenie porcelany z tkankami zęba, jej sztywność i wytrzymałość mechaniczna umożliwia właściwe przenoszenie sił żucia.

  Naturalny wygląd zębów: licówki

  A jak to robimy w Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach? Nim przystąpimy do ostatecznego wykonania licówek na podstawie modeli gipsowych zębów i zdjęć wspólnie z pacjentem analizujemy jego sytuację i omawiamy leczenie. Przygotowujemy próbny model przyszłego uśmiechu, dzięki czemu pacjenci mogą przygotować się do zmiany swojego wizerunku, mają czynny udział w jego planowaniu i kreowaniu. Mogą też dowiedzieć się, jakimi zasadami rządzi się stomatologia estetyczna, ponieważ dzięki takim spotkaniom w naszej klinice w Katowicach poznają jej tajniki. Dzięki zastosowaniu licówek możemy rozjaśnić, poszerzyć, wydłużyć ząb, a nawet zlikwidować nieestetyczne szpary międzyzębowe. W naszej klinice w Katowicach oferujemy trzy rodzaje licówek porcelanowych, a ich cena waha się od 1100 zł do 3150 zł. Zadbaj o piękny uśmiech!
   

  znajdziemy dogodny termin

  umów się na konsultację

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

   EKSPERCI ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC

   protetycy W KATOWICACH