Barbara Śmigiel oraz Tomasz Śmigiel - stomatlodzy i właściciele kliniki Śmigiel

O klinice

Klinika Implantologiczna dr Barbary Urbanowicz-Śmigiel i dra Tomasza Śmigla to połączenie wybitnych kwalifikacji i doświadczenia. Łączy się tu fascynacja zawodem z wyjątkowym podejściem do ludzi. Pasja do osiągania coraz lepszych standardów leczenia i pomagania ludziom buduje zupełnie nowy standard zaawansowanej implantologii i stomatologii.

 

Prywatnie

Życie to pasja

Pracujemy po to, by żyć… O tym prostym powiedzeniu ciężko nam pamiętać, kiedy to właśnie praca jest naszą ogromną pasją, kiedy to właśnie ona napędza nas do działania, staje się misją do wypełnienia. Ciągłe dążenie do doskonałości, podnoszenie sobie poprzeczki i zdobywanie wiedzy niedostępnej i niedanej każdemu – to przepis na sukces. Sukces, który wciąga bez końca…

Czytaj więcej.

 

Zespół

Dr Marek Adwent stomatolog-implantolog
zamknij

Dr n. med. Marek Adwent

Chirurg szczękowo-twarzowy. Ekspert ds. Implantologii Stomatologicznej Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. Uczestnik i prelegent wielu międzynarodowych szkoleń i warsztatów organizowanych przez liderów światowej implantologii. Ma na koncie około 70 publikacji naukowych. Podczas pracy w Śląskim Uniwersytecie Medycznym został nagrodzony nagrodą Rektora SUM I stopnia za cykl badań nad biomateriałami stosowanymi w implantologii. Absolwent prestiżowych studiów podyplomowych na Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem, na których uzyskał tytuł Master of Science in Oral Implantology oraz nawiązał stałą współpracę z doktorem Tomaszem Śmiglem.
Lekarz stomatolog Ewa Bogacka-Konik
zamknij

Lek. stom. Ewa Bogacka-Konik

Ukończyłam studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2005 r. Staż podyplomowy odbyłam w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu. Ukończyłam także studia podyplomowe z zarządzania i administracji w ochronie zdrowia na Politechnice Śląskiej. Od 2006 do 2008 r. pracowałam w Katedrze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na stanowisku wykładowcy. Uzyskałam w 2012 r. tytuł specjalisty ortodonty. Obecnie pracuję w Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego jako nauczyciel akademicki. Prowadzę kursy przygotowawcze do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Ukończyłam ponad 50 kursów szkoleniowych z dziedziny ortodoncji. Publikuję prace w czasopismach naukowych, biorę czynny udział w konferencjach i zjazdach krajowych oraz międzynarodowych. Moje zainteresowania pozazawodowe to nurkowanie, windsurfing, podróże.
Lekarz stomatolog Anna Seget-Bieniasz
zamknij

Lek. dent. Anna Seget-Bieniasz

Specjalizuje się w traumatologii dziecięcej (leczeniu urazowych uszkodzeń zębów), stomatologii zachowawczej i leczeniu kanałowym pod mikroskopem. Jest współautorką prac naukowych opublikowanych na łamach takich czasopism jak „Endodoncja Praktyczna” i „Twój Przegląd Stomatologiczny”. Studia stomatologiczne ukończyła w 2011 r. na Wydziale Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie była aktywnym członkiem kół naukowych z chirurgii stomatologicznej i protetyki. Absolwentka licznych kursów, głównie z zakresu nowoczesnej endodoncji pod mikroskopem, protetyki i stomatologii estetycznej.
Lek. med. Bogdan Zieliński - chirurg szczękowy
zamknij

Lek. med. Bogdan Zieliński

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 1995 r. uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej, a w 1999 r. II stopień specjalizacji z chirurgii szczękowej. Od 1995 r. asystent oddziału chirurgii szczękowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu, a w latach 2000‒2006 zastępca ordynatora oddziału. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej oraz European Association of Dental Implantology OSIS-EDI. Uczestnik kongresów oraz kursów krajowych i zagranicznych poświęconych tematyce implantologicznej, w tym drugiej edycji Curriculum of Oral Implantology organizowanego przez Uniwersytet im. J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Swoją przygodę z implantologią rozpoczął 14 lat temu. Ma na koncie ponad półtora tysiąca wszczepionych implantów.
zamknij

