Implantologia

implantolodzy nie lubią niespodzianek

Jeśli laik chciałby przyjrzeć się implantowi pod mikroskopem, to zobaczyłby fakturę przypominającą powierzchnię księżyca: pooraną szczelinami, pokrytą siecią wzniesień i zagłębień. Chirurg szczękowy powiedziałby, że to imitacja mikrostruktury kości. Implant zębowy wygląda całkiem niepozornie - jak mała, metalowa śrubka w szarym kolorze. Trudno się domyślić, że to efekt trwającej długie lata pracy naukowców, a metal, z którego jest wykonany, ma zupełnie niezwykłe właściwości. Tytan jest bardzo twardy, więc żeby doprowadzić go do takiego stanu, trzeba się naprawdę postarać. Naukowcy bombardują go więc rozpędzonymi drobinkami tlenku glinu, topią w gorącym kwasie i poddają innym torturom. Tylko do tak „zniszczonej” powierzchni tytanu komórki kościotwórcze mogą przylgnąć licznie i z łatwością. W klinice implantologicznej Śmigiel Implant Master Clinic stosujemy najlepszy system implantów – ANKYLOS.

Czytaj więcej

Implantolodzy Tomasz Śmigiel, Marek Adwent

master team naszej kliniki implantologicznej w Katowicach

Masterzy implantologii - magazyn FORBES o jedynym takim duecie ekspertów w Polsce. Pierwszy z nich jest w czołówce stomatologów w naszym kraju, współtworzył jeden z pierwszych na świecie branżowych magazynów dotyczących wirtualnej stomatologii. Drugi to niezwykle doświadczony chirurg szczękowy. Obaj są pierwszymi polskimi lekarzami, którzy ukończyli prestiżowe studia podyplomowe na Uniwersytecie im. J.W. Goethego we Frankfurcie - kraju o wysokim i uznanym poziomie leczenia, gdzie wiedza jest pełna, a nie na etapie eksperymentów. Razem tworzą duet, który w ciągu kilku godzin potrafi przywrócić zdrowy uśmiech. Obaj pracują dla pacjentów kliniki implantologicznej Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach. Tysiące założonych implantów i specjalizacja w leczeniu najbardziej wymagających przypadków, w tym takich, gdzie trzeba odtworzyć całą szczękę przy pomocy implantów. Dr Tomasz Śmigiel i dr Marek Adwent pracują na co dzień w klinice implantologicznej Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach. Wiedza, doświadczenie, ustawiczne kształcenie (ponad 100 międzynarodowych kursów i szkoleń), dostępność najnowocześniejszego sprzętu (tomograf CBCT, skaner 3D nowej generacji) oraz ścisła specjalizacja w dwóch dziedzinach - protetyce i chirurgii szczękowej - zapewniają pacjentom kliniki implantologicznej najwyższy komfort leczenia. To tylko jeden z powodów, dla których na Śląsk przyjeżdzają przedsiębiorcy, aktorzy, muzycy, ludzie świata kultury i mediów, by leczyć się i później świecić białym uśmiechem ... w blasku fleszy.

implant masters poland

logo-implant masters poland

Stowarzyszenie Implant Masters Poland Wizjonerzy stomatologii i implantologii.

Elitarne grono lekarzy implantologów wykształconych wg najwyższych europejskich standardów. To lekarze, którzy jako pierwsi w Polsce ukończyli studia podyplomowe z zakresu implantologii stomatologicznej na Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem.

Celem stowarzyszenia jest propagowanie najwyższych standardów leczenia w implantologii stomatologicznej oraz edukacja pacjentów i promocja ochrony zdrowia jamy ustnej. Poprzez szeroko rozumiane akcje promocyjne IMP chce podnosić poziom świadomości w społeczeństwie na temat możliwości i korzyści, jakie niesie dla pacjentów nowoczesne leczenie implantoprotetyczne. Stowarzyszenie szerzy ideę ustawicznego kształcenia wśród lekarzy związanych z implantologią i implantoprotetyką poprzez organizowanie szkoleń, kursów i wykładów z udziałem uznanych światowych autorytetów.

