Plan leczenia

„Wyznajemy zasadę, że to co się robi, powinno się robić najlepiej jak można. Świat trzeba zmieniać wokół siebie i konsekwentnie go zmieniamy. Pacjenci są u nas pod opieką przez cały czas, najważniejsze jest bowiem kompleksowe leczenie, a zwłaszcza zaplanowanie leczenia, żebyśmy nie musieli wracać do tego, co zostało zrobione”.

Barbara Urbanowicz –Śmigiel
Lady’s Club nr 15/2011

 

Oto droga jaką przebywają nasi pacjenci od pierwszej wizyty do zakończenia leczenia.

01 Kwestionariusz i zdjęcie pantomograficzne

Przed spotkaniem z lekarzem pacjent wypełnia kwestionariusz zdrowia. Aby leczenie przebiegało bezpiecznie, potrzebne są informacje o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach czy alergiach.

Na pierwszej wizycie konsultacyjnej zastaje także wykonane zdjęcie pantomograficzne. Jest to przeglądowe zdjęcie radiologiczne pokazujące całość uzębienia, kości szczęki i żuchwy, zatoki oraz przegrodę nosa. Jest ono konieczne, aby przeprowadzić rzetelne badanie, gdyż nie wszystkie zmiany patologiczne są widoczne w badaniu klinicznym.


02 Rozmowa i badanie

Pierwszą wizytę, czyli co najmniej godzinę, spędzamy na rozmowie. Ta pierwsza wizyta jest bardzo ważna, gdyż chcemy wysłuchać, jakie pacjenci mają oczekiwania i jakie są ich główne problemy. Dopiero, gdy się tego dowiemy, przechodzimy do drugiego etapu, czyli badania. W trakcie tej wizyty zostają także wykonane zdjęcia fotograficzne zębów i uśmiechu pacjenta.


03 Diagnostyka i plan leczenia

Pracujemy w zespole wielospecjalistycznym, więc jeśli jest to konieczne, przeprowadzamy konsultację z każdej dziedziny stomatologii (chirurgiczną, ortodontyczną, implantologiczną). Często rozszerzamy diagnostykę o tomografię komputerową. Dysponujemy najnowocześniejszym tomografem do diagnostyki głowy – CS 9300.  Jest to obecnie najbardziej wszechstronny system obrazowania radiologicznego na rynku. Do pracy wykorzystujemy także lupy powiększające, mikroskop, skaner wewnątrzustny, radiowizjografię cyfrową oraz kamerę wewnątrzustną.

To wszystko, czyli respektowanie potrzeb leczniczych, dokładne badanie wsparte analizą zdjęć radiologicznych i wykorzystanie najnowszych technologii  pozwala na stworzenie pełnego i kompleksowego planu leczenia. Naszą zasadą jest przygotowanie planu w formie opisowej. Dzięki temu nasi pacjenci znają wszystkie etapy leczenia i mogą się do nich odpowiednio przygotować. Ustalamy także jego dokładny harmonogram, co pozwala zaoszczędzić cenny czas pacjentów.


04 Higienizacja

Aby pacjenta wyleczyć, należy rozpocząć od podstaw. Pacjent musi opanować higienę zębów i jamy ustnej. Dlatego też nasi pacjenci zostają objęci stałą opieką dyplomowanej higienistki. Terapia rozpoczyna się od oczyszczenia zębów z kamienia i osadów, a wizyta zawsze jest zakończona instruktażem higieny jamy ustnej oraz, w zależności od potrzeb, doborem profesjonalnych produktów do oczyszczania zębów. Opieka higienistki nie kończysię na jednej wizycie – pacjenci korzystają z zabiegów higienizacji regularnie (najczęściej co sześć miesięcy). To pozwala zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł, za które odpowiedzialne są bakterie tworzące osady na zębach.

05 Leczenie i efekt końcowy

Gdy zęby są już oczyszczone, a pacjent wyedukowany, przystępujemy do realizacji planu leczenia. Leczymy próchnicę, usuwamy ogniska zapalne. Często konieczna jest przebudowa zgryzu. Pacjenci leczą się ortodontycznie, uzupełniają braki zębów, mają wykonywane licówki…. I tak aż do momentu, gdy są wyleczeni.

Opinie

O tym, że nasze założenia są słuszne, najlepiej świadczą opinie naszych pacjentów.

