Implanty Katowice

Leczenie stomatologiczne najlepsze dla pacjentów z utraconym uzębieniem. Implantologia wpisała się na stałe w możliwości stomatologicznego leczenia. Nie ma się co dziwić, ponieważ nic poza dobrym implantem zębowym nie zastąpi w tak naturalny, komfortowy i estetyczny sposób brakującego zęba. Dlatego, kiedy pacjenci kliniki Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach pytają nas o najlepsze rozwiązanie w przypadku utraconego uzębienie, bez wahania proponujemy właśnie rozwiązania oparte na implantach.

Dwóch mężczyzn z Implantów Katowice pozujących przed komputerem.
Dr Tomasz Śmigiel i dr Marek Adwent podczas konsultacji

Implanty zębowe Katowice. Czym są?

Implant zębowy to sztuczny zamiennik korzenia zęba wykonany z trwałego, biozgodnego materiału, który przypomina naturalną tkankę zębów i ma kształt niewielkiego stożka. Jak zakłada się implanty zębowe? Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i szeregu badań wykonywany jest w pełni bezbolesny zabieg implantacji tj. wprowadzenia implantu w tkankę kostną pacjenta. Więcej informacji o formach znieczulenia, stosowanych w naszej klinice, można znaleźć w artykule Stomatologia Bez Bólu Katowice. Po kilku miesiącach, gdy zakończy się proces osteointegracji, czyli zrastania implantu z tkanką kostną, a tkanki miękkie zupełnie się wygoją, montuje się nadbudowę – koronę protetyczną, most protetyczny czy całkowitą protezę na implantach. To wtedy efekty leczenia są już ostateczne. W katowickiej klinice Śmigiel Implant Master Clinic stosowane są implanty z grupy Premium, straumann (tytanowe i cerkonowe) oraz Ankylos. 

Implanty Katowice - dlaczego warto wszczepić implant?

Długotrwały brak uzębienia niesie za sobą bardzo przykre konsekwencje – zarówno te zdrowotne jak i estetyczne. Zęby przemieszczają się, dążą do kontaktu z tymi, które pozostały, by zachować zdolność gryzienia. W ciągu kolejnych lat zęby przechylają się i wysuwają… Pierwszym etapem jest konsultacja implantologiczna w naszym centrum stomatologii.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  Etapy leczenia implantologicznego

  Jedynym ratunkiem dla pacjenta posiadającego poważne ubytki w uzębieniu jest wstawienie zębów. Jednak nie sztuką będzie po prostu założyć implanty stomatologiczne, a wybrać właściwy implant i przygotować pacjenta pod kątem zgryzowym, higienicznym i mechanicznym. Sztuką będzie zbudować na implancie stałe uzębienie, bo tylko to zdecyduje, czy pozostanie ono na miejscu do końca życia.

  Na rynku pełnym różnych rozwiązań implanty zębowe można porównać z samochodami. Każdy powinien się zastanowić, czy w przypadku zdrowia warto brać pod uwagę inną opcję niż mercedes.

  Implanty zębowe najwyższej jakości

  W naszej katowickiej klinice stosujemy implanty Ankylos firmy Dentsply-Friadent. Firma ta, działająca na całym świecie, stworzyła rozbudowany system implantów oraz komponentów, dzięki czemu mamy możliwość indywidualnego ich doboru do potrzeb każdego pacjenta. Dzięki naszemu podejściu do implantoprotetyki możemy dać aż 10 lat gwarancji na leczenie. W praktyce oznacza to, że implanty będą spełniały swoją funkcję jeszcze przez wiele lat po tym terminie. Wyglądają one jak naturalne zęby pacjenta.

  Zalety implantów zębowych Ankylos – w systemie Premium – specjalne połączenie implantu zębowego, zapobiegającego namnażaniu się bakterii

  Wybrane przez nas implanty Ankylos mają ponad 25-letnią historię kliniczną. Należą do systemów implantów z grupy Premium, które przeszły długoletnią obserwację, setki testów klinicznych i badań statystycznych potwierdzających ich wyjątkowość i perfekcyjne dopracowanie elementów. Implanty Ankylos są wyjątkowe nawet w grupie Premium, gdyż jako jedyne spełniają pięć zasad „soft tissue care”. Oznacza to między innymi zastosowanie specjalnego połączenia implantu zębowego, które zapobiega namnażaniu się bakterii i tym samym chroni przed jego utratą.

  Dzięki zastosowaniu najlepszych implantów mamy pewność, że kość będzie stabilna, a dziąsło wokół niego zdrowe, nie wystąpią także tzw. mikroruchy, co powstrzyma zanik kości. Implanty Ankylos zakłada się także głębiej niż inne implanty stomatologiczne, co gwarantuje najlepszą estetykę, o 90% mniejszą konieczność odbudowy kości oraz stabilność bazy kostnej na lata.

  Renomowana klinika implantologiczna

  Klinika Barbary Urbanowicz-Śmigiel i Tomasza Śmigla w Katowicach jako pierwsza na Śląsku wdrożyła także unikalny plan opieki dla pacjentów implatologicznych – „Professional Dental Assistance Program”. Dzięki niemu każdy pacjent ma prawo do bezpłatnych konsultacji, a w razie nagłej konieczności, wizyty w gabinecie dentystycznym, poza miejscem zamieszkania (w placówce, która również wprowadziła plan opieki dla pacjentów implantologicznych).

  Doktor Tomasz Śmigiel jako jeden z pierwszych w Polsce uzyskał tytuły implantologa oraz Master of Science na Uniwersytecie im. J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Od roku 2010 tylko kilkunastu lekarzy z całej Polski ukończyło te wymagające studia.

  Zapraszamy do naszej kliniki w celu konsultacji dotyczących zabiegów w zakresie stomatologii estetycznej oraz higieny jamy ustnej. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania dotyczące przebiegu leczenia, wyjaśnimy, czym są implanty zębów oraz jakie są atuty tego rozwiązania. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonania usługi, profesjonalne podejście, bezstresowe leczenie.

  EKSPERCI ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC

  IMPLANTOLODZY W KATOWICACH

  IMPLANTOLOG, PROTETYK

  IMPLANTOLOG, CHIRURG

  znajdziemy dogodny termin

  umów się na konsultację

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.