Opiekun pacjenta

Najczęściej kompleksowe leczenie stomatologiczne nie ogranicza się do jednej wizyty, ale jest procesem składającym się z wielu etapów. 

Podczas kompleksowej terapii pacjent mógłby poczuć się zagubiony. By do tego nie dopuścić, a także by przeprowadzić leczenie w sposób maksymalnie komfortowy, w Śmigiel Implant Master Clinic pacjentom towarzyszy dedykowany opiekun.

Odtwórz wideo

Dobry duch, przewodnik … kim jest Opiekun Pacjenta?

Wykwalifikowana kadra specjalistów, wysokiej klasy, nowoczesny sprzęt oraz najskuteczniejsze, interdyscyplinarne podejście do leczenia – to cechy najlepszych gabinetów stomatologicznych. Pionierskie kliniki nie zapominają także o jeszcze jednym, bardzo ważnym aspekcie w procesie leczenia – samopoczuciu pacjenta. Właśnie dlatego w Śmigiel Implant Master Clinic do jego dyspozycji jest dedykowany osobisty opiekun. Kim jest Opiekun Pacjenta i co należy do jego zadań?

Misją Opiekuna Pacjenta jest wsparcie udzielane pacjentowi w procesie leczenia stomatologicznego. Potrzeba zaangażowania takiego towarzysza zachodzi zazwyczaj w przypadkach, gdzie koniecznych jest wiele wizyt i zabiegów – na przykład podczas leczenia implantologicznego, ortodontycznego czy rekonstrukcji uśmiechu.

Daje poczucie bezpieczeństwa

Szczególne poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania daje pacjentowi fakt, że pozostaje ze swoim opiekunem w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym. Niezależnie od tego, czy jest to obawa przed zbliżającym się inwazyjnym zabiegiem, czy może po prostu potrzeba upewnienia się co do daty kolejnego spotkania – pacjent może w każdej chwili uzyskać wsparcie opiekuna pacjenta.

Opiekun pacjenta Paulina Ogierman podczas konsultacji

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej przeprowadzamy dokładne i obszerne badania oraz analizę stanu zdrowia. Diagnoza stawiana jest przez zespół specjalistów, aby mieć pewność, że ujęte zostały wszystkie aspekty oraz aby osiągnąć całościową ocenę.

Gwarantuje pełną kontrolę i świadomość

Opiekun już od pierwszej wizyty wspiera pacjenta. Dokładnie zna jego przypadek, potrzeby, plan leczenia czy kosztorys planowanych zabiegów, dlatego w każdym momencie może odpowiedzieć pacjentowi na nurtujące pytania.

Dzięki informacjom otrzymanym w swobodnej rozmowie, pacjent może świadomie zdecydować się na konkretne rozwiązania lecznicze. Będzie także przygotowany na to, czego dokładnie doświadczy, siedząc na fotelu w gabinecie stomatologicznym.

Pacjent będzie też spokojniejszy wiedząc, jakie ewentualne dolegliwości pozabiegowe mogą wystąpić. Poczucie kontroli da mu też jasny obraz efektów, których może się spodziewać po zakończeniu terapii. Wszystkie te informacje w sposób rzetelny, przejrzysty i jasny otrzyma również od swojego Opiekuna Pacjenta.

Opiekun pacjenta Paulina Ogierman podczas konsultacji

Czuwa nad komunikacją

Opiekun Pacjenta jest swego rodzaju pośrednikiem pomiędzy pacjentem a specjalistami, którzy pracują nad zdrowiem i wyglądem uśmiechu. W rozmowie z lekarzem często padają określenia specjalistyczne, terminy niezrozumiałe dla osoby bez wykształcenia w tym kierunku. W sposób prosty i zrozumiały wyjaśnić je może właśnie Opiekun Pacjenta, z którym wchodząc w relację, pacjent nie odczuwa już takiego dystansu, jak ma się to w przypadku pierwszy raz spotkanego specjalisty. Bez stresu czy skrępowania swoją niewiedzą pacjent może po prostu porozmawiać z opiekunem o każdej wątpliwości.

Pomaga i wyręcza

Opiekun Pacjenta pomaga koordynować spotkania, umawiać czy przekładać wizyty, a wszystko to odbywa się w przyjaznej, swobodnej atmosferze.

Opiekun Pacjenta to doskonale poinformowany przyjaciel, który towarzyszy pacjentowi od momentu pierwszego przekroczenia progu gabinetu stomatologicznego, przez każdy kolejny zabieg i konsultację, czas rekonwalescencji, aż do ostatniej kontroli w klinice

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej przeprowadzamy dokładne i obszerne badania oraz analizę stanu zdrowia. Diagnoza stawiana jest przez zespół specjalistów, aby mieć pewność, że ujęte zostały wszystkie aspekty oraz aby osiągnąć całościową ocenę.