Licówki kompozytowe Katowice

Licówki kompozytowe sposobem na poprawę Twojego uśmiechu. Kiedyś wizyta u stomatologa kojarzyła się wyłącznie z bólem i strachem. Na szczęście to już przeszłość. Teraz pacjenci coraz częściej z niecierpliwieniem wyczekują kolejnych wizyt, ponieważ wiedzą, że nie tylko wyleczą zęby, ale także poprawią estetykę swojego uśmiechu.

Stomatolog w Katowicach bada kompozytowe licówki pacjenta.
Specjalistka od stomatologii estetycznej dr Barbara Urbanowicz-Śmigiel podczas korekty uśmiechu materiałem kompozytowym

Centrum stomatologii: wykonanie licówek kompozytowych

Wynalezienie materiałów kompozytowych było przełomem w stomatologii. Produkt ten wprowadzono do gabinetów stomatologicznych w 1978 roku i od tego czasu stale udoskonalano jego właściwości mechaniczne i estetyczne poprzez modyfikację składu. 

Z biegiem czasu materiały kompozytowe wykorzystywano nie tylko do wypełniania zębów (plomby), lecz także do celów czysto estetycznych. Równoległe pojawienie się systemów wiążących, łączących kompozyt z powierzchnią zęba na zasadzie adhezji (a nie jak wcześniej retencji mechanicznej), umożliwiło doklejanie kompozytu do zęba bez konieczności uszkadzania struktury szkliwa. Dzięki odpowiednim „klejom” pojawiły się nowe pomysły na leczenie, jak na przykład wykorzystanie licówek kompozytowych czy szynowanie zębów taśmami z włókien szklanych. Możemy więc przykleić złamany fragment zęba po urazie i siła tego mocowania będzie ogromna – wypełnienia nie wypadają, leczenie pacjentów jest przewidywalne, a efekty długoterminowe. Pojawiły się materiały kompozytowe, którymi odtwarzamy głębsze warstwy zęba, tzw. kolory zębinowe, jak i zewnętrzne, czyli szkliwne. Wachlarz możliwości jest ogromy. 

Materiał kompozytowy może służyć do zamknięcia diastemy (szpar między zębami przednimi), wydłużenia zęba lub skorygowania jego kształtu i położenia. Można również poprawić kolor zęba, a także nadać mu naturalnie występujące charakteryzacje jak plamki i przebarwienia. Do tych celów wykorzystujemy farbki i kompozyty w brązowym i białym kolorze. Wszystko po to, aby jak najbardziej upodobnić zęby do naturalnych.

Możliwości współczesnej stomatologii są ogromne. To chyba jedyna dziedzina medycyny, która nie ma ograniczeń związanych z wiekiem. Możemy przywrócić uśmiech osobie w każdym wieku. Możemy go w znaczący sposób poprawić poprzez zmianę estetyki, a tym samym poprawić naszą samoocenę. Uzupełniając brakujące zęby, poprawiamy także funkcję układu zgryzowego, a zatem i komfort życia. Przeprowadzając pełną rehabilitację uzębienia, zmieniamy znacznie więcej niż tylko zęby – podkreśla doktor Barbara Urbanowicz-Śmigiel.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  Materiały kompozytowe wykorzystywane w klinice w Katowicach

  Nowoczesne materiały kompozytowe, którymi dysponujemy w naszej klinice w Katowicach są idealnym rozwiązaniem dla osób mających niewielkie defekty estetyczne czy uszkodzenia zębów niewymagające wykonania np. licówek lub koron porcelanowych.

  Piękny uśmiech dzięki licówkom kompozytowym – fantastyczny efekt przy niewielkim wysiłku

  – Pacjenci często nie zdają sobie sprawy, jak szeroki wachlarz możliwości daje współczesna stomatologia estetyczna. Większość z nich nie wie, że przy okazji leczenia próchnicy można zmienić diametralnie cały uśmiech. Zawsze robię pacjentom zdjęcia przed i po leczeniu. Na ich podstawie mogę im potem wytłumaczyć, co zostało zrobione i jak niewiele trzeba, żeby uzyskać fantastyczny efekt – dodaje doktor Urbanowicz-Śmigiel. Defekty, które przez lata powodowały kompleksy w Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach możemy skorygować w ciągu jednej wizyty. Ważna jest precyzja, rodzaj użytego materiału oraz niewątpliwie doświadczenie naszych lekarzy.

  efekty leczenia

  Przed i po wybielaniu zębów licówkami kompozytowymi w Katowicach.
  Licówki kompozytowe Katowice odmieniają zęby pacjenta.
  Licówki kompozytowe przed i po wybielaniu zębów w Katowicach.
  Zdjęcia przed i po przedstawiające przemianę zębów pacjenta poprzez zastosowanie licówek kompozytowych w Katowicach.

  znajdziemy dogodny termin

  umów się na konsultację

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.