Medycyna estetyczna Katowice

Rozwijamy się i doskonalimy, żeby nasi pacjenci wychodzili z kliniki nie tylko zadowoleni i zdrowsi, ale też po prostu piękniejsi. Pewni siebie. W gabinetach Śmigiel Implant Master Clinic wierzymy w skuteczność leczenia interdyscyplinarnego, dlatego od świadczymy w Katowicach zupełnie nowy rodzaj usług z zakresu medycyny estetycznej. Jaki związek ma medycyna estetyczna ze stomatologią? Jakim procedurom upiększającym można poddać się w naszych gabinetach? Wreszcie, dlaczego klinika stomatologiczna jest doskonałym miejscem, by poprawić wygląd swojej twarzy? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Kobieta poddawana bondingowi stomatologicznemu w Katowicach w celu uzyskania piękniejszego uśmiechu już podczas jednej wizyty.
dr n. med. Anna Babczyńska-Staszewska - certyfikowany lekarz medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna Katowice. Dentysta to lekarz-artysta

Poczucie estetyki i proporcji powinno cechować każdego dentystę. Stomatologia to przecież nie tylko usuwanie próchnicy i uzupełnianie ubytków, ale odtwarzanie i tworzenie na nowo całych uśmiechów. Nadawanie nowego wyrazu ludzkiej twarzy. Przecież uśmiech to ta część z nas, która znacząco wpływa na cały wizerunek. Bycie stomatologiem to więc praca wymagająca uważnego spojrzenia, precyzji, skupienia na detalach każdego, wyjątkowego uśmiechu.

Choć medycyna estetyczna nie kojarzy się zbyt ściśle z gabinetem stomatologicznym, lekarze dentyści na co dzień korzystają z jej narzędzi: redukują uśmiechy dziąsłowe toksyną botulinową, stosują terapię kolagenową, aby zapobiec u pacjentów recesji dziąseł. Botoks z kolei wykorzystywany jest między innymi do leczenia bruksizmu, czyli nawykowego zaciskania i zgrzytania zębami. Zabieg ten nie tylko redukuje dolegliwości, ale i wysmukla oraz upiększa rysy twarzy.

Co udowodniła już imponująca liczba spektakularnych metamorfoz wykonanych w naszej klinice stomatologicznej w Katowicach, wyleczone, upiększone i rozjaśnione zęby potrafią niezwykle odmienić oblicze pacjenta. Nie trudno więc wyobrazić sobie efekt końcowy, kiedy do leczenia stomatologicznego dodamy zabiegi korygujące kształt ust, wypełniające bruzdy nosowo-wargowe czy poprawiające wolumetrię twarzy. Decydując się na kompleksowe leczenie, pacjent może opuścić klinikę zupełnie odmieniony i odmłodzony. Z jakich zabiegów medycyny estetycznej mieszkańcy Katowic i okolic mogą skorzystać w naszym centrum stomatologicznym?

Kobieta jest w trakcie badania stomatologicznego u dentysty specjalizującego się w medycynie estetycznej w Katowicach.

Mezoterapia, botoks, Dermapen Katowice

Mezoterapia to małoinwazyjna metoda hamująca procesy starzenia skóry. Polega na wykonaniu serii kontrolowanych iniekcji substancji indywidualnie dobranych do potrzeb pacjenta. Zabieg ma na celu przywrócenia skórze sprężystości, gładkości i blasku. Niweluje płytkie zmarszczki i zmniejsza widoczność tych głębszych. Dzięki mezoterapii owal twarzy zostaje napięty i jędrny. Mezoterapia głowy z kolei to skuteczna metoda na poprawę kondycji skóry głowy i stymulację wzrostu włosów.

Dermapen to będący formą mezoterapii igłowej jeden z ulubionych zabiegów pacjentów. Pacjenci są zadowoleni z osiąganych dzięki temu zabiegowi efektów i regularnie go powtarzają. Podczas zabiegu urządzenie generuje w sposób pulsacyjny mikronakłucia w skórze, a mikroskopijne otwory zasklepiają się na drodze procesów naprawczych organizmu naturalnymi czynnikami wzrostu. To wyraźnie odmładza i uzdrawia skórę twarzy.

Fibryna bogatopłytkowa PRF to pochodzący z krwi własnej pacjenta koncentrat płytkowy, który zawierająca unikalne czynniki wzrostu. To właśnie one przyspieszają namnażanie się komórek macierzystych i stymulują wytwarzanie kolagenu. Zabiegi z wykorzystaniem tej substancji wspomagają więc regenerację tkanek po zabiegach stomatologicznych,  ale także rewitalizują skórę i opóźniają naturalne procesy jej starzenia się.