Lek. dent. Jacek Szybalski

Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym. Absolwent studiów podyplomowych Zarządzanie w Ochronie Zdrowia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczestnik Curriculum Endodontycznego PTE będącego formą kształcenia podyplomowego z zakresu endodoncji zgodnego z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego (ESE). Członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Endodontycznego (ESE). Swoje umiejętności doskonali na licznych kursach i konferencjach naukowych. Do głównych zainteresowań dra Szybalskiego należą nowoczesna endodoncja, protetyka adhezyjna oraz cyfrowe technologie w stomatologii - a w szczególności koncept Cyfrowego Projektowania Uśmiechu (DSD). Bardzo ważna jest dla niego precyzja, dlatego stale korzysta z mikroskopu stomatologicznego oraz lup. Prywatnie miłośnik motoryzacji oraz podróży.

p_058a
zamknij

Hig. stom. Natalia Szeląg

„Najważniejszą rzeczą jest sprawianie radości bliźnim - to najlepsze, co można uczynić na tym świecie”.

– Peter Rosegger

Cieszę się, że poprzez pracę higienistki stomatologicznej mogę w pełni realizować swoje życiowe motto. Czyste zęby to warunek, by być zdrowym, mieć wysokie poczucie własnej wartości i promiennie się uśmiechać, gdy tylko chcemy. Tym samym przyczyniam się do poprawy wyglądu pacjentów i do ich radości.

W naszej Klinice prowadzę gabinet higieny. Pełnię również funkcję koordynatora personelu medycznego, zapewniając sprawną i profesjonalną obsługę naszym pacjentom.

Umiejętności zdobywałam i poszerzałam na wielu kursach, szkoleniach i konferencjach dla higienistek. Wykonuję swą pracę tak, aby pacjenci wychodzili z gabinetu nie tylko z czystymi zębami, ale również z wiedzą, która pomoże im w dbaniu o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Edukuję już nie tylko moich pacjentów. Od kilku lat regularnie piszę artykuły do branżowej prasy medycznej. W 2015 roku ukazała się książka „Vademecum asysty dentystycznej”, której jestem współautorem. Prowadziłam warsztaty poświęcone edukacji zdrowotnej w zakresie higieny jamy ustnej dla Beneficjentek fundacji pomagającej kobietom odnaleźć się na rynku pracy - Dress for Success Poland. Prowadziłam również zajęcia dla dzieci z przedszkoli oraz warsztaty z higieny jamy ustnej w ramach programu „Metamorfozy Claudii”.
Trzykrotnie byłam prelegentką na Międzynarodowym Kongresie Stomatologicznym GDA. Jestem członkiem zarządu Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej.

Technik radiolog Rozalia Kołodziej
zamknij

Technik radiolog Rozalia Kołodziej

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

 – św. Jan Paweł II

W swojej pracy opieram się na doświadczeniu oraz wszechstronnym wykształceniu. Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku fizyk medyczny oraz Medycznego Studium Zawodowego w Katowicach, gdzie zdobyłam tytuł technika elektroradiologa. Praca jako technik przynosi mi dużo satysfakcji i przyjemności, co sprawia, że swoje obowiązki wykonuję z ogromnym zaangażowaniem, a doświadczenie, które zdobyłam w ciągu swojej krótkiej drogi zawodowej, jest dla mnie nieocenione.

Tech. prot. mgr inż. Magdalena Bujniak
zamknij

Tech. prot. mgr inż. Magdalena Bujniak

"Gdyby ten świat nie był najdoskonalszym z możliwych, Bóg by go nie stworzył".

