Wybielanie zębów martwych Katowice

Uśmiech nigdy nie będzie zachwycał, jeżeli jeden z zębów będzie ciemniejszy niż reszta. Przebarwione zęby przednie to niestety dość powszechny problem i powód kompleksów. To, dlaczego pojedyncze zęby mają inny kolor niż reszta, może mieć różne przyczyny. Jeżeli leczenie kanałowe nie zostało przeprowadzone prawidłowo i pozostała w zębie nieusunięta martwa tkanka miazgi (nerwu zęba) albo doszło wcześniej do urazu zęba i wynaczynienia krwi do komory – ząb zaczyna stopniowo ciemnieć. Pewne materiały używane dawniej do wypełniania kanałów również przebarwiały zęby, a budowa zębiny, która utkana jest wieloma kanalikami, ułatwiała rozchodzenie się ciemnego koloru po całym zębie.

dr Barbara Urbanowicz-Śmigiel podczas zabiegu

Nie zawsze trzeba zakrywać przebarwione zęby - kiedy należy zgłosić się na zabieg wybielania zębów?

Na szczęście istnieje możliwość usunięcia takich przebarwień. Nie trzeba zakrywać przebarwionego zęba licówką lub koroną. W Śmigiel Implant Master Clinic w Katowicach stosujemy prostsze, mniej inwazyjne metody. W środek korony zęba (otwór znajduje się od strony podniebienia) wprowadza się żel wybielający i pozostawia na kilka dni. Proces wybielania zęba martwego wymaga najczęściej kilkukrotnej wymiany żelu – do momentu, gdy kolor zęba będzie zadowalający. Bardzo istotne jest, aby procedurę usuwania przebarwienia poprzedziło powtórne leczenie kanałowe. Konieczne jest usunięcie starego materiału z kanału i jego ponowne, szczelne wypełnienie materiałem termoplastycznym, a także dokładne oczyszczenie zanieczyszczeń ze środka korony zęba. W przypadku nieszczelnie wypełnionego kanału korzeniowego żel mógłby spenetrować do sąsiednich tkanek i spowodować ich uszkodzenie. Jeśli zaś pozostawimy zabrudzenia w koronie, żel nie wniknie do kanalików zębinowych i nie usunie przebarwień.

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej przeprowadzamy dokładne i obszerne badania oraz analizę stanu zdrowia. Diagnoza stawiana jest przez zespół specjalistów, aby mieć pewność, że ujęte zostały wszystkie aspekty oraz aby osiągnąć całościową ocenę.

Zabieg wybielania zębów martwych - ostatni etap wybielania, po którym pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem

Ostatnim etapem wybielania zęba martwego jest jego odbudowa. Z tym należy jednak odczekać 1-2 tygodnie. To okres potrzebny do rozpadu pozostałości składników utleniających uwalnianych z żelu. Wpływają one negatywnie na wiązanie kompozytu do tkanek zęba. Wybielony martwy ząb potrzebuje zwykle już nieznacznych poprawek, takich jak wymiany starych wypełnień, zamknięcia otworu po trepanacji i ewentualnej korekty kształtu materiałem kompozytowym. Od tej pory pacjent może cieszyć się nieskrępowanym uśmiechem.

Zabieg z zakresu stomatologii estetycznej: wybielanie zębów będące prostym sposobem na wyleczenie kompleksów i podniesienie samooceny pacjenta

Wybielanie zębów jest jednym z wdzięczniejszych zabiegów stomatologicznych. To prosty sposób na wyleczenie ogromnych nieraz kompleksów przyczyniający się do poprawy samopoczucia i samooceny naszych pacjentów.

efekty leczenia

znajdziemy dogodny termin

umów się na konsultację

Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej przeprowadzamy dokładne i obszerne badania oraz analizę stanu zdrowia. Diagnoza stawiana jest przez zespół specjalistów, aby mieć pewność, że ujęte zostały wszystkie aspekty oraz aby osiągnąć całościową ocenę.