Toksyna botulinowa, nazywana inaczej botoksem, to lek, który w leczeniu stomatologicznym wykorzystuje się na przykład do korekcji uśmiechu dziąsłowego lub asymetrii. Swoje zastosowanie ma także u pacjentów z bruksizmem. Znacznie mocniej kojarzy się jednak z medycyną estetyczną. Wstrzyknięty pod skórę botoks zmniejsza uwalnianie się acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za kurczenie się mięśni mimicznych. Zablokowanie impulsów nerwowych skutkuje wygładzeniem zmarszczek, usunięcia tzw. kurzych łapek wokół oczu czy wypełnienia się bruzd wokół ust.

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w naszym ciele i odpowiada m.in. za wiązanie cząsteczek wody i zachowywanie elastyczności skóry. Wstrzyknięta w głąb naskórka wypełnia zmarszczki i nadaje objętość wiotkim miejscom. Daje efekt nawilżenia i napięcia tkanek, stymuluje produkcję elastyny, kolagenu i chroni skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Stymulatory tkankowe to preparaty, których zadaniem jest odbudować strukturę starzejącej się cery. Po iniekcji tego typu substancji wgłąb skóry, dochodzi do stymulacji fibroblastów produkujących kolagen i elastynę – białka bezpośrednio wpływające na cechy skóry jak jędrność i napięcie. Stymulatory tkankowe pozwalają uzyskać naturalny efekt odmłodzenia, bez ingerencji w rysy twarzy.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.
  Kobieta leczona medycyną estetyczną w gabinecie stomatologicznym w Katowicach.

  Zabiegi medycyny estetycznej w Katowicach. Dlaczego u dentysty?

  Medycyna estetyczna w szybkim tempie rozwija się, a popyt na upiększające i odmładzające zabiegi nie maleje. Dlatego też istnieje wiele gabinetów oferujących usługi tego typu, które prześcigają się w ofertach. Dlaczego decydując się na poprawę wyglądu swojej skóry i całej twarzy warto wybrać gabinet stomatologiczny? Przemawia za tym kilka argumentów.

  Poddanie się zabiegom w rękach lekarza stomatologa to minimalizacja ryzyka wystąpienia powikłań czy zakażeń. Sterylny gabinet zabiegowy, który musi spełniać rygorystyczne warunki sanitarne, a także jest poddawany regularnym kontrolom, to najbezpieczniejsze miejsce dla tego typu praktyk. Największą jednak zaletą jest sama osoba dentysty. Choć każdy lekarz może uzyskać uprawnienia do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej, za wyborem konkretnie lekarza stomatologa stoi doskonała znajomość budowy i tkanek w obrębie głowy i twarzy, a także niekwestionowane doświadczenie w wykonywaniu iniekcji. To właśnie zastrzyki, wykonywane na co dzień przy praktyce dentystycznej, są także podstawą większości zabiegów upiększających. Stomatolog posiada także niezbędną wiedzę na temat korelacji zabiegów estetycznych z niektórymi chorobami czy przyjmowanymi lekami.  Dla samych pacjentów duże znaczenie ma także kolejna zaleta – w gabinecie dentystycznym istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia, które czyni zabiegi medycyny estetycznej znacznie przyjemniejszymi.

   

  Dbamy o zdrowie i urodę

  W Śmigiel Implant Master Clinic podkreślamy niejednokrotnie, jak ważne jest dla nas ogólne zdrowie i dobre samopoczucie pacjenta. Leczenie nie ogranicza się w naszych gabinetach do zniwelowania naprędce występujących dolegliwości. Zależy nam na tym, by u każdego pacjenta rozwiązane zostało źródło zdrowotnego problemu, a sam pacjent czuł się dostrzeżony i w pełni zaopiekowany. Leczenie holistyczne, interdyscyplinarne to nasza domena. Właśnie dlatego poszliśmy krok dalej, i obok pełni zdrowia, chcemy dawać pacjentom także satysfakcję z własnej urody. Możemy teraz odmienić zupełnie nie tylko estetykę Twoich zębów, ale całego uśmiechu, a nawet twarzy. Jeśli chcesz poczuć się najlepszą wersją siebie, zawitaj pod adres ul. Świętego Jacka 14 w Katowicach. Wykorzystamy całą naszą wiedzę, doświadczenie i sprzęt, byś wyszedł z kliniki zdrowszy i piękniejszy jednocześnie.

  znajdziemy dogodny termin

  umów się na konsultację

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.