Uśmiech Julii: Wypadek i ekspresowe leczenie

Julia to młoda, artystyczna dusza. Sztuki plastyczne to jej wielka pasja. Jak mówi jej mama, jest bardzo wrażliwa na wszelkie estetyczne niuanse. To właśnie dlatego Julia nie bez obaw przekroczyła progi kliniki po nieszczęśliwym wypadku, który pozostawił skazę na jej młodzieńczym uśmiechu. Bała się, że efekt leczenia nie będzie tak udany, jak mogłaby tego oczekiwać…

Nie sposób ukryć, że wygląd jest istotnym czynnikiem budującym naszą pewność siebie. Nawet dorosły człowiek, świadomy wszystkich swoich mocnych stron, czuje się znacznie lepiej, będąc zadbanym i atrakcyjnym. O ile więc ważniejsze jest to w przypadku dorastającej, młodej osoby, która dopiero kształtuje obraz siebie? Na szczęście Julia, dzięki uważnym poszukiwaniom mamy, trafiła w ręce najlepszych specjalistów.

– Kiedyś czytałam na stronie państwa Śmigiel o leczeniu urazów, zupełnie przypadkiem, po prostu przeglądałam stronę i przeczytałam taką informację. Później tak się stało, że córka doznała urazu zęba i musieliśmy w nagłym trybie podjąć leczenie. Wtedy odszukałam dane kontaktowe, pomimo, że miałam do wyboru dwóch lub trzech innych, dobrych dentystów, intuicyjnie wybrałam ten kontakt – opowiada mama pacjentki.

Na początku wizyta wiązała się dla Julii z wielkim stresem. Uraz zęba znajdował się w widocznym miejscu i dziewczyna obawiała się, czy stomatologowie sprostają jej oczekiwaniom. Chciała odzyskać swój dawny, pełny uśmiech.

– Bałam się, szczególnie, że mój uraz był bardzo widoczny. Na początku panikowałam, ale tutaj szybko się mną dobrze zajęto. Miejsce wydawało mi się bardzo przyjazne. Pan doktor był bardzo miły, profesjonalny, ale z dużą empatią i zrozumieniem podszedł do sprawy. Od razu zapewnił mi pomoc – opowiada o swoich odczuciach Julia.

Życzliwość pomogła zachować spokój

Cała sytuacja z wypadkiem i próbą znalezienia szybkiej pomocy była też stresująca dla mamy pacjentki. Każda godzina niepewności i dyskomfortu pogrążała jej ukochaną córkę w coraz gorszych emocjach. Kiedy jednak spotkała się z profesjonalnym i życzliwym przyjęciem recepcjonistek wiedziała już, że zgłosiła się we właściwe miejsce i wszystko będzie dobrze.

– Miałam wrażenie już po krótkim czasie, że jesteśmy w dobrych rękach. Począwszy od rozmowy telefonicznej z panią z recepcji, z której byłam bardzo zadowolona. Żadnych zbędnych pytań, żadnego komplikowania sprawy. Pani poinformowała, że postara się w ciągu kilku godzin o przesunięcie zaplanowanych już wizyt u pana doktora, co było wyczynem dużym bo pan doktor ma terminy roczne w zasadzie, z tego co zdążyłam się zorientować. Na szczęście doktor znalazł dla nas czas. Doktor wszystko wytłumaczył  w szczegółach, pokazał na zdjęciach – przybliża mama pacjentki.

Para pozuje do zdjęcia w Klinice Implantologicznej Katowice.
lek. dent. Barbara Urbanowicz-Śmigiel i lek. dent. Tomasz Śmigiel - założyciele katowickiej kliniki Śmigiel Implant Master Clinic

Niełatwo zadowolić nastolatka

O tym, że wiek nastoletni rządzi się swoimi prawami, najlepiej wiedzą rodzice wkraczających powoli w dorosłość dzieci. Poczucie indywidualności, kształtujący się gust, wrażliwość na punkcie wyglądu i akceptacji rówieśników – to wszystko czyni nastolatków szczególną grupą pacjentów.

– Nastolatki mają zawsze szczególne oczekiwania i ja czułam to, że doktor to rozumie. Bardzo życzliwie nas potraktował. Wszystko udało się zrobić na jednej wizycie, zaplanowana jest tylko kontrola.  Efekt był zdumiewający, ponieważ wyglądało to całkowicie naturalnie, co pan doktor zrobił i byłam pod dużym wrażeniem – dodaje mama Julii.

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  Wrażliwa na estetyczne niuanse

  Po ekspresowym leczeniu nie było już ani śladu nieszczęśliwego zdarzenia. Chociaż Julia bardzo obawiała się o swój wygląd, z gabinetu obie z mamą wyszły w pełni usatysfakcjonowane. Dziewczyna bez obaw mogła uśmiechać się tak samo promiennie, jak zawsze. Dla mamy, która jest dumna ze swojej wrażliwej i uzdolnionej córki, było to bardzo ważne.

  – Kamień spadł z serca, tym bardziej że córka ma oko do takich rzeczy. Sama rysuje, maluje, więc takie niuanse, które mogą być nieistotne na przykład dla mnie, to dla Julii były ważne. Pan doktor wyjaśnił, że da się to zrobić i tak też się stało – zapewnia mama pacjentki.

   Okazuje się, że ani wysokie wymagania dorastającej dziewczyny, ani presja czasu przez nagły wypadek, nie stoją na przeszkodzie by stworzyć w gabinecie kolejny kompletny, pełny i piękny uśmiech. Profesjonalizm w połączeniu z życzliwym, ludzkim podejściem, potrafią odmienić bieg nawet przykrych, niespodziewanych doświadczeń.

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.