Klinika implantologiczna Katowice

miejsce wyjątkowej stomatologii w katowicach

śmigiel implant master clinic

Śmigiel Implant Master Clinic to świat wyjątkowej stomatologii. Miejsce idealnego połączenia wysokich kompetencji medycznych, dużego doświadczenia, nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i sensu estetyki.  Leczeniem stomatologicznym zajmujemy się od wielu lat, kontynuując tradycje rodzinne, które zapoczątkował doktor Henryk Śmigiel. Trafiając do nas, możecie być pewni, że problem, z jakim się do nas zwracacie, bez względu na to, czy jest on natury zdrowotnej, czy estetycznej, rozwiążemy szybko, komfortowo i bezboleśnie.

pasja do leczenia

Jesteśmy ekspertami z zakresu stomatologii estetycznej i implantologii, autorami wielu publikacji w specjalistycznych magazynach dentystycznych. Uczestniczymy w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach, dzięki którym na bieżąco zapoznajemy się z nowymi metodami i technikami w stomatologii, po czym wprowadzamy je w naszym gabinecie. Działamy także w najważniejszych i najbardziej prestiżowych towarzystwach stomatologicznych w Polsce i na świecie. Dzięki temu nasi Pacjenci mogą być pewni, że leczymy ich zgodne z najnowszymi osiągnięciami nauki i z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu.

Klinika implantologiczna lekarzy Barbary Urbanowicz-Śmigiel i Tomasza Śmigla to połączenie wybitnych kwalifikacji i doświadczenia stomatologów. Łączy się tu fascynacja zawodem z wyjątkowym podejściem do ludzi. Pasja do osiągania coraz lepszych standardów leczenia i pomagania ludziom buduje zupełnie nowy standard zaawansowanej implantologii i stomatologii.

To nie jest zwykły gabinet stomatologiczny, w którym trzeba walczyć o uwagę dentysty. Kompleksowe podejście do leczenia, projektowanie uśmiechu i funkcji, czyli zajęcie się wszystkimi problemami pacjenta, a nie jedynie tym najpilniejszym, wymaga czasu. Dlatego dziennie przyjmowanych jest tylko kilka osób, a czasami, jeśli jest taka konieczność, dentyści cały dzień poświęcają jednej osobie.

Śmigiel Implant Master Clinic jako pierwszy gabinet dentystyczny w Polsce wdrożył w swojej praktyce europejskie standardy leczenia implantologicznego. Każdy pacjent, który zdecyduje się na leczenie implantologiczne zostaje otoczony najlepszą możliwą opieką, a także otrzymuje precyzyjny plan leczenia.

Klinika Barbary Urbanowicz-Śmigiel i Tomasza Śmigla jako pierwsza na Śląsku wdrożyła także unikalny plan opieki dla pacjentów implatologicznych – „Professional Dental Assistance Program”. Dzięki niemu w razie nagłej konieczności każdy pacjent ma prawo do bezpłatnych konsultacji poza miejscem zamieszkania (w placówce, która również wprowadziła plan opieki dla pacjentów implantologicznych).

Jeżeli szukasz dobrego dentysty, to bezwzględnie na to z jak poważnym problem przyszło Ci się zmagać, możesz być pewien, że w Śmigiel Implant Master Clinic znajdziesz rozwiązanie.

wirtualny spacer po katowickiej klinice

zobacz naszą klinikę

gabinet naszpikowany technologią

NOWOCZESNA technologia

Każdy kąt naszej kliniki naszpikowany jest nowoczesną technologią, która pomaga nam w precyzyjnym i bezbolesnym leczeniu. Na poniższym zdjęciu zaznaczyliśmy rozwiązania, z którymi spotkasz się podczas leczenia u nas. Poświęć chwilę i sprawdź jakie technologię wspierają nas w kompleksowym leczeniu w klinice

laboratoria techniki dentystycznej

współpracujemy z najlepszymi

Biały ząb na czarnym tle w Klinice implantologicznej w Katowicach.

WSPÓŁPRACUJEMY Z JEDNYMi Z NAJLEPSZYCH LABORATORIÓW TECHNIKI DENTYSTYCZNEJ

Efekty prac protetycznych zależą od ich jakości technicznej. Dlatego też współpracujemy z jednymi z najlepszych laboratoriów w Polsce i Europie. Także w tym aspekcie chcemy mieć pewność, że spełnione są nasze standardy jakościowe. Laboratoria wyposażone są w sprzęt najwyższej klasy, a praca ich specjalistów jest wzorowa pod względem staranności i precyzji. Wszystkie prace wykonywane są pod kontrolą mikroskopu. Każda korona czy licówka robiona jest indywidualnie dla danego pacjenta, również z uwzględnieniem jego oczekiwań estetycznych.

ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC

technologia na służbie w klinice

Stomatolog Kliniki implantologicznej Katowice bada pacjenta pod mikroskopem.

mikroskop zabiegowy leica m300

Leica M300 jest mikroskopem szczególnie polecanym do stosowania w praktykach stomatologicznych. Dysponuje najwyższej klasy optyką i wyjątkową precyzją mechaniczną, a prostota użycia umożliwia łatwą i ergonomiczną pracę. Głowica posiadająca ręczny, pięciostopniowy przełącznik powiększenia pozwala modyfikować obraz w zależności od potrzeb zabiegowych.

Podwójna podstawa wbudowana w obudowę optyczną pozwala na umieszczenie dowolnego filtru i zastosowanie go podczas leczenia. Posiada także układ pozwalający na skupienie punktowe źródła światła. Ta funkcja okazuje się bardzo użyteczna szczególnie podczas pracy w długich i wąskich kanałach, ponieważ eliminuje niepożądane odbicie światła. Istnieją dwa systemy oświetleniowe używane w mikroskopach Leica. Oba systemy emitują tor światła biegnący w osi optycznej mikroskopu, dzięki czemu obszar operacyjny jest zawsze oświetlony w sposób równomierny i jednolity, nawet jeśli zabieg prowadzony jest w bardzo dużych zagłębieniach.

Dentysta badający obraz na ekranie komputera w klinice dentystycznej.

Skaner wenątrzustny 3-Shape TRIOS

Jesteśmy pierwszym w Polsce gabinetem wyposażonym w skaner wewnątrzustny 3Shape TRIOS, dzięki któremu nie musimy już wykonywać nieprzyjemnych dla pacjentów wycisków. Urządzenie to skanuje zęby, zapewniając bezbłędną i w 100% precyzyjną informację o ich ułożeniu w stosunku do siebie. Uzyskujemy przestrzenny obraz zębów, który ułatwia przeprowadzenie analizy zgryzu i przedstawienie pacjentowi problemów, z jakimi się zgłosił. Kilka sekund wystarcza, żeby przesłać te informacje do laboratorium techniki dentystycznej w jakimkolwiek miejscu na świecie. Projektowanie przyszłych uzupełnień protetycznych odbywa się wirtualnie, a na podstawie projektu zostaje wyfrezowany model z materiału kompozytowego.
Urządzenie dentystyczne połączone przewodem.

Piezosurgery

PiezosurgeryTo ultra nowoczesne urządzenie mające zastosowanie w chirurgii. Zabiegi z wykorzystaniem chirurgii ultradźwiękowej są mniej urazowe od tych samych zabiegów wykonywanych metodami klasycznymi. Zjawisko kawitacji zmniejsza krwawienie i obrzęk pozabiegowy. Gojenie się ran i rekonwalescencja są krótsze i mniej dokuczliwe. Pracująca końcówka skraca wykonanie zabiegu również dlatego, że końcówki pracujące są bardzo efektywne, bo są projektowane do określonej procedury. Pełna kontrola Precyzja działania oraz specjalizacja końcówek zapewniają dużą kontrolę na każdym etapie zabiegu.Precyzja Cięcie może odbywać się nawet końcówkami o grubości 0,3 mm.Bezpieczeństwo Dzięki precyzji i selektywności cięcia zachowujemy dużą granicę bezpieczeństwa.
Kobieta stoi przed aparatem rentgenowskim w klinice implantologicznej w Katowicach.

tomograf kodak cs 9300

Od kilku lat w pracowni 3dTOMO posiadamy najlepszy obecnie na świecie sprzęt przeznaczony do trójwymiarowej diagnostyki głowy. Jest to urządzenie innowacyjne w skali światowej.

Tomograf wykonuje zdjęcia pantomograficzne, cefalometryczne tzw. tele LL oraz tomograficzne CBCT, które mogą być wykonywane w siedmiu różnych polach obrazowania: cała głowa, szczęka, żuchwa, oba stawy skroniowo żuchwowe ( w zgryzie nawykowym, na szynie terapeutycznej, lub z pozycjonerem), zatok obocznych nosa, ucha środkowego, wycinkowe tomografie pojedynczych zębów wykorzystywane w endodoncji.

Szeroki zakres badania sprawia, że oprócz stomatologów chętnie korzystają z niego laryngolodzy. Olbrzymią zaletą tego urządzenia jest minimalna dawka promieniowania, na jaką narażony jest pacjent. Jest ona dozowana za pomocą Inteligentnego Systemu Kontroli Dawki. W trosce o komfort i wygodę pacjenta czas badania został skrócony do minimum (ok. 20 s.). Otrzymane obrazy są zapisywane w wysokiej rozdzielczości i mają bardzo dobrą jakość odczytu. Tak precyzyjna diagnostyka wspomaga proces leczenia oraz wzbogaca dokumentację.