Na ile lat zakładane są implanty zębów?

Implanty zębowe, nazywane „trzecimi zębami”, to rewelacyjne rozwiązanie stomatologiczne pozwalające na odbudowę niepełnego uzębienia. Dzięki implantom możesz znowu cieszyć się podniesioną samooceną, lepszym humorem i po prostu pięknym, zdrowym uśmiechem. Tylko na jak długo? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule. Zapraszamy do czytania!
 

Zbliżenie, usta kobiety.
Po co używać nici dentystycznej? Odpowiada dyplomowana higienistka Natalia Szeląg

IMPLANTY ZĘBOWE NA ILE LAT SĄ ZAKŁADANE?

Nie można powiedzieć, że implanty zębów są zakładane na określoną ilość czasu, by potem je wymienić na nowe. Tak się nie dzieje – implanty zakładane są z myślą o jak najdłuższej trwałości, a więc przy tym – spełnianiu swojej funkcji. Wiele osób myśli też odwrotnie – że implanty są na zawsze.

Niestety tak nie jest. Z wielu przeprowadzonych na ten temat badań wynika, że po 10 latach w znakomitym stanie zostaje około 95% implantów w szczęce dolnej i około 90% w szczęce górnej. To doskonały wynik, który może mieć miejsce także u Ciebie. Jednak żeby tak się stało, nie można tak po prostu pozostawić implantów bez odpowiedniej opieki.

Użyte słowa kluczowe: implanty zębów
Opis: Zdjęcie przedstawiające implanty dentystyczne, trwałe rozwiązanie dla brakujących zębów.
Na ile lat zakładane są implanty zębowe?

OD CZEGO ZALEŻY TRWAŁOŚĆ IMPLANTÓW ZĘBOWYCH?

 • Od dobrze zaplanowanego leczenia, doświadczenia implantologa czy jakości uzupełnienia protetycznego – te wszystkie czynniki determinują trwałość implantu, dlatego w Śmigiel Implant Master Clinic precyzyjnie planujemy leczenie i wirtualnie je projektujemy, wykorzystując do tego najnowocześniejszy sprzęt, taki jak tomograf komputerowy, skaner wewnątrzustny czy programy komputerowe do planowania uśmiechu
 • Od higieny jamy ustnej – dokładne czyszczenie za pomocą szczoteczki, pasty, nici i płynu do płukania to za mało. Warunkiem jak najdłuższej żywotności implantów są regularne kontrole sprawdzające stan implantu oraz czyszczenie ich w gabinecie dentystycznym raz na pół roku (chyba, że higienistka stomatologiczna zaleci inaczej). Jeżeli implanty zostaną zaatakowane przez bakterie z nagromadzonej płytki nazębnej, powstanie stan zapalny dziąsła, który w okolicy implantów nosi nazwę periimplantitis. Nieleczone zapalenie dziąsła może skutkować zanikiem kości i utratą implantu.
 • Od jakości – długoterminowe użytkowanie implantu jest w znacznej mierze związane z jego jakością. Najlepsze są implanty wykonane z czystego medycznie tytanu – w Śmigiel Implant Master Clinic pracujemy na implantach niemieckiej marki Ankylos i szwajcarskiej Strauman. To gwarancja cieszenia się nowym, pięknym uśmiechem na bardzo długo.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Zadzwonimy do Ciebie

  [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

  Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.

  IMPLANTY ZĘBOWE NA ILE LAT SĄ ZAKŁADANE?

  Jak widać, nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ich trwałość zależy od bardzo wielu czynników, dlatego wybierając klinikę stomatologiczną zwróć uwagę na doświadczenie lekarza, sprzęt, który posłuży mu do zaplanowania Twojego leczenia oraz jakość produktów, na których pracuje.

  Nie należy też zapominać, że znaczący wkład w trwałość implantu ma sam pacjent – dbając o higienę i stosując się do zaleceń lekarza i dyplomowanej higienistki. Pamiętaj, że implant to inwestycja na lata, więc warto poświęcić mu nieco uwagi.

  EKSPERCI ŚMIGIEL IMPLANT MASTER CLINIC

  IMPLANTOLODZY W KATOWICACH

  IMPLANTOLOG, PROTETYK

  IMPLANTOLOG, CHIRURG

  znajdziemy dogodny termin

  umów się na konsultację

  Zadzwonimy do Ciebie

   [text kreacja class:wpcf7-display-none "[_url]"]

   Administrator danych: Medicover Sp. z o. o, Al. Jerozolimskie 96, 00 – 807 Warszawa. Pełna informacja na temat przetwarzania danych: klauzula informacyjna.