– G.W. Leibnitz

 

Myślę jednak, że nie wolno zostawiać świata takim, jakim jest. Człowiek przecież został stworzony do stwarzania. Stomatologią estetyczną i protetyką interesuję się od dawna. Ukończenie studiów z techniki dentystycznej oraz inżynierii materiałowej z zakresu biomateriałów kompozytowych pozwalają mi na realizowanie siebie i niestrudzoną pracę nad tym, by udoskonalić i przechytrzyć naturę. Wiedza i umiejętności, jakie udało mi się zdobyć w dziedzinie nowych metod leczenia i innowacyjnych materiałów stosowanych ­ w stomatologii, przynoszą mi każdego dnia wiele satysfakcji. Lubię moją pracę i lubię wyzwania, tym bardziej, kiedy są one zwieńczone sukcesem – gdy widzę zadowolenie i szczery uśmiech pacjenta.

Asyst. stom. Agnieszka Ibrahim
zamknij

Asyst. stom. Agnieszka Ibrahim

"To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia".

– Paul Thiry Holbach

Zawsze chciałam robić coś ważnego dla drugiego człowieka, a to, że mogę asystować przy tworzeniu nowych uśmiechów, które dają ludziom szczęście, sprawia mi radość, przynosi satysfakcję i jest moją pasją.

Asyst. stom. Magdalena Niewińska
zamknij

Asyst. stom. Magdalena Niewińska

"Najpiękniejsze, co jest na świecie, to pogodne oblicze".

– Albert Einstein

Szczery, pełen sympatii uśmiech potrafi czynić cuda. Codziennie uczestniczę w procesie tworzenia nowych uśmiechów. Lubię patrzeć, jak zmieniają się osoby, które po wyjściu z gabinetu zyskują coś znacznie więcej niż zdrowe zęby. Najpiękniejszy jest pierwszy moment, kiedy pacjent spojrzy w lusterko – szok, niedowierzanie, czasami nawet łzy radości. To jak metamorfoza duszy. Ciągle tkwią mi w głowie słowa pewnego pana, który po takiej przemianie stwierdził: „Teraz mogę wszystko, nic nie stanowi dla mnie problemu”. I to jest piękne w mojej pracy – dawanie ludziom nowego życia pełnego uśmiechu.

Asyst. stomatologiczna Agata Kaźmierczak
zamknij

Asyst. stom. Agata Kaźmierczak

Człowiek, który kroczy przez życie z radością na twarzy, łatwiej pokonuje wyzwania czekające na niego każdego dnia. Pomoc w uzyskaniu nieskazitelnie białego, zdrowego uzębienia, a dzięki niemu pięknego uśmiechu, sprawia mi ogromną satysfakcję. Praca w wyspecjalizowanym zespole oraz liczne kursy i szkolenia pozwalają mi na ciągłe poszerzanie wiedzy, a tym samym efektywniejszą współpracę z pacjentem. Cieszę się, że poprzez swoje zaangażowanie mogę przyczynić się nie tylko do poprawy wyglądu, ale przede wszystkim lepszego samopoczucia i komfortu pacjenta.

Rejestracja Żaneta Mosielska
zamknij

Rejestracja Żaneta Mosielska

Jako pracownikowi administracyjno-biurowemu i rejestratorce medycznej zależy mi na udanej, profesjonalnej współpracy z pacjentami oraz członkami zespołu Praktyki Stomatologicznej ŚMIGIEL. Swoje doświadczenie w zawodzie zawdzięczam wielu kursom i szkoleniom z zakresu obsługi klienta i komunikacji interpersonalnej, jak również wieloletniemu stażowi pracy na tym stanowisku. Zawsze staram się budować dobre relacje z pacjentami i zapewnić im w pełni fachową obsługę. Praca tutaj przynosi mi dużą satysfakcję, a doświadczenie, które zdobyłam w ciągu lat współpracy z tak wykwalifikowanym zespołem, jest dla mnie nieocenione. Moje najważniejsze zainteresowania to podnoszenie swoich kwalifikacji niezbędnych do solidnej obsługi pacjenta. To, co jeszcze mnie interesuje, to długie górskie wędrówki. Zawsze staram się patrzeć optymistycznie na życie, a motto, które mi towarzyszy, to: „Bo dobry człowiek w mętnych zdarzeń tłumie właściwą ścieżkę zawsze znaleźć umie” (Johann Wolfgang Goethe).
Recepcja Anna Pawlik
zamknij

Rejestracja Anna Pawlik

Codziennie staram się organizować wizyty naszych pacjentów w taki sposób, aby każdy miał swój czas w naszym gabinecie. Zawsze chciałam pracować w zawodzie, w którym mogłabym mieć nieograniczony kontakt z ludźmi – i chyba mi się to udało.

