Proteza na implantach w Śmigiel Implant Master Clinic to:

Ilustracja implantu dentystycznego pokazująca skuteczność zabiegu „Zęby w jeden dzień”.

Proteza na implantach – na czym to polega?

Życie z protezą, która nie ma oparcia w zębach jest frustrujące, ale dzisiaj  potrzeba tylko chwili, by przywrócić pełne i sprawne uzębienie. Taką możliwość daje nam koncepcja, która polega na oparciu estetycznego mostu lub protezy na czterech, sześciu lub ośmiu implantach. Pacjent po krótkim zabiegu wychodzi z gabinetu z nowym i w pełni funkcjonalnym, a do tego pięknym uzębieniem.

Implanty zębowe, a także cała odbudowa protetyczna, doskonale imitują naturalne zęby i pozwalają całkowicie odmienić estetykę uśmiechu. W zaledwie jeden dzień!

jeden zabieg

wiele korzyści

nowe, stałe zęby w jeden dzień

małoinwazyjny i bezbolesny zabieg

brak luźnej, niedopasowanej protezy

cyfrowe, wirtualne projektowanie położenia implantów

krótki czas zabiegu

mocowane na stałe, naturalnie wyglądające zęby

wizualizacja metody i efektów efektów leczenia 3D

Zostaw dane

oddzwonimy!

  Preferowane godziny kontaktu:

  Najczęściej zadawane pytania o protezy na implantach

  Dzięki wykorzystaniu szablonu chirurgicznego 3D czas zabiegu jest skrócony do minimum. Wszczepienie implantów trwa ok. 30-40 minut. Następnie osadza się protezę na implantach, co zajmuje kolejne 30-40 minut. Cały zabieg trwa więc średnio 1,5 godziny. Należy jednak pamiętać, że czas ten jest zależny od konkretnego przypadku, co oznacza, że u niektórych pacjentów oparcie protezy na implantach może przebiegać szybciej, a u innych wolniej. 

  Procedura wszczepienia implantów prowadzona jest w znieczuleniu, które gwarantuje pacjentowi całkowite zabezpieczenie przed odczuwaniem bólu czy dyskomfortu. Komfortowe warunki sprawiają, że zabieg implantacji wiąże się często z bardziej neutralnymi odczuciami niż np. usunięcie zęba. 

  Proteza oparta na implantach to rozwiązanie dla tych pacjentów, których problemem jest bezzębie – całkowite bądź częściowe. Mogą z niej skorzystać również ci, których pozostałe w jamie ustnej zęby zostały zakwalifikowane do usunięcia. Połączenie implantów i nowoczesnej protezy zębowej to metoda kompleksowa, która gwarantuje efekt w postaci pełnego uzębienia. Procedura „Zęby w jeden dzień” zakłada więc usunięcie pozostałego w łuku zębowym uzębienia. Następnie w ściśle określonych miejscach wszczepia się implanty, a na nich osadza się tymczasowe „nowe zęby”. Wszystko to w czasie jednej wizyty. 

  Bezpośrednio po zabiegu pacjent jest zobowiązany do stosowania się do zaleceń lekarskich. Dotyczą one m.in. charakteru diety i tego, że przez pierwsze 4 tygodnie powinna ona opierać się na pokarmach miękkich (ziemniaki puree, makarony, ryby). Należy unikać gryzienia twardych pokarmów, takich jak steki czy chociażby orzechy. 

  Ograniczenia wynikają z istoty biologicznego wiązania się implantów zębowych z kością. Proces ten jest bezpieczny i przewidywalny, ale wymaga od pacjenta powstrzymania się od przeciążania uzupełnienia implantologiczno-protetycznego w pierwszym okresie po zabiegu. 

  Zabieg „Zęby w jeden dzień” daje natychmiastowy efekt nowego i pięknego uśmiechu. Dzięki temu pacjent może w pełni normalnie funkcjonować już dzień po wszczepieniu implantów i osadzeniu protezy zębowej. 

  Czasami zdarza się, że u niektórych pacjentów występują miejscowo pozabiegowe obrzęki. Ich pojawienie się zależy od indywidualnych skłonności organizmu. Tego typu dolegliwości ustępują jednak w przeciągu 2-4 dni po zabiegu. 

   

  3 kroki do nowego uśmiechu

  Konsultacja z ekspertem implantologii

  Wizualizacja 3D efektów leczenia
  Zabieg zęby w jeden dzień

  co daje

  cyfrowe planowanie leczenia

  skrócenie czasu zabiegu

  zabiegi nawigowane cyfrowo skracają
  procedury o połowę

  Zmniejszenie ryzyka bólu

  Trójwymiarowe projektowanie umieszczenia implantu pozwala na bezpieczne zabiegi.

