lek. dent. Barbara Urbanowicz-Śmigiel

Uśmiechnięta kobieta w czerwonym mundurze, która pracuje jako dentystka w Katowicach.

lek. dent.

Barbara Urbanowicz-Śmigiel

PROTETYK, stomatologia estetyczna

umów wizytę online

WYKSZTAŁCENIE

DZIAŁALNOŚĆ

Ukończyłam Wydział Stomatologiczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 1997 r. Uczestniczyłam w ponad 100 sympozjach i międzynarodowych kongresach z zakresu endodoncji, periodontologii, implantologii, okluzji i protetyki. Specjalizuję się w stomatologii estetycznej, której bazą jest interdyscyplinarne podejście do rekonstrukcji protetycznych, mających na celu przywrócenie prawidłowych funkcji zgryzowych i uzyskanie najlepszych efektów estetycznych.

HOLISTYCZNE PODEJŚCIE

W tej dziedzinie wykorzystuję talent rzeźbiarski i plastyczny oraz wiedzę zdobytą min. podczas trzyletniego curriculum protetycznego Wiedeńskiej Szkoły Okluzji prof. Rudolfa Slavicka. Połączenie zmysłu artystycznego z rzetelną wiedzą medyczną, a także wykorzystanie narzędzi takich jak kondylografia, tomografia stawów skroniowo-żuchwowych, czy rezonans magnetyczny pozwala mi prowadzić leczenie u pacjentów z chorobą stawów skroniowo żuchwowych i wszystkich tych którzy w wyniku utraty zębów, czy ich starcia wymagają pełnej rehabilitacji funkcji i zgryzu.

REKONSTRUKCJE KOMPOZYTEM

Jestem członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, Polskiego Towarzystwa endodontycznego oraz autorką publikacji w prasie medycznej („TPS”, „Endodoncja Praktyczna”, „Cosmetic Dentistry”). Lubię natychmiastowe rekonstrukcje uśmiechu materiałem kompozytowym. Te nieinwazyjne licówki kompozytowe podczas jednej wizyty przywracają moim pacjentkom i pacjentom i piękny uśmiech i wiarę w siebie.

Niesienie pomocy zawsze było dla mnie najważniejszym celem, dlatego zostałam mentorką z zakresu stomatologii w stowarzyszeniu non profit Dress for Success, największej na świecie organizacji wspierającej kobiety defaworyzowane na rynku pracy. Jestem autorką rozdziału dotyczącego stomatologii estetycznej zamieszczonego w książce „W sukience do sukcesu” Doroty Stasikowskiej-Woźniak.

ZMIENIA UŚMIECH – ZMIENIA ŻYCIE

Z takich samych pobudek – chęci niesienia pomocy – zostałam członkiem komitetu budowy nowego domu Hospicjum Cordis w Katowicach. Należałam do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego i European Society of Endodontology. Jako kierownik medyczny prowadziłam program METAMORFOZY wraz z wydawnictwem „Polska The Times” oraz „Claudia” podczas którego przywróciłam piękny uśmiech cudownym paniom biorącym udział w programie.

Z mojej inicjatywy powstało czasopismo „Silesia Smile”, którego przez 6 lat byłam redaktorem naczelnym. Wraz z dr Anną Seget-Bieniasz przygotowałam akcję społeczną dotyczącą postępowania w przypadku urazu zębów skierowaną do dzieci, opiekunów i rodziców. Interesuję się homeopatią i medycyną wschodnią. Kocham zwierzęta. Czas wolny spędzam najchętniej z rodziną, wypoczywając, rozmyślając, medytując, malując i podróżując.