Leczenie kanałowe Katowice – endodoncja

Wokół leczenia kanałowego narosło wiele mitów. Do tej pory wielu pacjentom kojarzy się ono z „truciem”, bólem i wielokrotnymi wymianami „lekarstwa”. Większość pacjentów nie zdaje sobie sprawy, jaki postęp technologiczny dokonał się w stomatologii na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat. Nasi endodonci z kliniki w Katowicach dysponują zarówno wiedzą, jak i możliwościami technicznymi, które pozwalają na osiągnięcie najwyższego poziomu leczenia kanałowego. Endodocja mikroskopowa i możliwość trójwymiarowego obrazowania sprawiły, że zęby, które dawniej byłyby usunięte, teraz wyleczone mogą funkcjonować przez wiele lat. Odsetek zabiegów zakończonych powodzeniem to prawie 100%.

Mężczyzna przeprowadza leczenie endodontyczne na aparacie dentystycznym w Katowicach.
Dr Maciej Wiater podczas pracy z nowoczesnym mikroskopem Carl Zeiss

jak wygląda leczenie kanałowe

Współczesne leczenie pod mikroskopem daje endodoncie nowe możliwości działania.
Dziś leczenie kanałowe jest rutynowo przeprowadzane pod mikroskopem. Wprowadzenie tego narzędzia do codziennej praktyki było przełomem w endodoncji. Uzyskane dzięki niemu powiększenie pozwala na przeprowadzenie zabiegu z niezwykłą dokładnością. Możliwe stało się usuwanie złamanych narzędzi i pokonywanie zwapnień w kanałach. Endodonta za pomocą mikroskopu stomatologicznego ma możliwość odnalezienia dodatkowych kanałów korzeniowych, może dokładnie oczyścić zainfekowane przestrzenie i precyzyjnie ocenić szczelność wypełnienia.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  Etapy leczenia endodontycznego

  Leczenie kanałowe jest zawsze przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, które sprawia, że staje się ono komfortowe i bezbolesne. Do podawania znieczulenia w naszej klinice w Katowicach stosowany jest wyłącznie system komputerowego znieczulania „The Wand”. Różni się on od zwykłej strzykawki tym, że parametry podawania znieczulenia są cały czas komputerowo monitorowane. Kontrolowane jest zarówno ciśnienie jak i tempo podawania płynu. Pozwala to na wyeliminowanie bólu spowodowanego rozpieraniem tkanek.

  Co wiąże się z leczeniem kanałowym?

  Aby w pełni zrozumieć procedurę i cel leczenia kanałowego, musimy pamiętać, że zabieg ten ma na celu wyeliminowanie jak największej ilości bakterii z wnętrza zęba (kanałów korzeniowych). W tym celu oprócz mechanicznego opracowania konieczne jest także obfite płukanie środkami bakteriobójczymi, a następnie szczelne wypełnienie kanałów. 

  Cała procedura jest przeprowadzana w osłonie koferdamu (gumowej osłonki nakładanej na leczony ząb). Zapobiega to zainfekowaniu kanałów śliną, a także przedostaniu się silnie bakteriobójczych środków płuczących do jamy ustnej pacjenta. Kanały poszerza się i nadaje im odpowiedni kształt za pomocą specjalnych pilników ręcznych i maszynowych. Długość kanałów endodonta mierzy za pomocą urządzenia wykorzystującego opór elektryczny, zwanego endometrem. Dzięki niemu dokładnie wie, gdzie należy zakończyć opracowywanie kanału. Dlatego też pacjent może być znieczulony podczas całego procesu leczenia kanałowego.

  NAJWYŻSZA JAKOŚĆ LECZENIA ENDODONTYCZNEGO

  Po opracowaniu i dezynfekcji kanałów należy je szczelnie wypełnić, by nie doszło do ponownych infekcji. W naszym gabinecie endodonci stosują system do termicznego wypełniania kanałów gutaperką. W trakcie leczenia kilkakrotnie wykonujemy zdjęcia radiologiczne, które obrazują przebieg kanałów, stany zapalne w kości, a w końcu potwierdzają prawidłowość wykonanego leczenia kanałowego. Do wykonania zdjęć RTG wykorzystujemy radiowizjografię – urządzenie, w którym zamiast kliszy rentgenowskiej znajduje się czujnik optyczny. Pozwala to zmniejszyć dawkę promieniowania prawie dziesięciokrotnie w stosunku do zdjęć na kliszy, a ponadto usprawnia pracę – zdjęcie jest już po sekundzie wyświetlane na monitorze komputera.

  LECZENIE ENDODONTYCZNE W KATOWICACH

  W przypadkach wątpliwych istnieje możliwość wykonania wycinkowej tomografii komputerowej (CBCT). Wprowadzenie do diagnostyki endodontycznej obrazowania trójwymiarowego było kolejnym milowym krokiem. Powszechnie wiadomo, że CBCT konieczne podczas planowania procesu implantacji i dostarczające wielu danych, które możemy uzyskać z pojedynczego badania, sprawiło, że jest coraz bardziej doceniane przez endodontów. Po analizie przekrojów CBCT przystępujemy do leczenia, wiedząc dokładnie ile jest kanałów, gdzie znajdują się ich ujścia, jaki jest stopień ich zakrzywienia. Staranne przeprowadzenie procesu diagnostycznego pozwala na wychwycenie takich niespodzianek jak: pęknięcie zęba czy pozostawiony fragment instrumentu w kanale, zanim jeszcze przystąpimy do leczenia kanałowego. Uzyskane dane niejednokrotnie umożliwiają postawienie trafnej diagnozy i określenie rokowania.

  EKSPERCI ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC

  endodonci W KATOWICACH

  znajdziemy dogodny termin

  umów się na konsultację

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.