Klinika

W naszej Klinice staramy się maksymalnie zadbać o wygodę pacjentów. Dla zmotoryzowanych pacjentów bezpośrednio przed budynkiem znajduje się parking. Oczekując na wizytę w komfortowej poczekalni, można napić się aromatycznej kawy lub herbaty i przejrzeć aktualną prasę. Istnieje także możliwość skorzystania z komputera lub podłączenia się do sieci bezprzewodowej WiFi. Wszystkie konieczne badania radiologiczne można wykonać na miejscu, niezależnie czy jest to małe zdjęcie zębowe, czy tomografia stożkowa potrzebna do zabiegu implantacji. Istnieje także możliwość zakupu profesjonalnych produktów do higieny jamy ustnej, dzięki czemu nie trzeba szukać w aptekach zaleconych preparatów. Nasza Klinika jako jedyna na Śląsku otrzymała certyfikat jakości firmy Blanx.

poczekalnia w klinice Śmigiel
gabienet stomatologiczny w klinice Śmigiel
poczekalnia w klinice dentystycznej w Katowicach
fotel stomatologiczny w gabinecie w klinice Śmigiel
gabinet stomatologiczny w klinice Śmigiel
poczekalnia i kwiaty na stole w klinice dentystycznej w Katowicach
gabinet stomatlogiczny i nowoczesny sprzęt
korytarz z pi eknymi kwiatami w domicach w klinice Śmigiel
nowoczesny sprzęt do diagnozy stomatologicznej w klinice Śmigiel
toaleta u łazienka w klinice Śmigiel

Wyposażenie

Aby jak najlepiej zaplanować leczenia pacjentów, wykorzystujemy najnowsze zdobycze technologii. Są to między innym skanery wewnątrzustne, cyfrowa tomografia stożkowa, mikroskop stomatologiczny czy radiowizjografia cyfrowa.
mikroskop zabiegowy leica
zamknij

Mikroskop zabiegowy Leica M300

Leica M300 jest mikroskopem szczególnie polecanym do stosowania w praktykach stomatologicznych. Dysponuje najwyższej klasy optyką i wyjątkową precyzją mechaniczną, a prostota użycia umożliwia łatwą i ergonomiczną pracę. Głowica posiadająca ręczny, pięciostopniowy przełącznik powiększenia pozwala modyfikować obraz w zależności od potrzeb zabiegowych. Podwójna podstawa wbudowana w obudowę optyczną pozwala na umieszczenie dowolnego filtru i zastosowanie go podczas leczenia. Posiada także układ pozwalający na skupienie punktowe źródła światła. Ta funkcja okazuje się bardzo użyteczna szczególnie podczas pracy w długich i wąskich kanałach, ponieważ eliminuje niepożądane odbicie światła. Istnieją dwa systemy oświetleniowe używane w mikroskopach Leica. Oba systemy emitują tor światła biegnący w osi optycznej mikroskopu, dzięki czemu obszar operacyjny jest zawsze oświetlony w sposób równomierny i jednolity, nawet jeśli zabieg prowadzony jest w bardzo dużych zagłębieniach.

3shape
zamknij

Skaner wenątrzustny 3-Shape TRIOS

Jesteśmy pierwszym w Polsce gabinetem wyposażonym w skaner wewnątrzustny 3Shape TRIOS, dzięki któremu nie musimy już wykonywać nieprzyjemnych dla pacjentów wycisków. Urządzenie to skanuje zęby, zapewniając bezbłędną i w 100% precyzyjną informację o ich ułożeniu w stosunku do siebie. Uzyskujemy przestrzenny obraz zębów, który ułatwia przeprowadzenie analizy zgryzu i przedstawienie pacjentowi problemów, z jakimi się zgłosił. Kilka sekund wystarcza, żeby przesłać te informacje do laboratorium techniki dentystycznej w jakimkolwiek miejscu na świecie. Projektowanie przyszłych uzupełnień protetycznych odbywa się wirtualnie, a na podstawie projektu zostaje wyfrezowany model z materiału kompozytowego.
Unity stomatologiczne A7+ i A9
zamknij

