implaty-ikonka

Implanty

Implantologia wpisała się na stałe w możliwości stomatologicznego leczenia. Nie ma się co dziwić, ponieważ nic poza dobrym implantem zębowym nie zastąpi w tak naturalny, komfortowy i estetyczny sposób brakującego zęba. Dlatego, kiedy pacjenci kliniki Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach pytają nas o najlepsze rozwiązanie w przypadku utraconego uzębienie, bez wahania proponujemy właśnie protezę na implantach.

Długotrwały brak uzębienia niesie za sobą bardzo przykre konsekwencje – zarówno te zdrowotne jak i estetyczne. Zęby przemieszczają się, dążą do kontaktu z tymi, które pozostały, by zachować zdolność gryzienia. W ciągu kolejnych lat zęby przechylają się i wysuwają...

Jedynym ratunkiem dla pacjenta posiadającego poważne ubytki w uzębieniu jest wstawienie zębów. Jednak nie sztuką będzie po prostu założyć implanty stomatologiczne, a wybrać właściwy implant i przygotować pacjenta pod kątem zgryzowym, higienicznym i mechanicznym. Sztuką będzie zbudować na implancie stałe uzębienie, bo tylko to zdecyduje, czy pozostanie ono na miejscu do końca życia. Na rynku pełnym różnych rozwiązań implanty zębowe można porównać z samochodami. Każdy powinien się zastanowić, czy w przypadku zdrowia warto brać pod uwagę inną opcję niż mercedes.

Implanty zębowe stosuje się na świecie już od ponad 40 lat, a najlepszą reklamą tego rozwiązania są miliony zadowolonych pacjentów. Nieustannie stawiamy producentom implantów coraz wyższe wymagania. W naszej katowickiej klinice stosujemy implanty Ankylos firmy Dentsply-Friadent. Firma ta, działająca na całym świecie, stworzyła rozbudowany system implantów oraz komponentów, dzięki czemu mamy możliwość indywidualnego ich doboru do potrzeb każdego pacjenta. Dzięki naszemu podejściu do implantoprotetyki możemy dać aż 10 lat gwarancji na leczenie. W praktyce oznacza to, że implanty będą spełniały swoją funkcję jeszcze przez wiele lat po tym terminie.

Wybrane przez nas implanty Ankylos mają ponad 25-letnią historię kliniczną. Należą do systemów implantów z grupy Premium, które przeszły długoletnią obserwację, setki testów klinicznych i badań statystycznych potwierdzających ich wyjątkowość i perfekcyjne dopracowanie elementów. Implanty Ankylos są wyjątkowe nawet w grupie Premium, gdyż jako jedyne spełniają pięć zasad „soft tissue care”. Oznacza to między innymi zastosowanie specjalnego połączenia implantu zębowego, które zapobiega namnażaniu się bakterii i tym samym chroni przed jego utratą. Dzięki zastosowaniu najlepszych implantów mamy pewność, że kość będzie stabilna, a dziąsło wokół niego zdrowe, nie wystąpią także tzw. mikroruchy, co powstrzyma zanik kości. Implanty Ankylos zakłada się także głębiej niż inne implanty stomatologiczne, co gwarantuje najlepszą estetykę, o 90% mniejszą konieczność odbudowy kości oraz stabilność bazy kostnej na lata.

Klinika Barbary Urbanowicz-Śmigiel i Tomasza Śmigla w Katowicach jako pierwsza na Śląsku wdrożyła także unikalny plan opieki dla pacjentów implatologicznych - „Professional Dental Assistance Program”. Dzięki niemu każdy pacjent ma prawo do bezpłatnych konsultacji, a w razie nagłej konieczności, wizyty w gabinecie dentystycznym, poza miejscem zamieszkania (w placówce, która również wprowadziła plan opieki dla pacjentów implantologicznych).

Doktor Tomasz Śmigiel jako jeden z pierwszych w Polsce uzyskał tytuły implantologa oraz Master of Science na Uniwersytecie im. J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Od roku 2010 tylko kilkunastu lekarzy z całej Polski ukończyło te wymagające studia.

Czytaj o implantologii.

efekty leczenia

Przypadek 1

efekt po wstawieniu implanów stomatologicznych

Przypadek 2

po wstawiebiu implanów stomatologicznych

FAQ

Implanty zębowe są dostępne na rynku od ponad 40 lat. Od tego momentu nie zarejestrowano żadnego przypadku uczulenia na tytanowe implanty. Tytan nie posiada żadnych składników mogących wywołać alergię i jest całkowicie neutralny dla organizmu. Z materiałów używanych na korony i mosty największą zgodność z organizmem wykazują materiały ceramiczne. Ryzyko wystąpienia alergii zmienia się jednak w przypadku metali i plastiku. Pozwól swojemu lekarzowi doradzić Ci, jaki materiał jest dla Ciebie najlepszy.
W pierwszych kilku dniach po zabiegu dziąsła będą prawdopodobnie bardziej wrażliwe, ale nie będą już krwawić. Przez krótki czas nieprzyjemne uczucie może powodować jedynie lekka opuchlizna policzka. Jednak większość pacjentów nie potrzebuje następnego dnia nawet środka przeciwbólowego i może wrócić do normalnego życia.
Większość koron i mostów jest zrobionych z metalu lub stopów metalu i licowanych ceramiką dopasowaną do koloru naturalnych zębów. Alternatywnym rozwiązaniem wysokiej jakości pod względem estetyki jest porcelana. Ze względu na swoją wytrzymałość, szczególnie odpowiedni dla uzupełnień opartych na implantach, jest także tlenek cyrkonu. Można go zastosować dla pojedynczych koron zębowych, jak również dla większych mostów. Jego zaletą jest to, iż odbija światło podobnie jak naturalne szkliwo, a zatem uzupełnienie jest praktycznie identyczne jak naturalne zęby.
Tak, jednak Twoja choroba musi być dokładnie kontrolowana. Niekontrolowana lub nieleczona cukrzyca może z przyczyn metabolicznych niekorzystnie wpływać na proces gojenia. W razie jakichkolwiek wątpliwości dentysta skonsultuje się z Twoim lekarzem.
To zależy od zakresu i rodzaju leczenia. Na konsultację, podczas której lekarz odpowie na wszystkie Twoje pytania, wystarcza zazwyczaj jedna wizyta. Następne spotkanie zostanie poświęcone wstępnym badaniom i planowaniu, a niedługo potem, również podczas jednej wizyty lekarz przeprowadzi operację wszczepiania nowych korzeni. Podczas zabiegu implantolog robi niewielkie nacięcie w dziąśle, w miejscu, w którym ma zostać umieszczony implant. Po wszczepieniu implantu nacięcie zostaje zaszyte. Jeden lub dwa dni po zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna w celu sprawdzenia czy proces gojenia przebiega prawidłowo, a po dziesięciu dniach szwy zostają zdjęte. Teraz możesz czekać aż kość się zregeneruje w trakcie fazy gojenia bez konieczności dodatkowych zabiegów.