Korekta uśmiechu dziąsłowego

Większość z nas kojarzy gabinet stomatologiczny wyłącznie z leczeniem zębów, a tymczasem w nowoczesnych klinikach stomatologicznych dzieją się prawdziwe cuda, które odmieniają życie. Niech za przykład posłuży tzw. uśmiech dziąsłowy – czy u Ciebie też dziąsła wysuwają się na pierwszy plan kiedy się uśmiechasz? A może wypracowałaś już swój drugi uśmiech, która pozwala Ci tego uniknąć? A teraz wyobraź sobie, że w trzy godziny można to odmienić – tak, na fotelu dentystycznym!
 

W klinice Śmigiel Implant Master Clinic zabiegami polegającymi na korekcie uśmiechu dziąsłowego zajmuje się periodontolog, dr Aneta Furtak.

– Uśmiech dziąsłowy to nie jest szczególnie częsty przypadek, bo dotyczy jedynie kilkunastu procent społeczeństwa, w tym w większej części kobiet – podkreśla dr Aneta Furtak, periodontolog Śmigiel Implant Master Clinic. – Niemniej jest powodem wielu kompleksów, przeszkadza w swobodnym uśmiechaniu się czy wręcz w nawiązywaniu kontaktów.

Może czas na zmiany? Czy nadchodzący nowy rok nie jest do tego idealnym momentem?

trzy kroki do wielkiej zmiany

Swój nowy uśmiech możesz otrzymać w ciągu zaledwie trzech wizyt w klinice stomatologicznej.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej przeprowadzamy dokładne i obszerne badania oraz analizę stanu zdrowia. Diagnoza stawiana jest przez zespół specjalistów, aby mieć pewność, że ujęte zostały wszystkie aspekty oraz aby osiągnąć całościową ocenę.

PIERWSZA WIZYTA

Zanim trafisz pod opiekę periodontologa w pierwszej kolejności lekarz prowadzący ustali na wizycie konsultacyjnej, w jaki sposób przebiegać będzie nowa linia Twoich dziąseł i na jakiej wysokości. Następnie pobierze wyciski do wykonania specjalnych szyn, które stanowić będą szablon do przeprowadzenia zabiegu. To one wskazywać będą periodontologowi dokładną linię przebiegu dziąseł w Twoim nowym uśmiechu.
 

DRUGA WIZYTA

Po tygodniu gotowe szyny trafią do periodontologa i wtedy będzie mogła odbyć się wizyta kwalifikująca do zabiegu – lekarz zweryfikuje przygotowane szyny i upewni się, że zabieg może zostać przeprowadzony w zaplanowanym przez lekarza prowadzącego zakresie.
 

TRZECIA WIZYTA

Kolejna wizyta to już odmiana Twojego uśmiechu. Taka metamorfoza trwa maksymalnie do trzech godzin i realizowana jest w miejscowym znieczuleniu. Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu. Po ok. dwóch tygodniach usuwane są szwy, a ostateczny kształt dziąseł formuje się po około sześciu miesiącach,
 

CZY MOŻEMY ODMIENIĆ TWÓJ UŚMIECH?

Możesz teraz zastanawiać się, że gdzieś na pewno musi być haczyk. Tak, faktycznie jest – nie każdy uśmiech dziąsłowy będzie możliwy do skorygowania w gabinecie stomatologicznym. Czy Twój możemy odmienić? Sprawdźmy

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej przeprowadzamy dokładne i obszerne badania oraz analizę stanu zdrowia. Diagnoza stawiana jest przez zespół specjalistów, aby mieć pewność, że ujęte zostały wszystkie aspekty oraz aby osiągnąć całościową ocenę.

EKSPERCI ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC

periodontolodzy W KATOWICACH

PERIODONTOLOG