Klinikę Państwa Śmigiel wybieram przede wszystkim dlatego, że dobrze się Tu czuję. Serdeczna i życzliwa atmosfera sprawia, że lubię Tu przychodzić. Mam pełne zaufanie do wszystkich osób, które zaangażowane są w proces leczenia. Poza profesjonalną obsługą i wysokiemu poziomu usług, nie czuję bariery pacjent-personel. Raczej jak towarzyszenie człowieka - drugiemu człowiekowi. Jakość oraz przebieg leczenia spełnia najwyższe standardy. Kompleksowa obsługa i profesjonalna pomoc.
Marzena Mrowińska
Szukałam miejsca kompetentnego, profesjonalnego, które kompleksowo zajęłoby się moimi problemami, a oferta na stronie internetowej od razu wzbudziła moje zaufanie. Pierwsza wizyta już od razu potwierdziła moje odczucia. Śmiało można powiedzieć, że jakość leczenia jest na wysokim poziomie, a sam przebieg leczenia przyjemny (!). Atmosfera jest tak miła, że człowiek od razu zapomina o swoich uprzedzeniach i tym chętniej pojawia się na kolejnych wizytach. Pani Basia wyleczyła moje zęby tak, że po roku czasu już nie pamiętam, że kiedykolwiek miałam jakiekolwiek kompleksy.
Magda Bielawska

PROJEKTOWANIE UŚMIECHU

Zdarzają się sytuacje, gdy pacjenci pragną całkowitej zmiany kształtu i wielkości zębów. Oczywiście taka zmiana musi być przeprowadzana w ścisłej współpracy z pacjentem.

Wyobraź sobie następującą sytuację. Wchodzisz do sklepu. Dookoła Ciebie puste półki, a za ladą uśmiechnięta sprzedawczyni.

- W czym mogę pomóc? – pyta

- Szukam sukienki, takiej na co dzień, ale żeby nadawała się też do pracy.

Ekspedientka wyjmuje katalog. I zaczyna go intensywnie kartkować.

- Tak… Dla pani idealne byłyby te dwie. Jedna z nich, co prawda czarna, ale znakomicie się układa, nie ma problemu z prasowaniem. Sięga za kolano, świetnie podkreślałaby pani talię. Ta druga natomiast jest czerwona w groszki, ma troszkę grubszy materiał, więc jeśli pracuje pani w klimatyzowanych pomieszczeniach, byłaby idealna. Pasowałaby do pani koloru oczu. Krótki rękaw. Świetnie sprawdzi się latem.

Co Ty na to? Czy pani ekspedientka, nawet najbardziej przekonująca, miła i uśmiechnięta, przekonałaby Cię do zakupu? Zapewne nie. Dlaczego? Bo chcemy wszystko same sprawdzić, dotknąć, przymierzyć, przejść się po sklepie. Chcemy same sprawdzić, czy aby za bardzo się nie opina, czy nie krępuje ruchów i czy naprawdę wyglądamy w niej idealnie. Musimy być pewne, że koleżanki z pracy będą nam zazdrościć, a mąż już po 2 miesiącach zauważy nową sukienkę.

Też tak uważasz? Dobrze. To teraz wyobraź sobie kolejną sytuację. Przychodzisz do dentysty. Pani doktor, oczywiście miła i uśmiechnięta, bada Cię uważnie, po czym sugeruje:
- Zmieniłabym pani proporcje zębów. Jedynki są trochę starte, gdyby je wydłużyć i zaokrąglić ten prawy brzeg, stałyby się większe i bardziej symetryczne. Dwójki z kolei są dość wąskie, chciałabym je poszerzyć. Pani uśmiech zupełnie by się zmienił.

Co Ty na to? Pewnie odpowiedź brzmiałaby w tym stylu:
„Pani doktor…. No nie wiem, w sumie to te dwójki mi nie przeszkadzają” albo też „Nie wiem, nie znam się na tym”, a jeśli nie powiesz to już na pewno pomyślisz „A co będzie jak nie wyjdzie albo nie będzie mi się podobać?”

A teraz wyobraź sobie, że istnieje możliwość sprawdzenia, jak będziesz wyglądać z nowym uśmiechem. Tak po prostu. Przychodzisz na wizytę, przymierzasz, oglądasz się w lusterku, sprawdzasz czy dłuższe zęby nie będą przeszkadzać, robisz zdjęcie, wysyłasz mężowi. Razem z panią doktor stwierdzacie, że dwójki są trochę za szerokie i trzeba je zwęzić. Zdejmujesz, kolejna przymiarka za tydzień. Niemożliwe? Owszem, możliwe!

Przyjdź, przymierz swój nowy uśmiech.

powiązane artykuły

model uzębienia

Od szczegółu do ogółu

Artykuł przedstawia przypadek kliniczny leczenia zgodnego z wiedzą, sztuką lekarską i zasadami estetyki.

Czytaj dalej
licówki porcelanowe

Od szczegółu do ogółu – cz. II

Tym razem podkreślono wpływ trójstronnej współpracy na wynik estetyczny leczenia na podstawie drugiego przypadku klinicznego.

Czytaj dalej
uśmiechnieta dziewczyna i pieknych zębach

Kreowanie uśmiechu

Kreowanie uśmiechu, a szerzej – naszego wizerunku, jest niezwykle istotnym elementem nie tylko życia osobistego, ale również, a może przede wszystkim, zawodowego. Wszak ...

Czytaj dalej