  Bezpieczeństwo zabiegu

  implant trafia dokładnie w to miejsce,
  które zaplanował chirurg

  Efektywność zabiegu

  prawidłowo wprowadzony implant maksymalnie wykorzystuje kość

  Ekonomia leczenia

  implant umieszczony dokładnie w wyznaczonym miejscu ogranicza potrzebę i ewentualną ilość regeneracji kostnych 

  Numer sześć w różowym kółku, Zęby w jeden dzień.

  korzystne rozwiązanie

  Cyfrowe planowanie pozwala opracować kompleksowy i optymalny sposób leczenia, również z perspektywy finansowej

  Model dentystyczny i zęby pacjenta przedstawiono w Zębach w jeden dzień.

  efekty leczenia

  Zbliżenie na usta mężczyzny z brakującymi zębami.
  Pacjent przed leczeniem
  Uśmiech mężczyzny z białymi zębami w jeden dzień.
  Po leczeniu w Śmigiel Implant Master Clinic

  dlaczego leczenie

  w śmigiel implant master clinic?

  Interdyscyplinarny
  zespół ekspertów

  Tysiące wykonanych zabiegów

  Cyfrowe planowanie
   leczenia i Digital Smile Design

  Kompleksowy
  plan leczenia

  Korony zamawiane indywidualnie dla każdego pacjenta

  Innowacyjny system
  “Zęby w jeden dzień”

  Implanty najwyższej
  jakości

  Setki zadowolonych pacjentów

  Bezbolesna stomatologia
  (sedacja)

  Wszczepiamy tylko implanty 
  grupy premium

  poznaj

  naszych ekspertów

  Michał Wójcik

  Lekarz zdobywający wiedzę w wiodących ośrodkach implantologicznych w Szwajcarii, Monako, Dubaju, Niemczech i Singapurze Absolwent Curriculum Implantologicznego PSI. Absolwent Digital Smile Design (DSD) Academy – programu szkoleniowego w zakresie cyfrowego projektowania funkcjonalno estetycznego uśmiechu pacjenta.

  OPINIE NASZYCH PACJENTÓW:

  Tomasz Śmigiel

  Master of Science in Oral Implantology Uniwersytetu J.W. Goethego we Frankfurcie. Członek zarządu Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, Współtwórca “International Magazin of Digital Dentistry CAD/CAM, 
  Członek Digital Dentistry Society Poland

  OPINIE NASZYCH PACJENTÓW:

  Barbara Urbanowicz-Śmigiel

  Specjalizuję się w stomatologii estetycznej. Uczestniczyła w ponad 100 sympozjach i kongresach z zakresu endodoncji, periodontologii, implantologii, okluzji i protetyki. Absolwentka Curriculum protetycznego Wiedeńskiej Szkoły Okluzji prof. Slavicka.

  OPINIE NASZYCH PACJENTÓW:

  Bogdan Zieliński

  Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii. Uczestnik kongresów oraz kursów krajowych i zagranicznych w tym Curriculum of Oral Implantology  na Uniwersytecie Goethego.

  OPINIE NASZYCH PACJENTÓW:

  bezbolesna

  stomatologia

  Współczesna stomatologia to leczenie bez bólu, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zaawansowana technika A-PRF oraz i-PRF w miejscu usuwanego zęba pozwala stworzyć naturalny opatrunek, który zmniejsza dolegliwości bólowe i obrzęki oraz przyspiesza regenerację tkanek. 

  Dzięki celnej diagnostyce i precyzyjnym przygotowaniu, wystarczy tylko jeden zabieg, żeby odzyskać pełne i sprawne uzębienie. To właśnie klinika Śmigiel Implant Master Clinic, jako pierwsza w Katowicach, wdrożyła europejskie standardy leczenia implantologicznego.
  Dr Tomasz Śmigiel zawsze podkreśla, iż leczenie implantami jest dostępne dla każdego, a każdy pacjent podejmujący decyzję o takim uzupełnieniu uśmiechu, musi zostać otoczony najlepszą opieką.

  protetyk roku

  dr Tomasz Śmigiel

  Innowacyjne podejście do implantologii, wdrażanie nowoczesnych technologii, a także wzorowe podejście do pacjenta to elementy, dzięki którym do katowickiej kliniki Śmigiel Implant Master Clinic powędrowały aż dwie nagrody Medicover Stomatologia. Doktor Tomasz Śmigiel otrzymał tytuł Protetyka Roku, a doktor Aneta Furtak została wyróżniona tytułem Najlepszego Periodontologa .

  opinie pacjentów

  nowoczesna

  stomatologia w Katowicach

  Śmigiel Implant Master Clinic to świat wyjątkowej stomatologii. Miejsce idealnego połączenia wysokich kompetencji medycznych, dużego doświadczenia, nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i sensu estetyki. Leczeniem stomatologicznym zajmujemy się od wielu lat, kontynuując tradycje rodzinne, które zapoczątkował doktor Henryk Śmigiel.

  Jesteśmy ekspertami z zakresu stomatologii estetycznej i implantologii, autorami wielu publikacji w specjalistycznych magazynach dentystycznych. Uczestniczymy w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach, dzięki którym na bieżąco zapoznajemy się z nowymi metodami i technikami w stomatologii, po czym wprowadzamy je w naszym gabinecie. 

  Śmigiel Implant Master Clinic
  Katowice, ul. św. Jacka 14
  tel. 609 557 726