Unity stomatologiczne A7+ i A9

Unity A7+ iA9 to urządzenia cyfrowe, które umożliwiają sterowanie pracą instrumentów i programowanie jej z wielką dokładnością (10 obr./min dla mm. i 1% dla turbiny i skalera). W standardzie wyposażenia obu modeli znajduje się: bezszczotkowy mikromotor wysokiej mocy z możliwością regulacji momentu obrotowego i funkcją Endo oraz lampa Venus Plus.
kodak cs2200
zamknij

Aparat RTG Kodak 2200

Aparat RTG Kodak 2200 cechuje się unikalnym w skali światowej systemem pomiaru i kontroli dawki promieniowania. W aparacie zastosowano nowoczesny generator wysokiej częstotliwości pozwalający na wykonywanie ekspozycji przy różnych wartościach napięcia: 60 kV i 70 kV. Dzięki temu można uzyskać najwyższą precyzję diagnostyczną. Generator ten gwarantuje także maksymalne bezpieczeństwo pacjentów i personelu. Podczas ekspozycji pacjent otrzymuje minimalną, zredukowaną dawkę promieniowania.

piezosurger
zamknij

Piezosurgery

To ultra nowoczesne urządzenie mające zastosowanie w chirurgii. Zabiegi z wykorzystaniem chirurgii ultradźwiękowej są mniej urazowe od tych samych zabiegów wykonywanych metodami klasycznymi. Zjawisko kawitacji zmniejsza krwawienie i obrzęk pozabiegowy. Gojenie się ran i rekonwalescencja są krótsze i mniej dokuczliwe. Pracująca końcówka skraca wykonanie zabiegu również dlatego, że końcówki pracujące są bardzo efektywne, bo są projektowane do określonej procedury.
Pełna kontrola
Precyzja działania oraz specjalizacja końcówek zapewniają dużą kontrolę na każdym etapie zabiegu.

Precyzja
Cięcie może odbywać się nawet końcówkami o grubości 0,3 mm.

Bezpieczeństwo
Dzięki precyzji i selektywności cięcia zachowujemy dużą granicę bezpieczeństwa.

Lupy zabiegowe Exam Vision VISION
zamknij

Lupy zabiegowe Exam Vision VISION

Praca z użyciem lup zabiegowych lub mikroskopu pozwala precyzyjniej wykonywać zabiegi stomatologiczne, dlatego w naszym gabinecie nie wyobrażamy sobie pracy bez nich. Ultralekkie lupy stomatologiczne ExamVision posiadają system TTL (Through-The-Lens, czyli - „poprzez szkła"), dobierane są indywidualnie dla każdego lekarza i, jeżeli zachodzi taka potrzeba, mogą mieć wbudowane szkła korekcyjne. Lupy są przepuszczane przez szkła, przez co odległość lupy od oka zostaje zmniejszona do minimum. Dzięki takiemu rozwiązaniu pole widzenia zostaje poszerzone. Zastosowany, ulepszony system powiększający (teleskop Galileusza) z 20-centymetrową głębią ostrości, zapewnia niezastąpioną swobodę ruchów. Dla uzyskania optymalnej jasności i prawdziwego koloru przekazywanego obrazu każde szkło zostało pokryte warstwą antyodblaskową. By zapewnić najwygodniejszą i właściwą pozycję pracy, lupy mogą być nachylone pod różnym kątem, w zależności od potrzeb lekarza.
tri-auto-ZX
zamknij

Urządzenie Tri Auto ZX

Tri Auto ZX to urządzenie japońskiej firmy Morrita wiodącej w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla stomatologii. Dzięki niemu możemy bardzo precyzyjnie zmierzyć długość kanałów korzeniowych zęba. Pomiar odbywa się dzięki zastosowaniu zaawansowanych technicznie czujników elektronicznych, które poprzez sygnały dźwiękowe i świetlne informują nas, gdzie jest koniec korzenia. Tri Auto ZX dzięki zastosowaniu niklowo-tytanowych poszerzaczy pozwala nam nie tylko idealnie opracować kanały korzeniowe, ale również wyleczyć zęby o bardzo zakrzywionych korzeniach. Wcześniej taki ząb byłby przeznaczony do usunięcia.
Radiowizjograf Kodak RVG 6500
zamknij

