Higienizacja zębów Katowice

Nasza praca ma dwa podstawowe aspekty: pierwszy to leczenie i uzupełnianie brakujących zębów, drugi – zachowanie zdrowego uzębienia na wiele lat. Aby móc realizować oba te cele, pacjenci kliniki Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach zostają objęci stałą opieką dyplomowanej higienistki stomatologicznej, która rozpoczyna cały proces leczenia od oczyszczenia zębów z kamienia i osadów. Jej zadaniem jest także edukacja pacjentów, w jaki sposób najlepiej zadbać o zdrowie zębów i dziąseł. Higienistka stomatologiczna podczas badania wstępnego decyduje również o rodzaju zabiegów profilaktycznych, które muszą zostać wykonane.

Kobieta poddawana higienizacji zębów w gabinecie stomatologicznym w Katowicach.
Dyplomowana higienistka Natalia Szeląg podczas zabiegu higienizacji w gabinecie Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach

skaling zębów

Skaling – zabieg z zakresu profilaktyki profesjonalnej polegający na doszczętnym usunięciu płytki nazębnej oraz twardych złogów kamienia nad- i poddziąsłowego. Usuwanie kamienia nazębnego jest podstawowym zabiegiem leczniczym w zapaleniach dziąseł, a równocześnie jedną z metod zapobiegania przejściu choroby w głębokie zapalenie przyzębia. Dokładne oczyszczenie zębów pacjenta jest możliwe dzięki falom ultradźwiękowym wytwarzanym przez końcówkę pracującą. Wibrująca końcówka delikatnie przesuwana równolegle do powierzchni zębów powoduje kawitację i zawirowania akustyczne pozwalające na usunięcie z powierzchni zębów nawet mocno przywartych złogów kamienia nazębnego z trudno dostępnych miejsc. 

Skaling zgodnie z zaleceniami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) powinien być wykonywany co sześć miesięcy lub nawet częściej, w zależności od potrzeb pacjenta. Zapraszamy na usuwanie kamienia nazębnego! 

piaskowanie zębów

Piaskowanie – w naszym gabinecie przeprowadza się je urządzeniem Air Flow Master Piezon – to sprzęt najwyższej jakości wytwarzający silny prąd mieszaniny powietrza, wody i specjalnego stomatologicznego piasku. Do tego zabiegu wykorzystujemy bardzo delikatne piaski, które dobierane są w zależności od rodzaju i stopnia twardości osadów. 

Podstawą budowy piasku są węglan wapnia, glicyna oraz erytritol. Piaskowanie traktowane jest jako samodzielny zabieg profilaktyczny polegający na usunięciu z zębów miękkich osadów, a także zabieg kosmetyczny stosowany w celu usunięcia zewnątrzpochodnych przebarwień zębów. Takie usunięcie ciemnych osadów pozwala na uzyskanie naturalnej barwy zębów pacjenta oraz prawidłową diagnozę stanu wypełnień i uzupełnień protetycznych. 

Piaskowanie jest także konieczne przed doborem koloru nowych wypełnień kompozytowych, pracami protetycznymi, a także przed zabiegiem wybielania. 

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  piaskowanie poddziąsłowe

  Piaskowanie poddziąsłowe – zabieg bardzo podobny do tradycyjnego piaskowania konieczny przy zaawansowanych chorobach przyzębia. Różni się tym, że dyszę piaskarki umieszcza się w kieszonce przyzębnej. Taki zabieg umożliwia skuteczne usunięcie biofilmu z powierzchni korzeni zębów w kieszonkach o głębokości do 10 mm oraz z powierzchni implantów stomatologicznych, jednocześnie je polerując. 

  W tym celu stosuje się specjalnie wyprofilowaną piaskarkę, jednorazową końcówkę oraz bardzo delikatne piaski na bazie erytritolu o średnicy kulek wynoszącej mniej niż 14 µm. Mała średnica ziaren oraz skład piasku gwarantują, że nie zalega on w kieszonkach i jest bardzo przyjazny dla pacjenta. Poddziąsłowa redukcja bakterii umożliwia spłycenie kieszonek i zapobiega dalszym postępom choroby przyzębia.

  fluoryzacja zębów

  Fluoryzacja – jest to rodzaj profilaktyki fluorkowej, która może być realizowana poprzez okłady z pianki fluorkowej umieszczonej na specjalnych łyżkach lub wcieranie w zęby roztworów lakierów fluorkowych. Podczas kontaktu tych preparatów z zębami związki fluoru wbudowują się w szkliwo, czyniąc je bardziej odpornym na działanie kwasów produkowanych przez bakterie. Skuteczne działanie jonów fluoru jest możliwe tylko przy bezpośrednim kontakcie z powierzchnią szkliwa, dlatego zabieg fluoryzacji jest przeprowadzany po dokładnym, mechanicznym oczyszczeniu zębów z płytki.

  Kobieta przestrzegająca higieny jamy ustnej w gabinecie dentystycznym w Katowicach.
  Każdy zabieg higienizacyjny kończy się instruktażem higieny jamy ustnej

  polerowanie zębów

  Polerowanie – profesjonalny zabieg profilaktyczny przeprowadzany zawsze po skalingu i piaskowaniu. Wykonuje się go przy użyciu miękkiej szczoteczki, gumek i specjalnej pasty polerskiej o odpowiedniej ziarnistości, którą indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera higienistka stomatologiczna. Polerowanie ma na celu uzyskanie idealnej gładkości szkliwa, aby utrudnić odkładanie się osadów w przyszłości.

  znajdziemy dogodny termin

  umów się na konsultację

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.