Czytaj więcej

Czytaj o implantach.

powiązane artykuły

Implantolodzy Tomasz Śmigiel, Marek Adwent

implantolodzy nie lubią niespodzianek

Jedyny taki duet w Polsce, jedynie w Katowicach. Oboje po studiach na Uniwersytecie Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem, każdy z tytułem Master of Science in Oral Implantology.

Czytaj dalej
leczyc-by-wyleczyc

Leczyć, by wyleczyć

Implantologia wpisała się na stałe w możliwości stomatologicznego leczenia. Pacjenci to wiedzą, dlatego wielu pojawia się w gabinecie. Zdesperowani, z wyrzutami sumienia, że doprowadzili się do takiego stanu.

Czytaj dalej
europejskie standardy leczenia

Europejskie standardy leczenia

Leczenie implantologiczne oraz „Professional Dental Assistance Program” dostępne w Katowicach. Czy implanty zastępujące utracone zęby powinny służyć całe życie?

Czytaj dalej
Tomasz Śmigiel implantolog

IMPLANTOLOG REWOLUCJONISTA

Na Uniwersytecie we Frankfurcie kształcą się najwybitniejsi lekarze z całego świata. Polak w tym towarzystwie stanowił dla grona naukowego wydarzenie bez precedensu.

Czytaj dalej
wywiad-z-tomaszem-smiglem

wywiad z Tomaszem Śmiglem

Zawsze chciałem robić wyjątkowe rzeczy: zajmować się technologią i przeprowadzać jakieś innowacyjne badania. Wszystko to udało mi się zrealizować w stosunkowo krótkim czasie dzięki wytrwałości, konsekwencji, a czasem walce z przeciwnościami.

Czytaj dalej
implanty-ratuja-zycie

implanty ratują żucie

Wystarcza dwie godziny, żeby odzyskać pełne i sprawne uzębienie. Proteza się nie poruszy nawet gdy wrócimy do zapomnianych przysmaków. SynCone to system, który zapewnia rodzicom komfort życia.

Czytaj dalej
implant

czy implant to cud?

Nic nie zastąpi własnego zęba, możemy jedynie próbować zbliżyć się do ideału, jakim jest natura. Ale sposób łączenia się kości z tytanem można nazwać cudem.

Czytaj dalej
piękny uśmiech zdrowe zęby

Przypadki trudne i pozornie beznadziejne

Bene dignoscitur, bene curatur – dobra diagnoza podstawą dobrego leczenia – ta stara sentencja, przy obecnym stanie wiedzy i współczesnej technologii nie traci na aktualności.

Czytaj dalej
zdrowe zęby

Przypadki trudne i pozornie beznadziejne – cz. II

Część pierwsza artykułu (Cosmetic Dentistry nr 3/2008) zawiera opis diagnozowania i planowania leczenia – w obecnej przedstawiono metodą krok po kroku postępowanie lecznicze.

Czytaj dalej
dr smigiel

PORADNIK DENTYSTYCZNY CZ. III

Te cud(ow)ne implanty. Żywa kość zrasta się z tytanem? To już nie jest medyczne science fiction.

Czytaj dalej
logo implant Masters Polland

Nowa inicjatywa – nowe możliwości!

_„Implant Masters Poland” to stowarzyszenie zrzeszające absolwentów studiów podyplomowych, którzy uzyskali tytuł Master of Science in Oral Implantology na Uniwersytetcie J. W ...

Czytaj dalej
szczególnie w Walentynki!">czy-prochnica-mozna-sie-zarazic szczególnie w Walentynki!">

Pocałunek pod lupą. To musisz wiedzieć
szczególnie w Walentynki!

Podnoszą poziom endorfin, budują poczucie bliskości i – co tu dużo mówić – są przyjemne. Pocałunki. Może wydawać się, że…

Czytaj dalej
implant2

Ile kosztują implanty zębów?

Implanty zębów to doskonały sposób na odzyskanie pełnego uśmiechu, który został utracony np. w wyniku wypadku. Implant przypomina wyglądem śrubę…

Czytaj dalej
implanty-ile-wytrzymuja

Na ile lat zakładane są implanty zębów?

Implanty zębowe, nazywane „trzecimi zębami”, to rewelacyjne rozwiązanie stomatologiczne pozwalające na odbudowę niepełnego uzębienia. Dzięki implantom możesz znowu cieszyć ...

Czytaj dalej