Radiowizjograf Kodak RVG 6500

Opracowany i opatentowany przez firmę Kodak system radiowizjografii cyfrowej jest najwyższej jakości sensorem rejestrującym promieniowanie i pozwalającym na prezentację oraz archiwizację zdjęć wykonanych każdym stomatologicznym, wewnątrzustnym aparatem rentgenowskim. Dzięki systemom radiowizjografii Kodak nie jest konieczna jakakolwiek obróbka chemiczna. W ciągu kilku sekund lekarz otrzymuje obraz o bardzo wysokiej jakości, znacznie wyższej niż przy zastosowaniu tradycyjnego radiogramu.
Autoklaw MELAG
zamknij

Autoklaw MELAG

W naszym gabinecie używamy autoklawu niemieckiej firmy MELAG i dzięki temu sterylizacja przeprowadzana jest według europejskich standardów. Sterylizacja w autkolawach jest najpewniejszą metodą zapobiegania zakażeniom. Także po przeprowadzonej sterylizacji należy zapewnić, aby narzędzia nie zostały zanieczyszczone przez bakterie i wirusy znajdujące się w powietrzu lub przeniesione poprzez dotyk. Dzięki zgrzewarce do folii MELAseal100 w ciągu czterech sekund możliwe jest umieszczenie narzędzia w bezpiecznym opakowaniu sterylnym. Następnie opakowane w folię narzędzia zostają wysterylizowane w autoklawie i pozostają zamknięte do czasu rozpoczęcia leczenia. Dla każdego pacjenta przygotowany jest indywidualny zestaw narzędzi przechowywany w sterylnym opakowaniu i otwierany dopiero, gdy pacjent siada na fotelu. Używamy jednorazowych kubków, serwet oraz ślinociągów. Wszystko to pozwala wyeliminować ryzyko wszelkich zakażeń.
Lampa L.E. Demetron I
zamknij

Lampa L.E. Demetron I

Czego nie mają inne lampy? W lampie diodowej Demetron wykorzystano pakiet 4 diod, podstawę termiczną i soczewki optyczne. Pakiet diod połączony z pochłaniaczem ciepła i powierzchnią odbijającą światło daje wysoką energię świetlną wychodzącą z lampy przekraczającą swą mocą energię innych lamp tego rodzaju dostępnych obecnie na rynku. Dzięki temu głębokość polimeryzacji materiału kompozytowego jest bardzo duża i przewyższa głębokość polimeryzacji wykonanej przez lampy powszechnie stosowane w gabinetach stomatologicznych.
Ozynotron
zamknij

Ozynotron

Dzięki urządzeniu OzonyTron®X możemy zaoferować swoim pacjentom alternatywną i wspomagającą terapię z całkowitym lub częściowym wyłączeniem bólu oraz w wielu przypadkach z możliwością odstąpienia od antybiotykoterapii. Dzięki OzonyTron®X można przeprowadzić bezinwazyjną, bezbolesną i szybką terapię bez efektów ubocznych. Podczas przyłożenia sondy w miejscu aplikacji powstaje aktywny tlen O1 „In status nascendi” i w ułamku sekundy łączy się z komórkami bakterii (organizmy niższe), niszcząc ich strukturę. Pozostaje jednocześnie nieszkodliwy dla komórek naszego organizmu (ze względu na cholesterol obecny w komórkach organizmów wyższych). Ilość ozonu powstającego podczas reakcji jest minimalna i absolutnie nieszkodliwa. Nie ma konieczności odsysania nadmiaru ozonu jak w przypadku innych urządzeń dostępnych na rynku działających w systemie zamkniętym. Działanie tlenu aktywnego utrzymuje się jeszcze długo po zakończeniu aplikacji ze względu na duże powinowactwo O1 do tkanek, które są chronione przed procesami patologicznymi. Zasada działania: wysoko aktywny tlen O1 „In status nascendi” powstaje w miejscu aplikacji.
Tomograf Kodak CS 9300
zamknij

Tomograf Kodak CS 9300

Posiadamy nowoczesny cyfrowy tomograf Kodak CS 9300. Urządzenie wykonuje zdjęcia pantomograficzne oraz tomograficzne CBCT. Zdjęcia są wykonywane w siedmiu różnych polach obrazowania. Zdecydowanie najważniejszą zaletą tego tomografu jest absolutnie najmniejsza możliwa dawka promieniowania uzyskiwana za pomocą inteligentnego systemu kontroli dawki. Wyniki badania – obrazy – są zapisywane w wysokiej rozdzielczości i bardzo dobrej jakości odczytu. W trosce o komfort i wygodę pacjenta czas badania został skrócony do minimum (ok. 20 sekund). Tak precyzyjna diagnostyka wspomaga proces leczenia oraz wzbogaca dokumentację. Warto zaznaczyć, że jest to urządzenie innowacyjne w skali światowej, jedno z trzech w Polsce i pierwsze tego typu na Śląsku. Dostęp do badania tomografem mają zarówno nasi pacjenci, jak i pacjenci skierowani na nie przez swoich lekarzy (na zdjęcia pacjenci są umawiani w godzinach otwarcia praktyki od 9.00 do 19.00, od poniedziałku do piątku ). Pacjent otrzymuje zdjęcie na nośniku CD wraz z przeglądarką zainstalowaną na płycie. Dzięki temu może je obejrzeć sam lub przekazać lekarzowi, który może je otworzyć praktycznie na każdym komputerze. Czytaj więcej

powiązane publikacje

trójwymiarowy model uzębiebnia

Skanowanie wewnątrzustne skanerem 3 Shape

Podstawą każdej pracy protetycznej jest precyzja, dlatego zdecydowaliśmy się na nowoczesne rozwiązanie jakim jest skaner wewnątrzustny.

Czytaj dalej
Tomograf CS 9300

Tomograf CS 9300

System Tomografii Stomatologiczno-Laryngologicznej CS 9300 jest najbardziej zaawansowanym technologicznie, dostępnym obecnie na rynku aparatem do obrazowania 3D. Urządzenie ...

Czytaj dalej
gala

Stomatologia estetyczna, projektowanie uśmiechu

Wywiad dla Telewizji TVS SILESIA z doktorem Tomasz Śmigiel, technikiem dentystycznym z Malezji Nasserem Shademan oraz technikiem dentystycznym Robertem Michalikiem.

Czytaj dalej
piękny uśmiech

TOMOGRAF U STOMATOLOGA

Często docierają do nas informacje, że biblioteki, uczelnie czy też dworce kolejowe i lotnicze instalują nowoczesny sprzęt.

Czytaj dalej
poradnik 1

PORADNIK DENTYSTYCZNY CZ. I

Gdy ostatnio przeczytałam gdzieś w mediach, że według różnych szacunków, od 600 do 800 tysięcy Polaków w ogóle nie ma szczoteczki do zębów, to myślałam, że źle widzę…

Czytaj dalej
szczególnie w Walentynki!">czy-prochnica-mozna-sie-zarazic szczególnie w Walentynki!">

Pocałunek pod lupą. To musisz wiedzieć
szczególnie w Walentynki!

Podnoszą poziom endorfin, budują poczucie bliskości i – co tu dużo mówić – są przyjemne. Pocałunki. Może wydawać się, że…

Czytaj dalej
implant2

Ile kosztują implanty zębów?

Implanty zębów to doskonały sposób na odzyskanie pełnego uśmiechu, który został utracony np. w wyniku wypadku. Implant przypomina wyglądem śrubę…

Czytaj dalej
implanty-ile-wytrzymuja

Na ile lat zakładane są implanty zębów?

Implanty zębowe, nazywane „trzecimi zębami”, to rewelacyjne rozwiązanie stomatologiczne pozwalające na odbudowę niepełnego uzębienia. Dzięki implantom możesz znowu cieszyć ...

Czytaj dalej